«Неповноважний орган не може публікувати закони»
Голова Верховної Ради п’ятого скликання Олександр Мороз не вправі публікувати будь-який правовий акт парламенту. Як повідомляє unian.net з посиланням на прес-службу Президента України, про це заявив заступник глави Секретаріату Президента України Ігор Пукшин. У повідомленні, зокрема, наводиться позиція І. Пукшина, що опублікування 19 червня 2007 року в газеті «Голос України» за підписом О. Мороза Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» (з позначкою «Фотокопії тексту закону») «здійснено з порушенням Конституції України». Виходячи з вимог ст. 88 Основного Закону України, неповноважність парламенту України (у даному випадку ВР п’ятого скликання) тягне за собою втрату повноважень її спікера. Тож О. Мороз не вправі публікувати за своїм підписом будь-який акт парламенту, зазначає І. Пукшин. Представник Секретаріату пояснив, що у зв’язку з достроковим припиненням повноважень парламентаріїв від «Нашої України» та БЮТ 3 червня поточного року Верховна Рада України перестала бути повноважною. «Неповноважний орган не може приймати закони, тим паче, їх публікувати», — зауважив І. Пукшин. Заступник глави Секретаріату Президента розтлумачив, що голова українського парламенту (згідно зі ст.94 Конституції України) вправі опубліковувати за своїм підписом закон у разі подолання Верховною Радою президентського вето на документ, не підписаний главою держави протягом десяти днів від дня надходження на підпис. Тому зазначений нормативний акт було опубліковано в порушення конституційної процедури. Враховуючи викладене, опублікування за підписом О. Мороза «фотокопії» прийнятих 19 червня 2007 року неповноважним парламентом змін до Закону «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» не може розглядатися як опублікування в установленому Конституцією України порядку нормативних актів України. «Таким чином, Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» залишився в незмінній редакції», — наголосив І. Пукшин.
Хочете індивідуальне тепло — домовтеся з сусідами
Норми й правила щодо установки індивідуального опалювання в Україні будуть прийняті до кінця 2007 року, повідомив міністр житлово-комунального господарства (ЖКГ) Олександр Попов. «Він (проект урядового розпорядження — ІФ) вже поданий в Міністерство економіки і Міністерство фінансів і проходить узгодження. Я гадаю, що найближчим часом ми винесемо його на розгляд урядового комітету й на затвердження уряду», — сказав він журналістам у ході селекторної наради з питань стану підготовки ЖКГ до роботи в осінньо-зимовий період 2007 — 2008 рр. і фінансового становища ЖКГ у вівторок, повідомляє Інтерфакс-Україна. За словами міністра, установка систем індивідуального опалювання в багатоквартирних будинках можлива тільки за згоди всіх мешканців. «У багатоповерховому будинку в проекті розпорядження передбачено, що можна ставити такі прилади при умові, якщо жителі будинку ухвалили рішення про перехід на таку систему у всьому будинку», — зазначив міністр. Як повідомлялося раніше з посиланням на екс-міністра будівництва, архітектури й житлово-комунального господарства (ЖКГ) Володимира Рибака, норми й правила з установки індивідуального опалювання в Україні будуть розроблені окремо для будинків і квартир. У листопаді 2006 року В. Рибак повідомляв, що міжвідомча комісія протягом двох місяців повинна була розробити норми й правила, необхідні для безпечної установки індивідуального опалювання в житлових будинках. Раніше міністерство припинило установку індивідуального опалювання у висотних будинках старого будування через небезпечний стан газопровідних систем у них і створило міжвідомчу комісію для вивчення питання установки таких систем, і тільки після цього планувалося ухвалити конкретне рішення.
День міста буде «зі світлом»
Більш ніж 2 млн. грн. витратила влада Донецька на відновлення й модернізацію зовнішнього освітлення шахтарської столиці, яке до недавніх часів було у вельми запущеному стані. Як повідомив начальник головного управління благоустрою й комунального обслуговування міськради Микола Баранецький, ще 2006 року в місті було відновлено 109 кілометрів живильних мереж зовнішнього освітлення, встановлено 2924 сучасних енергозберігаючих світильників і 166 багатотарифних електролічильників. Однак цих робіт виявилося недостатньо, тому вже з початку поточного року в місті було введено в експлуатацію понад 1000 нових енергозберігаючих світильників, відновлено 34,4 кілометра електричних мереж зовнішнього освітлення та встановлено 24 залізобетонні опори. Також у місті було зроблено заміну 121 світильника: з них 42 нових енергозберігаючих і 57 модернізованих; замінено 19 збитих залізобетонних опор, відремонтовано 658 світильників. За словами комунальників, наразі всі ці роботи в місті не завершено: всі роботи з відновлення освітлення планується завершити до дня міста, який у Донецьку традиційно відмічається останньої неділі серпня, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Живий «товар»: з України — до Греції...
Учора світові інформаційні агенції повідомили: поліція Греції проводить арешти работоргівців. Ті, мовляв, скуповували і перепродавали живий «товар» з України до будинків розпусти. А напередодні, одного із спекотних літніх днів, «під час перетину державного кордону України правоохоронці затримали члена групи, який власним транспортним засобом перевозив співвітчизниць до Греції», — повідомили для «Дня» у прес-центрі управління СБУ у Хмельницькій області. Відтак зазначили, що «в одному з міст Греції планувалася оплатна передача жінок до будинку розпусти». Отак, мовляв, покладено край злочинній діяльності щодо організації і функціонування каналу, за яким міжрегіональна організована група вивозила молодих жінок за кордон Батьківщини. Один із заарештованих в Україні продавців людей — раніше засуджений за бандитизм. Із достовірних джерел відомо, що всі витрати із транспортування «товару» до пункту призначення заздалегідь оплачувалися їхнім поплічником із Греції. Там-таки, у країні еллінів, відбувався остаточний розрахунок. Кажуть, що заарештовані мали надприбутки від свого «бізнесу». Що ж до постраждалих із Хмельницької, Вінницької, Житомирської областей, то їх багато, деякі з них начебто заздалегідь знали, що їдуть обслуговувати стражденних. На жаль, ще далеко не всі повернулися до рідного краю. І у цьому — певні труднощі у розслідуванні кримінальної справи, порушеної за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.149 Кримінального кодексу України. Про те, чи українські стражі правопорядку співробітничають у цій справі із своїми грецькими колегами, не повідомляється. Досудове слідство ведеться управлінням МВС у Хмельницькій області, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».