Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 вересня, 2007 - 00:00

Юрій Луценко хоче скоротити термін парламентської каденції

Лідер блоку «Наша Україна — Народна самооборона» Юрій Луценко виступає за скорочення терміну парламентської каденції до трьох років. Про це він заявив учора під час прес-конференції у Львові, передає «Українська правда». Зокрема, за словами Луценка, він пропонуватиме конституційній раді, яка напрацьовуватиме зміни до Конституції, передбачити, аби народних депутатів обирали на три роки. Також Луценко пропонує надати право голосу особам уже з 16-ти років.

Київська влада проти агітаційних наметів

Блок «Наша Україна — Народна самооборона» заявляє, що столична влада не дає можливості політичним силам провести передвиборну агітацію в Києві. Про це у вівторок повідомила прес- служба блоку з посиланням на слова керівника передвиборного київського штабу НУ—НС Олену Ледовських, передає Інтерфакс. Вона запевняє, що про розміщення агітаційних наметів блок заздалегідь повідомив в окружні виборчі комісії і Київську міськадміністрацію, як того вимагає виборче законодавство. Зокрема, у вівторок вранці за допомогою сил міліції представники міської влади намагалися не допустити встановлення «помаранчевих» наметів біля Київської міської стоматологічної лікарні на вул. Пимоненка, 10А, а також на Хрещатику. При цьому 3 вересня, у понеділок, начальник Головного управління внутрішньої політики Київміськадміністрації Віктор Гончарук заявив, що до 1 вересня всі політичні сили проводили передвиборну кампанію в Києві незаконно. В. Гончарук пояснив це розпорядженням Київського міського голови Леоніда Черновецького від 1 вересня про заборону розміщення в столиці агітаційних наметів без відповідного попередження міської влади. Чиновники пояснюють таку вимогу тим, що агітаційні намети, стенди та інші матеріали, як правило, розміщуються в найлюдніших місцях, чим заважають дорожньо-пішохідному руху й порушують правила безпеки. Начальник управління внутрішньої політики міста зазначив, що представники партій та блоків ігнорували статтю 39 Конституції, яка зобов’язує попередити місцеві органи влади про початок агітаційної діяльності. В. Гончарук також підкреслив, що політичні сили надали свої адресні програми тільки після вказаного розпорядження мера, мінімум через тиждень після початку передвиборної агітації. При цьому адресні програми партій не містять чіткого опису вулиць і будинків, біля яких розташовані агітаційні намети.

Велике кіно в Ялті

Учора в Ялті відкрився міжнародний фестиваль продюсерського кіно Росії та України. Як повідомляє офіційний сайт кінофестивалю, фестивальна програма складатиметься з конкурсного показу, в якому візьмуть участь вісім фільмів (по чотири фільми від кожної країни), а також позаконкурсної програми. У конкурсну програму «Кіно-Ялта» увійшли «Аврора, або що снилося сплячій красуні» режисера Оксани Байрак (Росія — Україна), «Вороги» Марії Можар (Росія), «Два в одному» Кіри Муратової (Україна), «Інді» Сашка Кирієнка (Україна), «Натурниця» Тетяни Воронецької (Росія), «Нічого особистого» Лариси Садилової (Росія), «Російська гра» Павла Чухрая (Росія) та «Біля ріки» Єви Нейман (Україна). Голова журі — продюсер, кінорежисер Роман Балаян (Україна).

Примирилися тільки мертві

Перше в Україні інтернаціональне кладовище відкрито у Славуті (Хмельницька область) — на території колишнього концтабору «Грослазарет». У роки Великої Вітчизняної війни у «Грослазареті» фашисти вбили, закатували, забили палицями понад 150 тисяч військовополонених. Тепер на цьому скорботному місці — «Поле пам’яті». Минулої неділі у цю землю лягли останки 122 радянських солдатів, загиблих у нацистському концтаборі «Шталаг 329», і 123 громадян Німеччини, Австрії, Угорщини, померлиху таборі НКВС. Їх спільне поховання знайшли на території гаражного кооперативу у Вінниці. Ідентифіковано останки 96 німців, 20 угорців, 5 австрійців і одного словака. 44-гектарне «Поле пам’яті» у Славуті «відкрили» 22 червня 2007-го перепохованням 700 військовополонених, які загинули у «Грослазареті». Передбачається, що на «Полі пам’яті» у Славуті знайдуть собі вічний спокій останки всіх загиблих у Другій світовій війні, які будуть знайдені на території України. Незалежно від того, в яких строях і під чиїми прапорами вони йшли на війну. Першу акцію Славута зустріла неоднозначно. Дипломатам, які взяли участь у скорботній церемонії, довелося читати плакати у руках окремих учасників: «Убивцям не місце на «Полі пам’яті», «Прокляття тим, хто перезахоронює окупантів з воїнами-визволителями» і т. ін. Повне примирення поки що відбулося тільки серед мертвих, які спочиватимуть на одній ділянці української землі, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

За святкуванням 200-річчя від дня народження Гоголя пригляне ЮНЕСКО

Уряд доручив Міністерству іноземних справ до 2008 року внести пропозиції зі святкування 200-річчя від дня народження письменника під егідою ЮНЕСКО і підготувати до 2009 року проведення у штаб-квартирі цієї міжнародної організації конференцій, присвячених цій даті. Кабмін також доручив Міністерству культури й туризму, Національній академії наук і Академії мистецтв протягом 2008 року заснувати літературно-художню премію імені Гоголя, передає Кореспондент. У 2008—2009 роках уряд доручив Мінкультури створити електронну бібліографічну базу даних «Твори Гоголя у фондах публічних бібліотек України», розробити і затвердити туристичний маршрут «Гоголівськими шляхами України». Уряд доручив Мінкультури, МІСу, Раді міністрів Криму, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям провести в березні 2009 року урочистості з нагоди знаменної дати за участю посадових осіб органів державної влади й органів місцевого самоврядування, видатних українських і зарубіжних діячів. Обласним, Київській і Севастопольській міським держадміністраціям у 2007-2008 роках доручено провести реконструкцію, капітальний ремонт і реставрацію об’єктів, пов’язаних з життям і творчістю Гоголя. Національний банк запланував у 2008-2009 роках випуск ювілейної монети, присвяченої цій даті. Уряд збирається також профінансувати зйомки восьмисерійного художнього фільму за мотивами творів Гоголя у 2008 році. Нагадаємо, що до 200-річчя від дня народження письменника Миколи Васильовича Гоголя Роскультура і Мінкультури України підготують низку спільних заходів.

Газета: 
Рубрика: