Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

23 червня, 2007 - 00:00

Віктор Ющенко: Треба на 20% підняти зарплати вчителям та медпрацівникам у селі

Президент Віктор Ющенко наполягає на тому, щоб із 1 січня 2008 року рівень мінімальної заробітної плати було піднято до 500 гривень на місяць. Про це він сказав під час презентації своїх соціальних ініціатив у Рівненській області в Національному університеті «Острозька академія». Крім того Президент вважає вкрай необхідним підняти рівень зарплати працівникам бюджетної сфери: науки, освіти, медицини, культури — повідомляє «Українська правда». Також Ющенко заявив, що при формуванні бюджету на 2008 рік наполягатиме на запровадженні єдиної тарифної сітки у повному обсязі. Тоді зарплата вчителя загальної освітньої школи складатиме 1055 — 1360 гривень, а лікаря-хірурга 1060 — 1550 гривень на місяць. «Безумовно, на такий рівень треба підняти пенсії та зарплати військовослужбовців і науковців», — додав він. Президент наполягає на тому, щоб на 20% підвищили посадові оклади для вчителів, працівників охорони здоров’я та інших категорій людей, що працюють у селі. «Треба вдвічі підвищити грошове забезпечення для військовослужбовців. Нині військовослужбовець української армії отримує 51 гривню... Ситуацію треба змінити докорінно. Це не питання коштів — а державницького підходу, уваги держави», — продовжив Ющенко. Крім того Президент наполягає на належному нарахуванні пенсійних виплат: «Пенсія повинна залежати від стажу та заробітку. Ми маємо несправедливу пенсійну політику, яка дискредитує єдиний підхід і диференціює його за професіями й окремими мотиваціями». Ющенко запропонував збільшити «занижений нині коефіцієнт трудового стажу — це дозволить підвищити трудові пенсії приблизно на 35%». Також він пропонує підвищити розмір допомоги при народженні другої та кожної наступної дитини до 15 тисяч гривень, підняти рівень допомоги на одну дитину у багатодітних сім’ях до половини прожиткового мінімуму.

Рушник єдності — вже у Вінниці

Червону нитку довжиною маже два кілометри привезуть сьогодні до Вінниці, для вишивання «Рушника національної єдності». Нагадаємо, його почали вишивати у Запоріжжі, а у Вінницю привезуть з Херсону. Вишивати кусень рушника розміром зі стіл у Вінниці зійдуться 8 вишивальниць. Поділять кольорову п’ятикілометрову нитку, яку приготували для всього рушника, та читатимуть орнамент з всенародних конспектів. Малюнки до рушника національної єдності придумала черкаська майстриня Олександра Філіженко. Вишиватимуть на рушнику гладдю. Майстри кажуть візерунків вистачить на днів зо три. До того часу на Закарпатті зроблять розмальовану квітками скриню. У неї складуть все, що навигадують наші вишивальниці. З Вінниці рушник повезуть далі — на схід, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».

Мова і культура

Уже вшістнадцяте 25—29 червня в Києві відбудеться Міжнародна наукова конференція «Мова і культура» ім. проф. Сергія Бураго. За традицією серед її організаторів — Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, Інститут психології імені Г. С. Костюка АПН України, Інститут вищої освіти АПН України та Видавничий Дім Дмитра Бураго. Проводиться конференція ще з 1992 року з ініціативи відомого вченого-філолога доктора філологічних наук Сергія Борисовича Бураго. Мета наукового зібрання — допомога інтеграції нашої країни в світовий культурно-інформаційний простір, активізація діалогу культур України й світу, сприяння розвиткові й вдосконаленню науково-предметної і культурно-освітньої системи нашої держави, формування поліаспектності у підході до актуальних проблем гуманітарних наук; сприяння розвитку педагогіки, як науки, а також формування культурологічного підходу до методики викладання у школі та вищих учбових закладах філологічних наук. Про бажання взяти участь у роботі нинішньої Міжнародній науковій конференції «Мова і культура» ім. проф. Сергія Бураго заявили понад 843 науковців з 20 країн. До речі, цього року активну участь у дійстві візьмуть академіки: Дмитро Затонський, Іван Дзюба, Дмитро Наливайко, Сергій Кримський, а також відомі науковці — Маргарита Карпенко та Юлія Булаховська. Урочисте відкриття конференції відбудеться 26 червня о 10 годині у Конференц-залі НАН України (вул. Грушевського, 4).

Україна схилила голову перед героями

Вчора ми відзначили День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Перебуваючи з візитом у Рівному, Президент Віктор Ющенко вшанував пам’ять загиблих в роки Великої Вітчизняної війни і поклав квіти до пам’ятника «Загиблим за Україну». «День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Сьогодні навіть важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь... Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. Слава їм, вічна і світла пам’ять!», — сказав Президент. Також вшанувала пам’ять загиблих у війні в Києві. Представники уряду та Верховної Ради разом з ветеранами взяли участь в церемонії покладання вінків до Могили Невідомого Солдата.

Газета: 
Рубрика: