Українці вшанували пам’ять героїв Крут
Учора на території Державного Лук’янівського історико-меморіального заповідника було урочисто відкрито пам’ятний знак на могилах студентів Володимира Шульгіна та Володимира Наумовича. Юнаки загинули, захищаючи Українську Народну Республіку під час бою із більшовиками 29 січня 1918 року. Місце поховання у 1996 році розкрили для громадськості родичка В. Наумовича Лада Іванова та київський краєзнавець Людмила Проценко, і це досі єдина відома могила студентів, що загинули під Крутами. Українці ще оцінять подвиг героїв Крут повною мірою, впевнений Президент України Віктор Ющенко. «Наш обов’язок — повернути із забуття імена тих героїв, які досі залишаються невідомими, донести до свідомості кожного українця велич подвигу героїв», — сказано у зверненні Президента. В. Ющенко підкреслив, що трагедія Крут має бути пересторогою нам, нинішнім і майбутнім провідникам української нації, навчити мудрості, консолідованості та виваженості у рішеннях та діях, повідомляє прес-служба глави держави.
Iз чим громадяни звертаються до Президента
Як повідомила прес-служба глави держави в понеділок, 2006 року на ім’я В. Ющенка надійшло 160,3 тис. заяв, скарг і пропозицій громадян. Серед основних питань, які ставили громадяни в зверненнях на ім’я Президента України за 2006 рік, передусім, стоять питання забезпечення законності й охорони правопорядку — 23% (2005 р. — 25%), соціального захисту — 13% (2005 р. — 11%) і житлові питання — 12% (2005 р. — 11%), на які припадає майже 50% всіх питань. Крім вказаного, у зверненнях на ім’я глави держави громадяни ставили цілий ряд інших питань, що стосуються практично всіх сфер життя суспільства, а не лише питання особистого характеру, повідомляє Інтерфакс-Україна. Це підтверджує й істотне збільшення 2006 р. у зверненнях громадян кількості відгуків на суспільно-політичні події, які відбуваються в державі, яких надійшло 3,4 тис. проти 1,0 тис. 2005 р. Такі значні зміни в певній мірі пояснюються гостротою політичної ситуації в країні 2006 року, а також, і це головне, зростанням політичної активності населення, прагненням громадян до активного захисту своєї громадянської позиції. Також громадяни зверталися з питань нагородження, громадянства і помилування — 6,3 тис., повернення грошових заощаджень і внесків — 5,8 тис., роботи місцевих органів влади — 2,7 тис., діяльності Збройних сил України, Прикордонної служби, митних і податкових органів — 2,9 тис., діяльності центральних органів виконавчої влади — 0,5 тис., економічної реформи — 0,9 тис. Найбільша кількість звернень протягом року надійшла від мешканців Донецької області — 14,1 тис. (8,9% від загальної кількості звернень за рік); Харківської — 11,3 тис. (7%); Дніпропетровської — 10,4 тис. (6,5%); Львівської — 8,7 тис. (5,4%) і Києва — 13,0 тис. (8,1 %). Менше всього зверталися на ім’я Президента України громадяни з Кіровоградської (3,2 тис.), Хмельницької (3,2 тис.), Закарпатської (3,1 тис.), Волинської (2,1 тис.) областей і м. Севастополя (0,8 тис.). Понад 65,2 тис. звернень громадян на ім’я Президента України, або 40,7% від їхньої загальної кількості 2006 року, склали звернення від найменш соціально захищених категорій громадян — ветеранів та інвалідів війни і праці, членів багатодітних родин, самотніх матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту і підтримки, особливої уваги з боку центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в задоволенні їхніх повсякденних запитів і життєвих потреб.
Пташиний грип під контролем
Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Кабінеті Міністрів України доручила міністерствам і відомствам прийняти комплекс заходів із запобігання поширення на території країни пташиного грипу. Згідно з дорученням, зокрема, відповідні міністерства і відомства повинні проводити постійний моніторинг епізоотичної ситуації в світі і на території України, налагодити оперативний обмін інформацією з компетентними органами Молдови, Румунії, Угорщини, Польщі, Білорусі та Російської Федерації. Крім цього, вони повинні здійснювати контроль за дотриманням птахогосподарствами «закритого режиму» утримання птиці й завершити проведення клінічного випробування вакцини вітчизняного виробництва «Гриптавак Н5N1». Як повідомляється на офіційному сайті Міністерства аграрної політики, відповідні доручення комісія дала Мінагрополітики, Міністерству закордонних справ, Міністерству охорони здоров’я, Державній прикордонній службі і Державній митній службі, місцевим органам влади. Як зазначається в повідомленні, українська служба ветеринарної медицини постійно проводить лабораторні моніторингові дослідження дикого перелітного птаха і видів, які проживають поряд з людиною, на предмет наявності вірусу грипу, а також вакцинацію птаства в індивідуальних господарствах проти хвороби Ньюкасла, вакциною, яка є інтерфероногеном проти вірусних хвороб птахів, в тому числі високопатогенного грипу. Окрім того, ветслужби провели перевірку птахогосподарств, закупили 20 тис. доз вакцини «Гриптавак Н5N1» і визначили зони проведення широкого її випробування.