«Дженерал Електрик» зацікавилась «лікарнею майбутнього»
Позавчора відбулася зустріч представників Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» з керівництвом корпорації «Дженерал Електрик», під час якої було представлено медичні програми, які реалізуються в Україні. Пані Катерина Ющенко розповіла про проекти, ініційовані Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000», — «Дитяча лікарня майбутнього» та «Від лікарні до лікарні». Представники «Дженерал Електрик» та Фонду «Україна 3000» намітили шляхи співпраці у рамках цих проектів, зокрема обговорили можливості навчання та стажування українських лікарів за кордоном.
У свою чергу, Рейнальдо Гарсія (на фото) розповів про нові досягнення корпорації «Дженерал Електрик» у сфері лікування онкологічних захворювань. «Дженерал Електрик» — транснаціональна багатопрофільна корпорація. Основні види її діяльності — випуск високотехнологічної продукції (авіаційні двигуни, турбіни, промислові пластмаси, медичне діагностичне обладнання), виробництво (освітлювальні системи, побутова техніка, промислові та енергетичні системи, електродвигуни, локомотиви тощо) та надання послуг (фінансові послуги — фінансування, оренда, корпоративне та споживче кредитування, телебачення та послуги комп’ютерних мереж). Компанія має досвід в устаткуванні обладнанням «під ключ» клініко-діагностичних центрів, хірургічних та реанімаційних відділень лікарень, де високоякісне обладнання об’єднане в єдину інформаційну систему, що дає можливість вирішувати складні діагностичні питання.
У Запоріжжі вперше за останні 37 років народилась трійня
Троє хлопчиків народились здоровими. Але перед родиною Андрякових постало питання — де жити. До щасливої події вони жили з батьками і першою дитиною в трикімнатній квартирі. Міська влада планує подарувати родині квартиру, запевняє мер Євген Карташов. Але коли — поки невідомо. До речі, в 70-х роках родині, в якій народилась трійня, подарували не лише квартиру, а й новеньке авто, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО , Запоріжжя.
Закон не виконується, але борги зменшуються
Практично в усіх районах Донецької області не виконується Закон «Про оплату праці». Це результат невиконання своїх зобов’язань комісіями з питань забезпечення своєчасної та повної оплати податків і погашення заборгованості з зарплати — такі висновки прокурорських перевірок, що завершилися днями у шахтарському регіоні. Комісії, по суті, абсолютно не контролюють керівників підприємств-боржників, повідомляє прес- служба прокуратури Донецької області. Так, минулого року прокуратура області порушила 122 карні справи за фактами порушення трудового законодавства, 111 із них уже передані до суду. За словами заступника начальника відділу захисту майнових та інших особистих прав, свобод громадян та інтересів держави Олександра Михайлова, факти недотримання Закону «Про оплату праці» виявили практично в усіх районах області. Ухиляючись від сплати податків, керівники підприємств офіційно виплачували своїм підлеглим мінімальну зарплату, інші гроші видавалися співробітниками «у конвертах». Часто переважну більшість працівників, які поки не замислюються про нарахування своєї пенсії, таке становище справ влаштовувало. Водночас поступово кількість таких злочинів, за даними прокуратури, зменшується. Так, згідно зі статистикою, за останні п’ять років заборгованість із заробітної плати знизилася з 984,7 млн. гривень (2000 рік) до 211 млн. гривень (кінець 2006 року). Таким чином, загальна сума заборгованості по зарплаті економічно активних підприємств знизилася на 57%, а на промислових підприємствах сума боргу зменшилася на 26%, повідомляє Олексій КІРОВ , Донецьк.
Запорізька бригантина буде реставрована
У 2007 році виповниться 40 років проведення підводних досліджень у Запоріжжі, які видали на-гора величезний пласт історичної інформації про минуле цього краю. Проте на цьому дослідники не зупиняються. Адже ріка Дніпро — це унікальний археологічний пам’ятник, який вабить до себе, як магніт. У його акваторії ще й досі є десятки невивчених об’єктів від епохи кам’яного віку і до козацьких часів. Чого тільки не знаходили у його водах! Так, у 1999 році під час масштабного археологічного проекту поблизу Хортиці підняли на поверхню для реставрації козацьке судно, яке знайшли саме на дніпровському дні.
Наступним етапом експедиції підводних робіт стало підняття на поверхню у 2004 році бригантини, що затонула ще взимку 1739 року. Для порятунку цього цікавого експонату в 2003 році була створена громадська організація «Запорозька бригантина», президентом якої став відомий російський музикант Андрій Макаревич. Саме за його участі та ініціативи торгової марки «Хортиця» вчора стартував новий проект — гідро-археологічний сезон «Хортиця-2007». У рамках цього проекту археологи спробують відтворити корпус цієї бригантини у повний лінійний розмір. Реставрація пам’ятки архітектури ХVIII століття — це ще один крок до створення музею історії Дніпра, вважають організатори проекту , повідомляє Інна ФІЛІПЕНКО .