Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

3 липня, 2007 - 00:00

Єдиний український підводний човен продадуть

Міністр оборони України Анатолій Гриценко заявив, що підводний човен «Запоріжжя» буде продано після ремонту і введення його в експлуатацію, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Ми відремонтуємо цей човен, введемо його в експлуатацію з метою подальшого продажу і використання цих коштів для розвитку кораблів й інших складових Військово-Морських сил», — повідомив він журналістам у понеділок у Севастополі. За словами міністра, якщо всі роботи йтимуть за планом, то підводний човен «Запоріжжя» може бути відремонтований до кінця 2007 року. «Запоріжжя» — єдиний підводний човен українських ВМС. Підводний човен проекту 641 побудований у Ленінграді на Ново-Адміралтейському суднобудівному заводі. У минулому — один із найкращих підводних човнів ВМФ СРСР. Брав участь у цілій низці бойових служб в Атлантиці й Середземному морі. Раніше входив до складу Північного, а з 1990 року — Чорноморського флоту колишнього Радянського Союзу. Пройшов понад 120 тисяч миль. У 1997 році був переданий українським ВМС.

Волонтери вирішили прибрати Україну

Громадський волонтерський рух «Вільна хвиля — «Вулиці моря» збирається до жовтня провести акції по прибиранню від сміття місць масового відпочинку громадян у всіх обласних і ряді районних центрів України. Про це заявив на прес-конференції в понеділок в агентстві Інтерфакс-Україна активіст руху Юрій Іванов. З його слів, рух «Вільна хвиля — «Вулиці моря» діє на добровільній основі з червня поточного року. Своєю метою рух ставить очищення від сміття забруднених територій масового відпочинку біля водоймищ, а також у парках, лісах, на територіях міських дворів і вулиць. Юрій Іванов відзначив, що ініціаторами руху виступило кілька людей, які намагалися знайти чисте місце на Азовському морі для відпочинку. Організація акцій здійснюється через інтернет, і в першій такій акції, яка була проведена у Києві, взяли участь 15 чоловік. Усього вже проведено сім акцій, в яких взяли участь близько 600 чоловік. Крім Києва такі акції пройшли у Феодосії, Запоріжжі й Харкові. Учасники акції зібрали декілька мішків сміття, які залишили на видному місці з написом «Владо, прибери сміття!». Однак, в більшості випадків комунальні служби так і не вивезли ці мішки. Юрій Іванов висловив надію, що робота, проведена активістами руху, і навіть неприбрані мішки із зібраним сміттям примусять задуматися людей про те, що сміття за собою треба прибирати.

Віктор Плотников — чемпіон світу GBU

У Львові пройшов Міжнародний турнір з професійного боксу. Найцікавішими із боїв, що передували центральному титульному поєдинку, стали протистояння жіночого дуету Ганна Кочергіна (Україна) — Зульфія Кутдюсова (Росія) та Василь Кондор (Україна) — Армен Азізян (Грузія). Росіянка впевнено перемогла господарку рингу, а Василь Кондор отримав тяжку перемогу над багаторазовим чемпіоном Грузії. У найкоротшому поєдинку вечора несподівано легко — вже у першому раунді — криворізький суперваговик Максим Педюра нокаутував чемпіона Грузії Зураба Нонашвілі. Центральним поєдинком став бій за звання чемпіона світу за версією GBU (Global Boxing Union) у ваговій категорії 66,6 кг, у якому зустрілися претендент на вакантний пояс португалець Євгеніо Монтейро (24—9—5) та чемпіон Східної Європи та Центральної Азії за версією IBF львів’янин Віктор Плотніков (16—16—0). Формат бою: 12 раундів по 3 хв. Португалець відомий у боксерському світі як надзвичайно добре координований, витривалий, агресивний боєць із потужним ударом правою. Бій пройшов за рівної боротьби, лише у двох завершальних чемпіонських раундах Плотнікову вдалося схилити вердикт суддів на свою сторону.

Києво-Могилянська академія обрала нового президента

Новим президентом Національного університету «Києво-Могилянська академія» став декан факультету соціальних наук і соціальних технологій Сергій Квіт . Як повідомляє офіційний сайт академії, вибори нового президента ВНЗ відбулися на 16-й сесії Академічної конференції — вищого колегіального органу самоврядування академії. З 1997 року посада президента НаУКМА стала виборною. Її можна посідати протягом п’яти років не більше двох термінів поспіль. В’ячеслав Боюховецький — один із фундаторів університету, незмінно очолював його з 1992 року. Спочатку — на посаді ректора, потім — президента. Він був на цій посаді повних дві каденції, повідомляє Інтерфакс-Україна. Окрім С. Квіта, на посаду президента академії претендував голова ради магістеріуму, віце-президент із науково-навчальних питань Володимир Моренець. Всього в голосуванні брали участь 381 делегат. С. Квіту віддали перевагу 219 осіб (51,7% від загальної кількості делегатів). За В. Моренця проголосували 139 делегатів (32,8%). Не підтримали жодного кандидата 19 осіб (4,5%). Один бюлетень визнано недійсним. Після голосування 16-та сесія Академічної конференції рекомендувала Кабінету Міністрів України укласти контракт на посаду президента НаУКМА з С. Квітом. Доктор філологічних наук С. Квіт народився 1965 року в Ужгороді. Закінчив факультет журналістики Київського університету ім. Шевченка. У 2001—2005 роках був директором Могилянської школи журналістики.

Газета: 
Рубрика: