Тенорище!
Сьогодні в Національній опері України відбудеться гала-концерт, присвячений 75-річчю з дня народження видатного співака Анатолія Солов’яненка. Його унікальний голос не сплутаєш ні з яким іншим. Важко повірити, що вже вісім років, як немає з нами легендарного тенора. Анатолій Борисович був прем’єром Національної опери України, йому аплодувала публіка багатьох країн світу, він виступав в найпрестижніших театрах, зокрема, «Ла Скала» і «Метрополітен-Опера». Але в останні роки життя славетний тенор був вимушений розлучитися з рідним театром (інтриги, заздрість колег) і виступати, як концертуючий артист.
— Анатолій Борисович змушений був піти з Київської опери і це для нього було дуже болюче, — згадує вдова співака Світлана Солов’яненко. — Артист, який своєю творчістю прославив Україну, фактично став непотрібний рідному театру, з яким нерозривно був пов’язаний майже три десятиріччя! Анатолій Борисович завжди пам’ятав, що саме в Києві розцвів його талант і на сцені Національної опери він виконав свої кращі партії: Герцога у вердієвському «Ріголетто», Едгара в «Лючії ді Ламмермур» Доніцетті, Петра в «Наталці Полтавці» Лисенка, Альфреда в «Травіаті» Верді, Андрія в «Запорожці за Дунаєм» Гулака-Артемовського, Рудольфа в «Богемі», Маріо в «Тосці» Пуччині, Фауста в однойменній опері Гуно, Самозванця в «Борисові Годунові» Мусоргського та ін. Останні роки життя артист займався концертною діяльністю, виступаючи, як соліст Національної філармонії Украиїни. Аліса АНТОНЕНКО.
Крим відзначив 200-річчя курорту
Міжнародна конференція, присвячена 200-річчю розвитку курортної справи в Криму, відбулася в Лівадійському палаці. Її провело Міністерство курортів і туризму Криму. В роботі конференції взяло участь близько 150 осіб, серед яких представники Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, почесні гості з України, Росії, Узбекистану, Молдови, Німеччини, Франції, представники виконкомів міськрад і райдержадміністрацій курортних регіонів, а також учені-курортологи та працівники санаторно-курортних установ автономії.
Ветеранам галузі, ученим-курортологам, працівникам санаторно-курортного комплексу було вручено Почесні грамоти Ради міністрів Автономної Республіки Крим, подяки Голови Ради міністрів Віктора Плакиди та постійного представника Президента України в Криму Володимира Хоменка, Почесні грамоти Міністерства курортів і туризму Автономної Республіки Крим. За інформацією Міністерства курортів і туризму Криму, кількість тих, хто відпочив у Криму за станом на кінець вересня 2007 року становила 5477,1 тис. осіб, що на 12,6% вище за рівень минулого року, організовано в оздоровницях відпочили 1044,5 тис. осіб, що на 7,1% вище, ніж за аналогічний період 2006 р. Зараз у Криму ще працюють 344 оздоровниці, хоча у вересні минулого року працювали лише 315, а коефіцієнт заповнюваності працюючих оздоровниць становить 68,5%, у той час, як у минулому вересні був 52,7%, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Переможний бій Дмитра Христюка
Дмитро Христюк, який «перевтілює» провінційну Шепетівку в європейське місто («День», № 145 ), переміг у поєдинку за звання чемпіона світу з бойового самбо серед професіоналів за версією Всесвітньої федерації бойового самбо у розділі «Вільний бій». Поєдинок відбувся 21 вересня в Хмельницькому.
Характерною особливістю цього бою було те, що Дмитро протистояв Гурамові Гугенішвілі — чемпіону світу з універсального бою, володареві гран-прі Лас-Вегаса зі змішаних боїв, переможцеві чемпіонату Японії із боїв без правил. Гурам важчий за Дмитра аж на 16 кілограмів і вищий на вісім сантиметрів.
Публіка Хмельницького вперше стала свідком завзятого поєдинку двох вельми сильних людей. Із перших секунд Гугенішвілі, як кажуть, узяв ініціативу в свої руки, та вже до кінця першого раунду Христюкові вдалося переламати хід подій. «І другий раунд Гурам почав з атаки, йому вдалося збити мене на килим, та при цьому він припустився помилки. Я цим тут-таки й скористався — застосував свій коронний «больовий прийом на руку». І цей успішний прийом виявився вирішальним у поєдинку», — розповів «Дню» зворушений успіхом Дмитро.
Саме у Хмельницькому він 14-річним хлопцем здобув першу свою перемогу в скромних змаганнях. І тут-таки, у Хмельницькому, Дмитро Христюк одержав вирішальну перемогу. «Вдома, як кажуть у народі, і стіни допомагають», — скромно мовить чемпіон світу.
Подивитися на поєдинок приїхали із Шепетівки його маленькі учні, яким він дає дорогу у великий спорт. Бо став «батьком-засновником» Федерації бойових мистецтв у рідному місті. «Звісно ж, присутність у залі юних послідовників надихала», — погоджується Дмитро. Він сповнений сили та відваги для продовження своєї шляхетної справи — «перевтілення» провінційної Шепетівки у європейське місто. Переконав же, що географія і периферія — то різні речі, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».