Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

28 серпня, 2007 - 00:00

«Гопця» у Лондоні

Завтра українська пара-переможниця національного відбору Ілля Сидоренко та Юлія Окропірідзе вирушить до туманного Альбіону для участі у міжнародному танцювальному конкурсі. У цьому році Європейська мовна спілка започаткувала нове телезмагання — «Танцювальне Євробачення». Україна стала одною з 16 держав, представлених на паркеті кращими танцюристами. «Під час проведення національного відбіркового туру досить важко було визначити переможця. Однак глядачі Першого Національного обрали пару, яка, на думку президента НТКУ Віталій Докаленка, — привезе нашій країні перемогу». Кращу пару обирали шляхом інтерактивного голосування у прямому ефірі Першого Національного. До «Євробачення» Ілля та Юлія ретельно підготувалися, тренуючись щодня по три години. Як повідомили у прес-служба НТКУ, вперше наші поціновувачі високого танцювального мистецтва зможуть стати свідками безпрецедентної події в історії конкурсів світового рівня. Пряму трансляцію заходу здійснюватиме Перший Національний 1 вересня, о 22:00 зі студії BBC у Лондоні. Нагадаємо, що за жеребкуванням Ілля Сидоренко та Юлія Окропірідзе вийдуть на паркет «Танцювального Євробачення — 2007» під номером 14. Пари-учасниці конкурсу виконуватимуть по два танці. В першому колі танцюристи представлять бальний/латиноамериканський танець з обов'язкового репертуару, який був наданий організаторами на вибір (наша пара виконуватиме у першому колі Quickstep). Під час другого кола конкурсанти продемонструють танець вільного стилю з національним колоритом в аспектах музичного супроводу, стилістики та костюму. Ілля Сидоренко та Юлія Окропірідзе представить український танець, музичним супроводом якого є одна з композицій гурту «ВВ» — «Гопця». Інф. «Дня».

У Миколаєві відкрито пам'ятник В'ячеславу Чорноволу

У рамках святкування 16-ї річниці Незалежності України в Миколаєві урочисто відкрито пам'ятник В'ячеславу Чорноволу. На торжества з нагоди відкриття пам'ятника прийшли представники майже всіх провідних політичних сил. Пропозиції про спорудження в Миколаєві пам'ятника відомому українському політикові, державному діячеві, борцеві за незалежність України, публіцистові та журналістові надходили від громадськості міста з 2002 р. За декілька років — 22 червня 2007 р. виконавчий комітет Миколаївської міської ради прийняв ухвалу «Про спорудження пам'ятника Героєві України Чорноволу В.М.» Встановлений у Миколаєві пам'ятник — четвертий на честь В'ячеслава Чорновола, зведений в Україні. Його автором є миколаївський скульптор Віктор Макушин. Архітектор проекту благоустрою сквера — Віктор Москаленко. Пам'ятник виконано з одного з найтвердіших гранітів — вишуканого токівського бузкового граніту. Загальна його висота — 2,9 м., самої скульптури — 1,4 м. Зі встановленням пам'ятника нове народження отримав і сквер: на нових алеях встановлено лавки, а в центрі — споруджено круглий водограй, висота струменів якого досягає 2,3 м. Усі роботи виконано за рахунок добродійних внесків, про що свідчать імена меценатів, викарбувані біля підніжжя монумента, повiдомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.

За смерті у пісочниці таки засудять

У невеличкому райцентрі Локачі на Волині відбулося чергове судове засідання над колишнім дільничним міліціонером сусіднього, Горохівського райвідділу внутрішніх справ Андрієм Юрчуком, котрий у нетверезому стані скоїв наїзд на діток, які гралися у пісочниці. Дітки гралися щонайменше за метрів 15 від дороги, якою мчав п'яний правоохоронець. Під колесами загинула 3-річна дівчинка і 4-річний хлопчик, ще один потрапив у реанімацію обласної дитячої лікарні. «День» широко розповідав про цю трагедію, яка сколихнула не лише Волинь, а й Україну.

Звинувачений у своєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 286 Кримінального кодексу України Андрій Юрчук свою вину на судовому засідання повністю визнав. Розказав, як після складання професійних заліків у компанії з друзями (імена їхні не називає) випив трохи більше склянки горілки, згодом випив і пляшку пива, хоча слідство доводить, що знову пив горілку... Проте підсудний просив батьків загиблих дітей трохи зменшити розмір компенсації за завдані ним збитки. Рідні Юлі Долганюк та Сергійка Волошина вимагають від суду стягнути з підсудного по 50 тисяч, а рідні 6-річного Саші Черевана, який вижив після трагедії, — 20 тисяч гривень. Колишній міліціонер, маючи малу дитину і не маючи власного майна (жили з дружиною у тещі), просив зменшити суму компенсації за завдані збитки з 50 до 40 гривень, проте рідні діток з цим не погодилися.

Після біди, яка стала чорним днем і для волинської міліції, Міністерство внутрішніх справ виплатило рідним дітей, які потрапили під машину п'яного мента, по 5 тисяч гривень. Згодом рідним, чиї діти загинули, — по 40 тисяч і повністю взяло на себе витрати на лікування Саші Черевана.

Юрчуку світить від 7 до 12 років позбавлення волі, і наступне судове засідання, на якому вірогідно й буде винесено вирок, призначено на 4 вересня, повiдомляє Наталія МАЛІМОН, «День».

Газета: 
Рубрика: