Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

16 червня, 2007 - 00:00

Олександр ЛАВРИНОВИЧ: «Чесні вибори можна провести й без реєстру виборців»

Учора Міністр юстиції Олександр Лавринович зробив ряд заяв із приводу дострокових виборів. На думку міністра, правові процедури для прийняття ухвали про дострокові парламентські вибори ще не завершено. «Коли йдеться про дострокові вибори, необхідно бути точно впевненим, що вони відбудуться», — сказав він.Олександр Лавринович переконаний, що відсутність належної роботи Центральної виборчої комісії пов’язана з політичною заангажованістю цього державного органу. «За характером роботи ЦВК — від квітня й після зміни складу — можна бачити, що існує серйозна проблема, корінь якої в тому, що не можуть органи, які повинні виконувати державну функцію, на першому плані мати партійно-політичну відповідальність і акценти в своїй роботі робити не на виконанні державної функції, а на тому, щоб втілити в життя ту лінію, яку задає їм політична сила, яка направила їх».Він висловив здивування тим, що ніхто з членів ЦВК вже не хворіє, а засідання не проводяться. «Я гадаю, що тут для будь-якої людини виникає запитання: що це за орган, який відмовляється працювати, не хоче розглядати жодного питання? Бо перше ж питання дасть відповідь на те, чи можливі в принципі вибори», — зазначив міністр.У той же час міністр вважає, що відсутність реєстру виборців не перешкодить проведенню прозорих і чесних виборів. «Я гадаю, що не сильно це може пошкодити. Це не буде найголовнішим питанням. Можна забезпечити чесність виборів і достатнього рівня адекватність вибору громадян і результатів виборів без санкціонування реєстру», передає Інтерфакс.

В Запоріжжі вогонь знищує ліси

Як повідомляє прес-служба МНС області, кожного дня рятувальники ліквідують пожежі на відкритих територіях. З початку року підрозділи МНС вже 225 разів виїжджали для гасіння пожеж, загальна площа пошкодженого склала 77 га. За цей час знищено 6 га лісів. Найчастіше рятувальні підрозділи гасили пожежі в Іванівському та Водянському лісництвах, а також на о. Хортиця. Основними винуватцями таких пожеж є громадяни, які нехтують правилами безпеки поведінки на природі та в лісі. Через їхню необачність під загрозою опиняються багатовікові дерева, а часом й історичні пам’ятки, такі як о. Хортиця. З початку року виклики в національний заповідник надходили більше 40 разів, вигоріло 4 га території, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО , Запоріжжя.

Літо: діти під колесами авто

З настанням літа значно зростає кількість пригод на дорогах, пов’язаних з неповнолітніми дітлахами. За даними Управління Державтоінспекції УМВС України в Житомирській області, лише за перших десять днів червня на Житомирщині сталося 9 дорожньо-транспортних пригод з вини та за участю дітей. В результаті дві дитини загинули, ще дев’ятеро отримали тілесні ушкодження. У Малині, повідомила «День» співробітник Центру громадських зв’язків УМВС в області Ольга Номерчук, 17-річний водій скутера «Вайпер», маючи пасажиром 9-річного хлопчика, при обгоні виїхав на зустрічну смугу руху, внаслідок чого зіштовхнувся з автомобілем ГАЗ-2752. Діти від отриманих тілесних ушкоджень загинули на місці пригоди. Також недавно у селищі Черняхів під колеса авто потрапив дворічний хлопчик, який несподівано вибіг на дорогу. Наслідок — маленький пішохід потрапив до районної лікарні з серйозною закритою черепно-мозковою травмою. Працівники Державтоінспекції констатують збільшення кількості пригод з вини неповнолітніх велосипедистів. Нехтуючи правилами дорожнього руху, діти виїжджають на велосипедах на проїжджі частини, що призводить до трагедій. Так, 10 червня в обласному центрі 6-річний хлопчак, катаючись на велосипеді, виїхав на дорогу та зіткнувся з автомобілем ЗІЛ-131, який рухався у попутному напрямку. Як наслідок велосипедист опинився у лікарні. Загалом у поточному році на шляхах області за участю дітей віком до 16 років сталося 39 дорожньо-транспортних пригод. У них загинуло 7 дітей та 72 дитини було травмовано. Правоохоронці вважають, що коли трапляється трагедія, це не привід звинувачувати дитину. Скоріше слід мати претензії до батьків, які своєчасно не навчили своїх чад безпечній поведінці, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».

П’яний неповнолітній убив свого ровесника

Учора керівники осередків окремих політичних і громадських організацій оприлюднили заяву з приводу вбивства другого секретаря Хмельницького міськккому комсомолу Дмитра Хомяка. Цей жахливий злочин шокував громадян обласного центру. 9 червня близько 23 години 17-річний Дмитро разом з двома приятелями йшов вулицею Соборною. Біля точки громадського харчування хлопці, на жаль, не розминулися із трьома своїми ровесниками. Як зазначено у матеріалах кримінальної справи, неповнолітній підозрюваний, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, знічев’я наздогнав Дмитра і вдарив його. Бо, мовляв, йому була не до шмиги фізіономія жертви. Той упав, одначе убивця продовжував його бити руками та ногами. Нещасний намагався підвестися, та марно... Неживий Дмитро залишився на асфальті, а підозрюваний і його знайомі продовжили прогулянку темним містом. Дмитро і його вбивця готувалися до випускних вечорів у своїх школах. «Жодного політичного підтексту цей злочин не має», — повідомила кореспондентові «Дня» прес-секретар прокурора області Лілія Івах. Автори заяви також не пов’язують цю трагедію з комсомольською посадою покійного. Одначе вони вважають, що «беззаперечною є відповідальність суспільства». Достеменно відомо, що неповнолітній підозрюваний був у стані алкогольного сп’яніння. І також відомо, що крамарі, власники точок громадського харчування вдень і вночі збувають міцні напої, не запитуючи про вік тих, хто їх замовляє. Скрізь. І біля навчальних закладів — також. Одначе ще ніхто не відповів за те, що порушує законодавство, яке забороняє продаж алкогольних напоїв неповнолітнім. Ні до, ні після того, як сталася ця непоправна втрата... Хмельницький іде попереду країни усієї по квадратних метрах закладів торгівлі і громадського харчування на «середньостатистичну» душу населення. Місто комерсантів «робить» гроші, які, як давно відомо, не пахнуть. І цей злочин — далеко не перший у ряду подібних, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Газета: 
Рубрика: