Чи підуть українці на вибори
Явка виборців 30 вересня може скласти більше 80%, але третина з них визначатиметься щодо підтримки тієї чи іншої політичної сили в останній момент. Про це свідчать дані всеукраїнського соціологічного опитування у рамках річної програми досліджень «Ментальні основи вибору», проведеного Київським Інститутом проблем управління ім.Горшеніна, оприлюднені вчора на прес-конференції в УНІАН. Директор Інституту Горшеніна Кость Бондаренко повідомив, що, згідно з цими даними, безумовно, прийдуть на парламентські вибори 30 вересня 47,2% опитаних, ще 37,1% говорять, що, швидше за все, підуть на виборчі дільниці. Однозначно не підуть на вибори 4,7% респондентів, ще 6,3%, швидше за все, не прийдуть. Вагаються 4,7% опитаних громадян. Водночас, за словами К.Бондаренка, третина виборців визначатиметься, за яку політичну силу віддасть свій голос, в останні дні перед виборами. Зокрема, в останній тиждень — 14,6%, у день виборів — 9%. Уже прийняли рішення, за кого голосувати, — 63% опитаних. Вагалися з відповіддю 5,8% виборців. Дослідження проводилось з 3 по 12 вересня у 129 населених пунктах України. Було опитано 2006 респондентів, які репрезентують доросле населення України віком від 18 років. Похибка не перевищує 2,2%.
У Львові відкрито аудіобібліотеку для сліпих
Першу в Україні аудіобібліотеку для сліпих відкрито у вівторок у Львові, передає Інтерфакс-Україна.
Як повідомила на прес-конференції голова правління обласної організації Українського товариства сліпих Оксана Потимко, всі, у кого є проблеми з зором, можуть прийти і обрати для себе аудіокнигу в бібліотеці, яка почала роботу за адресою вул. Січових Стрільців, 5. «Вибір у нас поки невеликий, і ми закликаємо всіх бажаючих допомогти приходити до нас і начитувати твори», — сказала вона. За словами О. Потимко, головне завдання бібліотеки — створити достатню кількість аудіоматеріалів для незрячих, особливо дітей, оскільки вони часто не можуть отримати освіту саме у зв’язку з відсутністю аудіоверсій навчальної літератури. Бібліотеку створено в рамках проекту «Книга, що говорить», до реалізації якого долучилася і міська влада, виділивши задля цього майже 20 тисяч гривень.
Сила фотомистецтва і прикладу «Дня»
Виставку-конкурс фотографій розгорнуто у Хмельницькому міському центрі «Родинний дім». Публіка віддає належне роботам майстрів. Як повідомили у секторі взаємодії із ЗМІ міської ради, влада звернула увагу на цей жанр у весняні дні 2002-го, коли у Хмельницькому художньому музеї була вперше розгорнута фотовиставка газети «День». Відтак запровадила щорічну виставку-конкурс «Хмельницький крізь об’єктив». Не минулося без творчих запозичень. Є відзнаки міського голови, глядацьких симпатій і т.ін. Тут-таки згадали й історію. «У 1880 в Проскурові (тодішньому Хмельницькому) вперше відбулися вибори міської думи і відкрито перше фотоательє, власником якого був міщанин Матвій Юргилевич», — продовжили у секторі взаємодії із ЗМІ. Мовляв, у місті давні традиції місцевого самоврядування і фотомистецтва. Від 1880 р. залишилися фотографії, що дають уявлення про людей і будівлі, вулиці тих далеких днів. Що ж стосується вернісажу у «Родинному домі», то всі роботи звернені у теперішнє і прийдешнє. Майбутні городяни одержать інформацію і візьмуться за голови: третє тисячоліття Хмельницький почав без генерального плану забудови («Генеральний план! Де ти?» — Олександр Баннов). Одначе в ці ж дні, нарешті, почалося громадське обговорення важливого документу. Отака велика вона, сила фотомистецтва і надихаючого прикладу «Дня». Про те, хто одержить приз глядацьких симпатій буде відомо через місяць, коли фотовиставку закриють, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Мотокрос у Сокільниках
Чудова мототраса у Сокільниках біля Львова стала місцем проведення перехідного кубку Європи: за перемогу на омологованій за європейськими стандартами трасі змагалися кращі українські та закордонні гонщики. Гонщикам Білорусі, Естонії та Молдови не вдалося скласти серйозної конкуренції українцям. У «абсолюті» та класі 125 «кубиків» перемогу святкував Андрій Маханьков (м. Хмельницький). Найзапеклішою була боротьба за перемогу у класі мотоциклів із двигунами до 500 кубічних см. Першим став івано-франківець Сергій Чміль, другим — білорус Артьом Кузнєвіч, третім — чернівчанин Андрій Манажаєв.
На боротьбу з онкозахворюваннями Кабмін виділить 7,5 мільярда гривень
Кабінет Міністрів України схвалив державну програму боротьби з онкологічними захворюваннями. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Дмитро Табачник, передає «Кореспондент». За його словами на неї планується виділити близько 7,5 млрд. грн., з яких 2,5 млрд. грн. підуть на закупівлю устаткування. Крім того віце-прем’єр зазначив, що в рамках реалізації цієї програми планується оснастити апаратурою онкологічні міжрегіональні центри, також буде здійснюватися повне переоснащення онкологічних диспансерів у всіх областях й усіх відділеннях ранньої діагностики онкозахворювань. Табачник також повідомив, що планується створення центру на базі Інституту онкології Академії медичних наук України. При цьому він не виключив, що в наступні роки, з ростом дохідної частини державного бюджету, сума фінансування програми боротьби з онкозахворюваннями зростатиме. Нагадаємо, 26 серпня Президент України Віктор Ющенко заявив, що вважає неприйнятною соціальну політику уряду. У сфері охорони здоров’я Ющенко вважає за необхідне реалізувати чотири загальнонаціональні програми: по боротьбі з онкологічними та серцево-судинними захворюваннями, туберкульозом та СНІДом.