Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

6 березня, 2007 - 00:00

Похвали — кожен день, нагороди — до свята

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що українська держава високо цінує труд жінок. «Хотів би від імені української держави сказати, що ми високо цінуємо те, що ви робите, і як ви живете. Ви гідні найбільших похвал і не тільки напередодні 8 березня», — сказав В. Ющенко в ході церемонії вручення державних нагород жінкам у понеділок у Києві. В. Ющенко зазначив, що в Україні ставлення до жінки — це почуття не тільки національне, але й глибоко сімейне. «Ми живемо в суспільстві, яке дає демократичні відповіді на роль і місце жінки в нашому суспільстві, хоча багато питань гендерної політики, безумовно, залишаються актуальними, але, найголовніше, сьогодні говорити про те, що ми маємо добру волю вирішувати ці питання, йти на зустріч розв’язанню тих проблем, де вони існують», — наголосив глава держави. «Переконаний, що Україні є чим пишатися щодо нових поглядів на розвиток гендерної політики. Ми є свідками того, як жінка активно входить до когорти людей, які формують не тільки державну політику, але й представляють українські регіони в системі влади», — відмітив Президент. В. Ющенко вручив державні нагороди 31 жінці. Серед них орденом княгині Ольги третього ступеня нагороджені ведуча Анна Безулик і співачка Марія Бурмака, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Співдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ зустрілися з Ющенком та Януковичем

Співдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ Рената Вольвенд і Хана Северінсен, а також секретар моніторингового комітету Іві Триїн Одрате провели вчора зустрічі з Президентом і прем’єр-міністром України Віктором Ющенком і Віктором Януковичем. Після зустрічі з українським прем’єром Вольвенд було важко дати відповідь щодо терміну можливого скасування моніторингу України. «Стосовно того, коли може бути припинена процедура моніторингу, нічого я зараз не можу сказати. Ми з багатьма бачилися — дуже багато різних джерел і людей, з якими ми зустрічалися, говорили; є велике занепокоєння стосовно того, що нині в Україні відбувається певний застій. Вони не вживають слово «криза», а «застій», — сказала Вольвенд.

Як повідомила журналістам присутня на зустрічі В. Януковича зі співдоповідачами моніторингового комітету народний депутат Ганна Герман, розмова «в основному відбувалася навколо необхідності проведення судової реформи в Україні». За словами Герман, співдоповідач ПАРЄ в ході зустрічі підкреслила, що в Україні «в багатьох питаннях є прогрес». Разом з тим Северінсен назвала основною проблемою — проблему в судовій системі, корумпованість суддів.

Тема судової реформи обговорювалася і на зустрічі співдоповідачів ПАРЄ з Ющенком. Глава української держави зазначив, що внаслідок змін до Конституції 2004 року Україна втратила баланс владних повноважень. Це зараз позначається на роботі прокуратури, судів і Міністерства внутрішніх справ. У той же час політична реформа позбавила Президента більшості правових механізмів реагування на ці виклики. На думку глави держави, треба створити єдину комісію, яка б вивчала зміни до Основного Закону. Ющенко підкреслив, що його роль як Президента — покласти кінець протистоянню і налагодити співробітництво між гілками влади, які б взаємодіяли на основі державних інтересів.

Ще одна спроба об’єднати Церкву

Як повідомляє RІSU, народний депутат ВР Петро Ющенко очолив створену 3 березня громадську організацію під назвою «За помісну Україну», призначену для стимулювання об’єднання українського православ’я в одну Помісну церкву. (Певне здивування викликає дещо амбівалентна назва організації. Що це, власне, таке — «помісна Україна»?) «За помісну Україну» створена учасниками науково-практичної конференції «Помісна православна Церква: проблеми й перспективи становлення», яка об’єднала «Всеукраїнське об’єднання «За Україну! За Ющенка!», Українську асоціацію релігієзнавців, Центр релігійної інформації свободи, Українську екологічну асоціацію «Зелений світ» та Союз козацьких організацій України. (Як бачимо, до нової організації входять тільки світські люди.) У розповсюдженому повідомленні члені конференції закликають всіх, хто підтримує ідею помісності українського православ’я, створювати регіональні осередки нової організації і об’єднувати всіх православних віруючих країни. На думку організаторів, це перша в Україні громадська організація такого спрямування. За словами Петра Ющенка, створена структура буде надавати будь-яку організаційну й консультаційну допомогу всім, хто бажає влитися в її ряди й розділяє ідею об’єднаного Українського православ’я. Фінансове забезпечення діяльності організації «За помісну Україну» буде, як стало відомо, здійснювати спеціальний благодійний фонд. Нагадаємо, що нещодавно Президент України Віктор Ющенко виступив із ініціативою подолання розколу українського православ’я. Він, як відомо, запропонував створити робочу групу у вигляді міжцерковної комісії, в яку б увійшли по три єпископа й по два священика з боку УПЦ КП і УПЦ МП для вирішення наболілих питань. Створення організації «За помісну Україну» ще раз засвідчило той факт, що ініціатива Президента не знайшла підтримки з боку МП. За словами «протилежної» сторони — прес-секретаря УПЦ МП Василя Анісімова, представників цієї церкви на конференцію не пустили: «Нам сказали, що це закрите засідання. Дійсно, нас ніхто не запрошував, попри те, що ініціатори й учасники конференції ратують за єдину православну Церкву». Анісімов вважає, що створення організації «За помісну Україну» є лише черговою спробою Київського патріархату зблизитися із владою і в такий спосіб чинити тиск на УПЦ МП». Клара ГУДЗИК, «День».

Газета: 
Рубрика: