Міністр Цушко заговорив
Учора міністр внутрішніх справ Василь Цушко заговорив після 100 днів мовчання. Верховна Рада, за ініціативи депутата від Партії регіонів Володимира Сивковича, вирішила заслухати звіт про ситуацію у міністерстві. Як і очікувалося, Цушко розкритикував свого попередника. Мовляв, попереднє керівництво МВС розкрало міністерство «до нитки» й лише на утримання центрального апарату «було перевитрачено 72 мільйони гривень». Він також зазначив, що на даний час фінансові зловживання перевіряє Головне контрольно-ревізійне управління. Ще Цушко поскаржився, що з відомства зникли вісім систем для прослуховування мобільних телефонів. «Це свідчить про можливості використання для закупівлі спецтехніки якихось інших джерел фінансування крім коштів із державного бюджету», — додав він.
Була й ще одна вельми резонансна заява. Цушко повідомив, що виявляється, екс-мер Одеси Руслан Боделан не розшукувався по лінії Інтерполу. «Коли ми розібралися, то Боделана немає у пошуку Інтерполу. Це все було піаром». Цушко також додав, що суд припинив усі справи, заведені проти колишнього керівника Державного управління справами Ігоря Бакая. Мовляв, «московський вигнанець» чистий, як скельце.
«Антикризовикам» усі ці слова Цушка явно прийшлися до душі. Регіонал Михайло Чечетов похвалив Цушка за те, що «наводить порядок у міністерстві», оскільки, за його словами, екс-міністр Юрій Луценко «майже знищив МВС». Ось тільки Борис Безпалий дещо зіпсував «усю малину». Від імені «Нашої України» він зажадав відставки заступників міністра внутрішніх справ Миколи Плеханова та Сергія Попкова. «Плеханов розганяв сумських студентів, а Попков — це той заступник міністра, котрий роздавав патрони тоді, коли Цушко ще стояв на Майдані. З іншого боку стояв Попков і давав команду про бойові патрони», — заявив Безпалий. Він також зазначив, що з реакції з боку Партії регіонів, відчувається, що «навряд чи це самостійні кадрові рішення міністра, оскільки він ніколи сам би таких людей не призначив своїми заступниками». «Ми стурбовані, щоб МВС не перетворилося на закрите акціонерне товариство Партії регіонів. Це небезпечна тенденція, й вона назріває», — наголосив Безпалий. Олена ЯХНО , «День».
Приборкання Ероса
У львівській галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа» (вул. Вірменська) відкрилася експозиція — «Приборкання Ероса». Свій живопис, скульптуру та фотографії тут, у п’ятисотлітній кам’яниці Львова — приміщенні вірменського суду — для огляду та продажу виставили відомі митці Олександр Войтович, Володимир Костирко, Сергій Михалків (фотографія, ручний друк), Володимир Сабіров (деревна скульптура), Михайло Віртуозов, Тарас Бенях (металева скульптура, бронза), Сергій Резніченко та Володимир Стецула.
Чи є суперечність в тому, що тут, поруч дзвіниці середньовічної пам’ятки архітектури — Вірменської церкви — розмістився не музей старовини, а виставка еротичного мистецтва? Поважний критик мистецтва Богдан Шумилович зазначив, що «...Еротичне здатне показати УСЮ людину як і УСЕ суспільство через призму чуттєвих стосунків. І не слід боятися невірного відчитування — людина розумна і людина культурна усе читає правильно. Еротичне мистецтво як і мистецтво взагалі дає людині стільки, скільки людина прагне, готова і спроможна від нього взяти, і тому не варто боятися неадекватного сприйняття еротичного мистецтва...».
За кордоном працює майже два з половиною мільйони українців
Головна проблема на ринку праці — не безробіття, а відсутність вакансій із високими заробітними платами. За даними Центру зайнятості, торік по Україні було запропоновано понад два мільйони робочих місць, проте майже 60% цих вакансій мали заробітну плату меншу, ніж 500 гривень. «Сьогодні рівень безробіття в Україні становить лише 4%, що є порівняно із країнами Заходу невисоким показником (у Польщі він сягає 16%, в Італії — 7,2%), — заявив директор державної служби зайнятості в Україні Володимир Галицький. — За 2006 рік у країні було зареєстровано три мільйони безробітних громадян, з них працевлаштовано — більше, ніж один мільйон (з кожного десятка безробітних отримало роботу чотири особи).» За словами пана Галицького, якщо буде підвищуватися рівень мінімальної заробітної плати, збільшуватиметься й розмір соціальної допомоги по безробіттю. Нині соціальна допомога для незареєстрованих у Центрі зайнятості осіб становить 134 гривні, для зареєстрованих — приблизно 60% від заробітної плати за останнім місцем роботи. Ще одна проблема для України — трудова міграція. Як зазначив Володимир Галицький, нині за кордоном працює майже два з половиною мільйони українців. Тому державна служба зайнятості України та Міністерство праці та соціальної політики України тісно співпрацюють із аналогічними структурами країн-членів СНД та деяких європейських країн, зокрема Азербайджанської Республіки. Нині там працює близько 7—8 тисяч українців. «Для Азербайджану є надзвичайно цікавим передовий досвід України щодо запровадження системи загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття, зокрема застосування новітніх технологій державної служби зайнятості — Єдиної технології обслуговування незайнятого населення та Єдиної інформаційно-аналітичної системи, — повідомив начальник Головного управління зайнятості Азербайджанської Республіки Анар Бадалбейлі. — Ми активно співпрацюємо з Україною і тому, що в наших державах склалася схожа ситуація на ринку праці. Зокрема, гостро відчувається потреба у спеціалістах робітничих професій, а зростає кількість фахівців у сфері економіки та юриспрунденції тощо». Інна ФІЛІПЕНКО.