Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

17 листопада, 2011 - 00:00

Стаховський та Кіченок вдало стартували на турнірі в Словаччині

Доки найсильніші тенісисти готуються до підсумкового турніру року, один із найкращих представників України вирішив розім’ятися на турнірі серії Challengerу в Братиславі, повідомляє 24tv.ua. Другий сіяний на змаганнях Стаховський без проблем переграв у стартовому колі 167 ракетку світу Максіма Тейшейру. Француз затримав Сергія на корті всього на 1 годину та 10 хвилин — 6:1, 6:3 на користь українця. На тому ж турнірі, але в жіночій сітці вдало стартувала Людмила Кіченок. У двох партіях вона здолала господарку кортів Мікаелу Хонцову — 6:0,6:2. Зазначимо, що перший номер посіву тут у іншої українки Лесі Цуренко.

Схили Дніпра забудують?

Новий Генеральний план Києва до 2025 року дозволить забудову схилів Дніпра вздовж всього Набережного шосе (від мосту ім. Патона до Поштової площі). Про це заявив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, повідомляє УНІАН з посиланням на його прес-службу. За словами Бригинця, про це стало відомо в ході обговорення Історико-архітектурного опорного плану Києва, який є складовою Генерального плану до 2025 року, на Консультативній раді Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київради (КМДА). «Серед інших проблемних місць нового Генплану найбільше обурення киян, на мою думку, викличе запланована забудова ландшафтної перлини міста — схилів набережної Дніпра, якою так пишаються кияни», — наголосив Бригинець. Депутат нагадав, як резонансно нова влада зруйнувала на набережній Дніпра ресторан-довгобуд неподалік монумента засновникам Києва, пояснюючи, що набережна не повинна забудовуватись. «Минув лише рік — і влада передумала, а все тому, що вона не спроможна опиратися фінансовому тиску потенційних забудовників», — підсумував Бригинець. Як повідомлялося, новий Генплан Києва до 2025 року планують ухвалити до кінця 2011 року.

Найкраще спортивне село України — на Волині

Цей титул дістався селу Боратин, яке нині має найкращий в області спортивний комплекс, розміщений на п’яти гектарах. Тут є футбольне поле розміром більше гектара з дренажем і трав’яним покриттям, сучасна бігова доріжка, три міні-футбольні поля, 2 волейбольні та 2 баскетбольні майданчики. Поруч зі спортивним комплексом розміщено і рекреаційну зону зі штучною водоймою і парком. Вартість спортивного комплексу — 3 мільйони гривень, і саме цей об’єкт нещодавно став переможцем міжнародного конкурсу з архітектури, котрий проходив у польському місті Люблін, й отримав головний приз — «Кришталеву цеглину». Найкращим спортивним селом України Боратин став під час спортивного огляду-конкурсу серед сільських і селищних рад, який проходив у містечку Ворохта на Івано-Франківщині у рамках щорічних всеукраїнських сільських спортивних ігор. Сільські спортсмени змагалися у дев’яти видах спорту: плаванні, волейболі, міні-футболі, настільному тенісі, гирьовому спорті, перетягуванні линви, шахах, шашках і легкоатлетичному кросі. Найбільше очок завоювала саме боратинська команда, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.

У Дніпрі біля Хортиці знайдено французький меч X століття

Удача посміхнулася місцевим рибалкам ще на початку минулого тижня, а вже вони передали свою знахідку ученим Національного заповідника «Хортиця». Фахівці не стали відразу хвалитися здобутим артефактом, бо вже таке бувало — знайдена нібито скіфська кам’яна баба, піднята на поверхню під об’єктивами фото- і телекамер, виявлялася лише імітацією сучасного скульптора. Однак цього разу і справді було чим похвалитися: біля Чорної скелі на тому відгалуженні Дніпра, яке називається Старим, знайдено французький меч-каролінг, датований X століттям. Зрозуміло, що стверджувати, нібито зброя належала легендарному князю Святославу Хороброму, було б перебільшенням, тим більше, що вчені і краєзнавці розходяться в думках навіть щодо місця, де загинув Святослав. Хоча на півночі Хортиці, якраз навпроти Дніпрогесу, ще з радянських часів стоїть пам’ятний знак із написом: «Ймовірне місце загибелі князя Святослава». Меч знайдено в кількох десятках метрів від цього знаку і без піхов (що вказує на ймовірну втрату в бою), але, зрозуміло, це ще нічого не значить. За словами генерального директора Національного заповідника «Хортиця» Максима Остапенка, офіційна презентація знахідки відбудеться наступного тижня. А поки ведуться дослідження вітчизняними фахівцями, до того ж, планується запрошення міжнародних експертів. Коли всі питання з походження меча будуть з’ясовані й він буде відреставрований, знахідка стане черговим надбанням експозиції Музею Запорозького козацтва, який є невід’ємною частиною Національного заповідника «Хортиця», повідомляє Леонід СОСНИЦЬКИЙ, Запоріжжя.

Газета: 
Рубрика: