Українці можуть розраховувати на євростипендії
Європейська комісія запроваджує 1 тис. 300 нових стипендій для країн-сусідів, в тому числі й України, а також для Росії, Середньої Азії, Ірану, Іраку та Ємену в рамках нового «Вікна зовнішнього співробітництва Еразмус Мундус». Про це повідомила Європейський комісар з питань зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер у понеділок у Брюсселі, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Такі стипендії сприяють розвитку партнерських країн і є прекрасним шляхом заохочення більш глибокого розуміння між нашими людьми», — сказала вона. Перше запрошення для пропозицій буде оголошене наприкінці цього року. Планується, що дані стипендії будуть направлені на обмін між третіми країнами та ЄС, академічними співробітниками з метою навчання і проведення досліджень. Єврокомісія виділила такі категорії стипендіатів: безпосередньо студенти, майстри, доктори й пост-доктори. Програма почне діяти з початку академічного року 2007—2008 рр., а строк стипендій може варіюватися від 3 місяців до 3 років.
Створено Нацраду з проблем Чорнобиля
Президент України Віктор Ющенко створив Національну раду з проблем ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави держави, відповідний указ Президент підписав у понеділок. Нацрада створюється як консультативно-дорадчий орган при Президенті з метою забезпечення консолідації зусиль органів державної влади, громадських організацій, наукової громадськості у вирішенні питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Згідно з положенням про Нацраду з проблем ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, яке затверджене цим указом, основною формою роботи ради є засідання, які проводяться при необхідності, але не рідше одного разу на три місяці. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Нацради здійснює Секретаріат Президента України. В. Ющенко доручив голові Секретаріату Президента в тижневий термін внести пропозиції щодо персонального складу Нацради з проблем ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Карпачова стане омбудсманом?
Голова Верховної Ради Олександр Мороз збирається подати кандидатуру Ніни Карпачової на посаду Уповноваженого парламенту із прав людини, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Скоріше за все, я внесу пропозицію щодо кандидатури омбудсмана», — повідомив спікер на прес-конференції у понеділок у Києві, відповідаючи на запитання про те, коли вирішиться питання із призначенням омбудсмана, оскільки 20-денний термін розв'язання цього питання вже закінчився. Згідно закону, кандидатури можуть вносити народні депутати або особисто спікер. «Я думаю, що це буде Ніна Іванівна Карпачова», — зазначив О. Мороз. Нагадаємо, 17 листопада парламент України достроково припинив повноваження Уповноваженого Верховної Ради України із прав людини Н. Карпачової у зв'язку із обранням її народним депутатом. Вона продовжує виконувати обов'язки Уповноваженої із прав людини до прийняття присяги новим омбудсманом. Н. Карпачова працює Уповноваженим Верховної Ради України із прав людини з 1998 року. На парламентських виборах навесні 2006 року вона стала народним депутатом від Партії регіонів (2-й номер виборчого списку).
Новобогданівку знову «підірвуть»
На території артилерійських складів військової частини А-2985 поблизу села Новобогданівка Запорізької області триває підготовка до знищення боєприпасів другої категорії, які не придатні до транспортування, повідомляє Інтерфакс-Україна. Уже проведено весь комплекс підготовчих робіт для знищення таких снарядів. «Розроблено відповідні нормативні документи, технічні розрахунки, підготовлено три спеціальних майданчики для знищення боєприпасів. Біля майданчиків зведено земляний вал висотою шість метрів. З метою зниження небезпеки снаряди закладено в земляні траншеї глибиною від двох до 3,5 метрів. Для поглинання ударної хвилі по периметру майданчиків вириті спеціальні траншеї — сейсмополоси», — повідомили в ГУ МЧС. Існує кілька технологій ліквідації боєприпасів. Найефективнішу піротехніки визначать експериментальним шляхом. «Про дату початку робіт з ліквідації боєприпасів повідомлять додатково», — зазначили в ГУ МЧС України в Запорізькій області. Основна увага піротехнічних підрозділів МЧС зараз сконцентрована на очищенні території бази від вибухонебезпечних предметів. У цій роботі задіяні 90 осіб особистого складу й 20 одиниць техніки. На випадок виникнення надзвичайної ситуації встановлено цілодобове чергування двох пожежних караулів. Зібрані боєприпаси сортуються за видами й категоріями й зберігаються в земляних траншеях, накритих залізобетонними плитами. За станом на 8 грудня обчищено 74 тис. кв. метри (51%. — ІФ.) території технічної зони, зібрано 437637 вибухонебезпечних предметів, спалено майже 30 тонн пороху, зібрано 3371 тонн металобрухту. Як повідомлялося, 19 серпня 2006 року біля Новобогданівки (Запорізька обл.) на артилерійських складах військової частини А2985 сталося самозаймання артилерійських боєприпасів, що призвело до пожежі з подальшою детонацією боєприпасів.
У Дніпродзержинську не всі хочуть відзначати ювілей Брежнєва
Дніпродзержинське громадське об'єднання «Своя правда» виступило з протестом проти святкування 100-річного ювілею Леоніда Брежнєва на його історичній батьківщині. У заяві, з якою ця організація, яка об'єднує місцеві відділення партій національно-патріотичного напрямку, звернулася до депутатів міськради, говориться про те, що за часів перебування Л. Брежнєва на посаді Генсека ЦК КПРС практикувалося «придушення інакодумства та утиски українства». У зв'язку з цим активісти об'єднання вважають, що святкування ювілею може негативно вплинути на формування іміджу Дніпродзержинська і України в цивілізованих країнах світу. Щоправда, з таким твердженням категорично не згодні як місцеві комуністи, так і трудовий колектив Дніпродзержинського металургійного комбінату, де майбутній керівник КПРС починав свій трудовий шлях. Як би там було, міський голова Дніпродзержинська Олег Захорольський обіцяє, що влада міста врахує всі думки городян, які вони висловили напередодні ювілею. «Великих урочистостей на честь 100-річчя Брежнєва не буде, — запевняє він, — а те, що заплановано в програмі святкування, — це усього лише данина пам'яті відомого земляка, данина нашій історії». Згадати Леоніда Ілліча в Дніпродзержинську 19 грудня збираються урочистим покладенням квітів до його пам'ятника, який стоїть на головному проспекті міста. У «альма матер» Генсека — технічному університеті — пройде наукова конференція з проблем радянської історії, а в краєзнавчому музеї можна буде ознайомитися з виставкою за назвою «... І особисто дорогому Леонідові Іллічу». Крім того, влада Дніпродзержинська має намір назвати на честь Брежнєва центральний парк культури і відпочинку. Як вважають у міськраді, особливих заперечень з цього приводу на сесії міськради не буде, навіть незважаючи на гостру конфронтацію між місцевими депутатами і міським головою, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».