«Окупація» Кам’янця-Подільського столицею
Вчора у Кам’янці-Подільському відбулося перше засідання інвестиційної ради. «Схвалено проект льодового палацу від компанії з Києва, розглянуто програму розвитку технопарку, що передбачає залучення інноваційних технологій», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольним відділом міської ради Валерій Клименко. Він зазначив, що 2007-й офіційно оголошено у Кам’янці-Подільському роком інвестицій. Тому й створено цей орган, інвестиційну раду, у складі якої — фахівці, представники всіх депутатських фракцій. Особлива увага — сімом, що «сплять мертвим сном», підприємствам, серед яких тютюнова фабрика, завод дереворіжучого інструменту. «Ці недавні «гіганти соціндустрії» займають великі території, збереглися капітальні будівлі,» — пояснив Валерій Клименко. Тому трудівникам великого бізнесу з Києва, які вже привітали «рік інвестицій у Кам’янці-Подільському», тобто сприятливий клімат для вкладення грошей, передусім, пропонують, аби «розбудили» сплячих. «На жаль, місцеві «акули капіталізму» поступаються своїми фінансовими можливостями столичним,» — вказав співбесідник «Дня» на причину цієї «окупації». Вони ж, столичні, вже вкладають свої гроші у будівництво найсучасніших готелів, супермаркетів, інших об’єктів, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
У Житомирі відзначається 100-річчя від дня народження Сергія Корольова
Майбутній видатний творець космічних кораблів з’явився на світ у цьому місті на вулиці, яка нині називається Дмитрівською, 12 січня 1907 року за новим стилем, і тому саме учора пройшла низка заходів із вшанування його пам’яті. Керівники області і міста, представники громадськості поклали квіти до пам’ятника С.Корольову у центрі міста, його погруддю біля Музею космонавтики. У Корольовській райраді Житомира (33 роки вона носить ім’я С.Корольова) пройшло офіційне відзначення цієї дати громадськістю міста, на якому порушували питання реконструкції павільйону історії освоєння космосу і космічної техніки Музею космонавтики, перейменування Польової площі на площу Корольова. До речі, будинок, де він народився, і який є меморіальною частиною музею, вже відремонтований і відреставрований. Були також підведені підсумки «Космічної вікторини» для школярів. Незадовго до ювілейної дати відомий житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький за архівними даними віднайшов місце, де стояла церква, в якій хрестили С. Корольова. Продовження урочистостей заплановано на 19 січня. В цей день до Житомира прибудуть чисельні гості — рідні С.Корольова, вчені, космонавти, в тому числі з Росії та інших країн СНД, які візьмуть участь в урочистих зборах на вшанування його пам’яті. Цього ж дня пройде презентація фільму Юрія Кари «Корольов». Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Машина подарунків для «Малятка»
Учора вранці співробітники Палацу «Україна» на чолі з гендиректором, відомим композитором і естрадним співаком Миколою Мозговим, запросивши у свою дружню компанію Діда Мороза й Снігуроньку, поїхали поздоровляти вихованців дитячого будинку «Малятко», в якому нині живуть 155 дітей від двох до 17 років. Діти не приховували радості від отриманих подарунків — іграшок, цукерок, книг, наборів дитячої косметики та інших приємних презентів. І, у свою чергу, підготували гостям сюрприз — концертну програму: співали колядки й щедрівки, популярні українські пісні, читали вірші, танцювали, водили хороводи. Хлоп’ята з величезним задоволенням фотографувалися на згадку з Дідом Морозом і Снігуронькою. Микола Петрович Мозговий вручив директору дитбудинку Лілії Семенівні Литвиненко запрошення на головну ялинку країни для її вихованців. До речі, ця новорічно-різдвяна програма, яка стартувала на сцені Палацу «Україна» 23 грудня й завершиться 14 січня, є лідером з відвідуваності. Тисячі дітей не тільки нашої столиці, але з усіх регіонів України приїжджають подивитися це святкове дійство. За словами дорослих і дітей, яким пощастило побачити шоу, воно всім надовго запам’ятається. Там глядачі здійснюють казкову подорож у часі й просторі, що проходить у незвичайних декораціях, з використанням комп’ютерної графіки, лазерних і світлових ефектів, феєрверків. Аліса АНТОНЕНКО.
Хворих розпустили по домівках
У Дніпропетровську згорів міський протитуберкульозний диспансер. Пожежа на другому поверсі будівлі почалася надвечір, близько о пів на п’яту. Вогонь досить швидко охопив перекриття, горище й дах. Пожежникам, які прибули на місце події, вдалося благополучно евакуювати з палаючої будівлі 144 хворих і 20 осіб медичного персоналу. Проте пожежею були знищені близько 300 квадратних метрів лікарняних площ — службові приміщення, палати й бухгалтерія разом із документацією. Як повідомив начальник прес-служби головного управління МНС у Дніпропетровській області Андрій Здор, пожежі в диспансері була присуджена п’ята, вища категорія. Її гасінням займалися майже 100 пожежників і 22 одиниці техніки. Причини виникнення пожежі поки з’ясовуються. Однак, на думку представників МНС, уже зрозуміло, що вогнище пожежі знаходилося в кабінеті заступника головного лікаря, де електрична мережа працювала «в аварійному режимі». За словами А. Здора, будівля протитуберкульозного диспансеру після пожежі опинилася в такому стані, що два десятки хворих розвезли по інших лікарнях міста, а деяких пацієнтів просто довелося розпустити по домівках, повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День».