Наші дороги влаштовують лише депутатів
Верховна Рада відмовилася скасувати адміністративну відповідальність за порушення водіями Правил дорожнього руху, якщо ці порушення були спровоковані поганим станом автомобільних доріг і вулиць, повідомляє ua.korrespondent.net з посиланням на ukranews.com. За відповідний законопроект № 6121 у першому читанні не проголосував жоден депутат. Законопроектом пропонувалося внести зміни до Кодексу про адміністративні порушення. Законопроектом також пропонувалося скасувати штрафи за порушення Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна у випадку, якщо ці порушення викликані поганим станом автомобільних доріг і вулиць. Як повідомлялося, Кабінет Міністрів у законопроекті № 9000 про державний бюджет на 2012 рік запропонував парламенту виділити на розвиток доріг 7,61 млрд. гривень у 2012 році.
Медколеджу Чернівців — 200 років
Чернівецькому медичному коледжу Буковинського медуніверситету виповнилося 200 років. Після Львівського він належить до найстаріших в Україні. Заклад було створено розпорядженням уряду Австрійської імперії, до складу якої тоді входила Буковина й Чернівці, 1811 року, в час коли Європа палала в заграві воєн Наполеона. «Заклад заснували як акушерську школу для надання медичної допомоги породіллям Буковини, відповідно до тодішніх імперських стандартів, — розповідає директор коледжу Олександр Кулик. — Тож рівень викладання у школі одразу був високим: спеціально для роботи в Чернівцях із Відня направили відомих науковців та практиків медицини». Високе реноме Чернівецький медколедж, який є вищим навчальним закладом I—II рівня акредитації, зберіг до сьогодні. За понад два століття діяльності з його стін вийшло 17 тисяч випускників, у числі яких відомі вчені, керівники закладів охорони здоров’я, практичні лікарі, громадські діячі й політики. «Минули десятки років, відколи набув у тодішньому медучилищі фаху фельдшера-акушера, але знання не забулися, — пригадує старт своїх життєвих університетів перший Надзвичайний і Повноважний Посол незалежної України в Румунії, доктор медичних наук Леонтій Сандуляк. — За допомогою лише стетоскопа можу дізнатися все про майбутнє малятко незгірш од УЗД, за винятком хіба що визначення його статі. Перебуваючи якось у Канаді, страшенно вразив цим тамтешніх молодих медиків, які без техніки майже безпорадні». Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці
«РЕВЕНКО БЕНД» відзначає 10-річчя
20 жовтня в D’LUX відбудеться ювілейний концерт відомої групи «РЕВЕНКО БЕНД». Десять років тому композитор Олексій Ревенко організував колектив, який згодом став першопрохідцем і законодавцем акустичної неокласики не лише в Україні, а й у Росії. Нині «РЕВЕНКО БЕНД» багато гастролює, але, незважаючи на щільний концертний графік, музиканти щороку (!) випускають новий альбом. Одна з останніх робіт — альбом «Heart of beauty» («Серце краси»), який Олексій Ревенко вважає кращим у всій десятирічній історії свого «дітища». Нагадаємо, найпопулярнішим уважається альбом «Інструментальні версії пісень ДДТ», виданий у Москві компанією «Навігатор Рекордс» 2008 року. Зараз в активі «РЕВЕНКО БЕНД» сім альбомів вишуканої інструментальної музики. У рамках святкового виступу музикантів у Києві покажуть документально-публіцистичний фільм «Культурний опір Олексія Ревенко» (режисер А. Колко), у якому взяли участь лідер групи ДДТ Юрій Шевчук, акордеоніст Ян Табачник, композитор Володимир Бистряков, лідер групи «Брати Карамазови» Олег Карамазов і актриса Ада Роговцева.