«Братство» проведе кастинг у в’язницях
Прикол — не прикол, але факт. Партія «Братство» збирається провести кастинг серед в’язнів донецьких, київських, дніпропетровських, одеських і львівських СІЗО для формування свого виборчого списку. Про це заявив учора лідер «Братства» Дмитро Корчинський. За його словами, передвиборна кампанія «Братства» буде проводитися згідно з такою ідеологією: «Або ти голосуєш за «регіоналів» і «оранжевих», і нічого за це не отримуєш, або — за «Братство», і тим самим звільняєш трохи хороших людей». Але і на цій ноті креатив пана Корчинського не вичерпався. Він також повідомив, що увійти у виборчий список «Братства» запросять також і тих осіб, які перебувають нині в розшуку. «Правильні злочинці підуть до нас. Ми не будемо залучати тих, кого звинувачують у вбивствах, зґвалтуваннях, тобто нехороших людей. Не виключено, що запросимо також декількох колишніх зеків, адже у Верховній Раді таких чимало».
На Олега Калашникова таки порушели кримінальну справу
Генеральною прокуратурою скасовано постанову про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно депутата Верховної Ради п’ятого скликання Олега Калашникова. Про це сказано у повідомленні прес-служби ГПУ. Генпрокуратурою вивчено кримінальну справу, порушену за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та перевірено обґрунтованість рішення про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно Калашникова. «За результатами вивчення постанови про відмову в порушенні кримінальної справи скасовано, а кримінальну справу направлено прокурору м. Києва для організації подальшого розслідування», — сказано у повідомленні.
Весело, голосно й андеграундно
24 і 25 серпня в Гуляйполі Запорізькій області відбудеться музично-літературний фестиваль «День незалежності з Махно», повідомляє Інтерфакс-Україна. «Нинішній фестиваль гідно продовжуватиме закладені торік традиції — буде весело, голосно і андеграундно», — зазначив ідеолог фестивалю, голова художнього об’єднання «ОstаNNя Барикада» Олесь Доній.
Разом з тим, за його словами, організатори планують підвищити рівень фестивалю, запросивши більш якісних виконавців, розширивши систему літературних жанрів і запросивши представників інших видів мистецтва, наприклад, театрального. А «Махновські читання», які сталі однією з візиток торішнього фестивалю, проходитимуть по кілька разів в різних жанрах. Директор фестивалю Ксенія Омельченко розказала: «На фестивалі будуть оголошені музичний гурт і письменник — переможці в номінації «Махновське відкриття року». Переможці дістануть право бути хедлайнерами на нинішньому фестивалі і виступатимуть на наступному». Перший музично-літературний андеграундний фестиваль «День незалежності з Махно» відбувся в Гуляйполі 24—25 серпня 2006 року. У ньому взяли участь музичні гурти «Мертвий Півень» (Львів), «Гайдамаки» (Київ), «Кубло» (Дніпропетровськ), «Папа Карло» (Харків), «Інкунабула» (Львів), письменники Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Лесь Подерев’янський, Світлана Поваляєва, Андрій Кокотюха, Таня Малярчук, Сашко Ушкалов, Павло Солодько, Іван Драч, а також провідні українські барди.
Гуляйполе — батьківщина Нестора Махна (1888—1934 рр.), який був одним з лідерів анархістського руху в Україні в 1917— 1921 рр., а також керував повстанськими загонами, які в різний час боролися проти гетьманата П. Скоропадського, армії А. Денікіна, військ Директорії, Антанти, а також радянських військ. Знаходячись під впливом ідей анархізму, Н. Махно виступав проти будь-якої влади (ідея «вільних рад» і «безвладної держави») і ратував за забезпечення життя трудівників на основі беспартійності і безвладдя.
Потанцюємо!
21—23 липня в рамках перших Європейських спортивних ігор 2007 року в столичному Палаці спорту відбудуться ХII Міжнародні традиційні змагання зі спортивного танцю KYIV OPEN 2007, у яких візьмуть участь найкращі танцювальні пари світу. Як повідомляє прес-служба КМДА, їх оцінюватимуть 15 найтитулованіших закордонних суддів.
Окрім Європейських ігор, у категорії «дорослі» з латиноамериканської та європейської програм та змагань у молодших категоріях, у програму ввійшов також чемпіонат Європи серед професіоналів з латини. Це найбільш очікувана і видовищна танцювальна подія в Україні. Адже наразі відомо, що змагатися приїдуть найкращі з найкращих — фіналісти цьогорічного найпрестижнішого світового турніру Blackpool Dance Festival 2007.
Організаторами цього свята є Спортивний комітет Європи; Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту; Спортивний комітет України; Головне управління з питань фізичної культури і спорту КМДА; Всесвітня рада танцю; Міжнародна асоціація спортивного танцю; Федерація спортивного танцю Європи; Асоціація cпортивного танцю України; Клуб спортивного танцю Національного університету фізичного виховання і спорту України «Супаданс».
Пам’ятник з історією
Пам’ятник із півстолітньою історією постане у парку імені Івана Франка у Хмельницькому. А передісторію встановлення погруддя Каменяра розповів для «Дня» заступник міського голови Хмельницького Віктор Байдич: «Упорядковували парк і говорили про те, що для довершення ансамблю слід встановити пам’ятник поетові, на честь якого названо це улюблене місце відпочинку городян і гостей міста. І раптом — випадковий збіг сприятливих обставин: головний художник міста Сергій Юрков почув виступ по радіо онучки відомого українського скульптора Михайла Лисенка». Людмила Лисенко говорила про те, що у їхньому родовому маєтку є скульптура Івана Франка. І вона, говорила, охоче віддала б за «спасибі» мистецький твір у хороші руки. «Зателефонували до пані Людмили і одержали цей дорогий дар для міста», — продовжив Віктор Байдич. Мовляв, хто перший звернувся, того і пам’ятник. Погруддя Івана Франка виконане у бетоні. В ці дні у художній майстерні Хмельницького його обшивають міддю. «Батьки» міста знайшли 12 тисяч гривень, аби купити кольоровий метал і заплатити за роботу місцевим скульпторам. Врочисте відкриття пам’ятника біля центрального входу до парку відбудеться у день народження Івана Франка — 27 серпня. Передбачається, що у цій події візьме участь Людмила Лисенко. Мабуть, вона й розповість громадськості Хмельницького, чому виготовлене у далекому 1957 році погруддя Каменяра так довго не було запитане. Відомо ж, що пам’ятник Тарасові Шевченку роботи М.Лисенка у 1973 році встановлено у Парижі, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».