«День» запрошує на зустріч
В п’ятницю, 10 листопада, у рамках IХ Київського міжнародного книжкового ярмарку в експоцентрі «Спортивний» Національного університету фізичного виховання і спорту пройде презентація новинок з серії «Бібліотека газети «День». Зокрема, альбому карикатур Анатолія Казанського, який тривалий час працював у нашій газеті, і роботи якого досі (хоча сам Анатолій вісім років тому трагічно загинув), майже кожен день можна побачити на наших шпальтах. На презентації буде присутня головний редактор «Дня» Лариса Івшина, яка, окрім альбому карикатур, представлятиме ще одну новинку цього року — свою книгу «Мої університети». Також запрошено відомих українських карикатуристів — зокрема, з об’єднання «Архігум» та Асоціації карикатуристів України, викладачів та студентів київських вузів, журналістів. До речі, на презентації також буде представлена фотовиставка «День-2006» за підсумками фотоконкурсу газети «День» — для тих, хто не встиг побачити її у вересні в Українському домі або хоче передивитися ці чудові знімки ще раз.
«Наша Україна» вимагає відставки уряду
«Наша Україна» закликає членів уряду Віктора Януковича за результатами їхньої 100-денної діяльності піти у відставку. Про це йдеться у відповідній заяві «Нашої України», поширеній вчора її прес-службою. На думку «нашоукраїнців», «невмотивованими та згубними для економіки держави кроками уряд «відзначився» практично в усіх галузях». Зокрема, вони наголошують на зростанні цін та рівня інфляції, відновленні згідно з проектом держбюджету у 2007 році податкових пільг для вільних економічних зон, що, на їхню думку, призведе до недонадходження до державного бюджету близько 20 мільярдів гривень. Повернення корупційних схем, на думку нашоукраїнців, можна побачити і у приватизаційних процесах. «План приватизації на 2007 рік переконливо свідчить — державне майно не приватизовуватиметься, а роздаватиметься «своїм», — заявляють вони. «Нашоукраїнці» також зазначають, що за останні 100 днів більшість українських підприємств, що здійснюють експортну діяльність, «знову згадали про відшкодування ПДВ «по-азаровськи». Крім того, непрофесійною та такою, що загрожує національній безпеці «Наша Україна» вважає діяльність уряду Януковича у врегулюванні питання забезпечення країни природним газом. «Не менше обурення викликає і злочинне гальмування вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ), яке всіма можливими способами здійснюють представники уряду і так званої «антикризової коаліції», — заявляють «нашоукраїнці». На їхню думку, такі дії є зрадою національних інтересів, завдають збитків українським виробникам та споживачам та є «відвертою діяльністю на користь іншої держави».
Українській Гельсінській групі — 30 років
Сьогодні виповнюється 30 років з дня створення Української групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Прем’єр-міністр України Віктор Янукович доручив міністру юстиції Олександру Лавриновичу утворити організаційний комітет та забезпечити реалізацію заходів, покликаних на державному рівні відзначити цю подію. Відповідно до доручення глави уряду буде збільшено кількість та розмір довічних державних іменних стипендій громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність, надано матеріальну допомогу колишнім членам Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод, поліпшено їх медичне та соціально-побутове обслуговування.
Богатирьова пропонує голосувати за законопроект про Голодомор поіменно
Координатор парламентської більшості, керівник фракції Партії регіонів у Верховній Раді, Раїса Богатирьова пропонує доопрацювати проект Закону України «Про Голодомор 1932 — 1933 років в Україні», поданий Президентом Віктором Ющенком, і голосувати за законопроект поіменно, передає «Кореспондент». Богатирьова вважає, що стаття 2 президентського законопроекту не відповідає статті 34 Конституції України. «В Основному Законі зазначається, що «кожному гарантується право на свободу думки й слова, на вільне висловлення своїх поглядів і переконань». За її словами, у президентському законопроекті не вказано, згідно з якою нормою забороняється заперечувати Голодомор. «Крім того, проектом закону не передбачена відповідальність органів державної влади й органів місцевого самоврядування за невиконання зобов’язань, передбачених статтею 3 цього проекту», — додала керівник фракції.
Вона особисто підтримує ідею законопроекту, але вважає, що є великий ризик неприйняття Верховною Радою документа у зв’язку з відсутністю на сьогодні твердого компромісу з кількох чутливих для членів коаліції питань. «Щоб уникнути цього, варто створити робочу групу для доопрацювання документа за участю Президента України. Після узгодження виправлень внести законопроект на засідання парламенту. Це має бути відкрита дискусія, й депутати повинні голосувати за цей законопроект у відкритому режимі поіменно, щоб уся країна бачила, хто й як голосує за цей документ. Дискусія в залі повинна проілюструвати нашу істинну історію, а не займатися черговим пошуком ворогів», — наголосила Богатирьова. Як відомо, Голодомор 1932 — 1933 років визнали актом геноциду українців парламенти десяти країн. Як стверджують фахівці, якби Україна не пережила Голодомори, то її населення на сьогодні було б удвічі більше — до 100 млн. осіб. Офіційно День пам’яті жертв Голодомору й політичних репресій в Україні відзначається щорічно кожної четвертої суботи листопада.