Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 грудня, 2006 - 00:00

На «Дитячу лікарню майбутнього» вже зібрано 250,2 мільйона

За станом на 25 грудня для реалізації проекту будівництва «Дитячої лікарні майбутнього» зібрано 250 млн. 228 тис. гривень, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на слова глави наглядової ради міжнародного благодійного фонду «Україна-3000» Катерини Ющенко. Вона підбила підсумки всеукраїнського телевізійного марафону «Дитяча лікарня майбутнього» і назвала рекордними його показники. Через мобільний номер 353 зібрано 2,7 млн. грн., безпосередньо в ході телемарафону — 900 тис. грн. При цьому акція зі збору коштів через мобільний номер 353 триває. «Цей проект дозволив нам зрозуміти, що може об’єднати нас усіх — здоров’я наших дітей, а таким чином, майбутнє нашої країни. Він також допоміг виконати ще одну важливу місію — відновити віру в добродійність», — зазначила К. Ющенко. Вона зазначила також, що до збору коштів ті, хто бажає, може приєднатися на етапі будівництва лікарні і на етапі її функціонування. Лікарня матиме стаціонар на 250 ліжок, консультативно-діагностичний відділ, радіологічний комплекс, пансіонат і гуртожиток для медичного персоналу, господарський комплекс, паркову зону з ігровими майданчиками, зону паркінгу автомобілів відвідувачів, зону для вертольота. На лютий 2007 року, за її словами, заплановано відкритий конкурс на посаду директора «Дитячої лікарні майбутнього», після чого буде відкрито конкурс для фахівців кожного відділення. Відкриття медустанови заплановане на 2009 рік.

Павленко очолив Житомирщину, а Качур — Сумщину

Президент України Віктор Ющенко призначив екс-міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка на посаду голови Житомирської державної адміністрації. Текст відповідного наказу опубліковано на офіційному сайті Президента. Іншими своїми наказами Ющенко звільнив Павла Качура з посади свого радника та призначив його губернатором Сумської області.

Окопна правда про афганську кампанію

Сьогодні на кількох одеських телеканалах буде показана документальна картина «Забута війна», що розповідає про афганські події 1979 — 1989 років. Вийде вона в ефір у день введення радянських військ в Афганістан. «Звернулися ми до цієї теми, — розповідає Валерій Барановський — керівник ТРК «Коло», на якій був створений фільм, — на прохання самих афганців, які після появи на екранах фільму «9 рота», так широко останнім часом розрекламованого, пришли до нас з ідеєю поговорити з екрану про справжній «Афган»; поговорити, на відміну від згаданої стрічки, що спотворює, на їхню думку, історичну правду, чесно й відкрито. Одеський комітет ветеранів війни в Афганістані профінансував цю роботу. Йому допоміг місцевий акціонерний комерційний банк «Порто- Франко», культурно орієнтована кредитно-фінансова установа. І ось «Забута війна» готова. Це — окопна правда про афганську кампанію». Інтерв’ю з Валерієм Барановським читайте в завтрашньому номері «Дня».

Спілкуйся українською більше у 2007-му!

У Києві стартує передноворічна акція «Зроби подарунок Україні до Нового року! З 2007 переходь на українську!». Її проводить громадський рух «Не будь байдужим». Мета цього заходу — запропонувати мешканцям столиці, які хочуть говорити українською, але не наважуються, подолати цей психологічний бар’єр. З цією метою, як розповідає лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко (Фома) — постійний учасник руху, впродовж кількох останніх днів старого року волонтери у новорічних капелюхах та з хустинками кольорів українського прапора роздадуть п’ять тисяч екземплярів яскравих кольорових книжок. «У них зібрані практичні поради, як саме перейти на українську або як стати її дієвим симпатиком», — говорить Фома. Також у кожній наведені найпопулярніші україномовні ЗМІ, iнтернет-сайти, твори класиків та сучасних українських авторів. Додано ще перелік місць у Києві, де вирує українське культурне життя. Книжки роздаватимуться у державних установах, бізнес-центрах, університетах, школах, перехожим на вулицях, пропонуючи їм ще й значок із закликом перейти на українську: «Міняю часы на годинник». «Наше мета — спілкуватися українською мовою в столиці має бути так само легко, як і російською», — написано у вступному слові до видання, повiдомляє Надія ТИСЯЧНА , «День».

Газон львівського стадіону «Україна» піде з молотка

Навесні наступного року розпочнеться повна реконструкція стадіону «Україна», в тому числі й газону, на якому проводять домашні матчі «Карпати». А частинку раритетного 40-річного газону зможе купити кожен бажаючий, — повідомив керівник Інформаційного центру ФК «Карпати» Данило Нікуленко. На нинішньому газоні поєдинки проводилися 40 років поспіль, і він, за словами Д.Нікуленка, уже не відповідає сучасним вимогам. Нове ультрасучасне трав’яне покриття на «Україні» встановлять наприкінці травня. Кожен бажаючий зможе купити собі клаптик історичного газону будь-якого розміру. Причому частинку газону вирізатимуть у присутності потенційного покупця, потім траву відвезуть на місце, де вона ростиме надалі, і фахівці за доглядом за полем стадіону «Україна» допоможуть посадити цей клаптик трав’яного покриття. Кожному, хто придбає частинку газону, видадуть відповідний сертифікат, який засвідчуватиме, що цей газон саме зі стадіону «Україна». На цьому стадіоні практично всі свої домашні поєдинки за всю історію існування провели львівські «Карпати». Окрім цього, саме на цьому полі проводився фінальний поєдинок першого чемпіонату незалежної України. На цьому газоні виступали знамениті футболісти, володарі «Золотих м’ячів» Лев Яшин, Олег Блохін та Андрій Шевченко. Практика продажу клаптиків історичних газонів не є новою. Так свого часу зробили з газоном знаменитого стадіону «Уемблі» та з газоном стадіону, на якому проводився фінальний поєдинок останнього чемпіонату світу, що відбувся у Німеччині.

Газета: 
Рубрика: