Таємницю листування відстояв Європейський Суд. Україні доведеться платити
Днями стало відомо, що Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити двом жителям Полтави 2 тисячі євро (по одній тисячі кожному) за порушення права на таємницю листування. Двоє полтавців — 73-річна Ольга Волох та 45-річний Михайло Волох — отримають ці гроші після рішення Європейського Суду, куди вони звернулися після проходження всіх українських судових інстанцій зі скаргою на порушення їхніх прав на таємницю листування й ефективний судовий захист. У 1997 році син Ольги Волох (та брат Михайла) перебував під слідством за несплату податків та не з’явився на допит до міліції. 6 серпня цього року з’явилося розпорядження, згідно з яким здійснювалося перехоплення й конфіскація поштової й телеграфної кореспонденції Ольги й Михайла Волохів. У розпорядженні не було зазначено тимчасового обмеження здійснення перехоплення кореспонденції, у результаті чого перехоплення здійснювалося ще більше року після закінчення слідства в справі їхнього родича. Українські суди не задовольнили їхніх вимог про компенсацію нематеріальної шкоди, натомість це зробив Європейський Суд, визнавши порушення їхніх прав. Рішення європейського суду з прав людини у Страсбурзі обов’язкові для виконання державою, оскільки у протилежному випадку можуть послідувати санкції з боку Ради Європи. Звертатися до Європейського Суду громадяни можуть у скаргах на дії влади та держави, а також лише після проходження всіх судових інстанцій у своїй країні. Одним із недоліків роботи Європейського Суду є його повільність, повідомляє Євген БРИЖ , Полтава
Кризові центри для неповнолітніх
Досить широкі повноваження та сферу діяльності отримав Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який відкрився в місті Лева. Основною метою діяльності центру стане соціально-профілактична робота із запобігання правопорушень та іншим негативним явищам у дитячому та молодіжному середовищі, надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, що опинилися у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Співпрацюватиме центр з управліннями праці та соціального захисту, освіти та охорони здоров’я, тобто матиме змогу діяти комплексно. А те, що у міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді буде робота, ніхто не сумнівається. Лише офіційно визнаних неблагополучних сімей у Львові — 135 (а прихованих — значно більше!); в таких сім’ях, як твердить офіційна звітність, виховується 241 дитина. Сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах, — 61, хоча в таку кількість проблемних сімей на все місто, щиро кажучи, складно повірити. Тільки зачепи — вилізе інакша цифра, добре, якщо в 10 разів більша… Щоб впоратися з усім цим, як твердить керівник щойно відкритого центру Віра Покотицька, її працівники сприятимуть створенню міської мережі соціальних формувань, зокрема кризових центрів соціально-психологічної допомоги та служби «Телефон довіри» для неповнолітніх та молоді, що перебувала в місцях позбавлення волі, ін’єкційних споживачів наркотиків, неблагополучних сімей, породіль, які мають намір відмовитися від дитини, соціальний супровід прийомних сімей та багато іншої соціальної допомоги, повідомляє Ірина ЄГОРОВА , «День».
На Волині побував посол Чехії
На Волині вперше з офіційним візитом побував Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Карел Штіндл з дружиною Альоною Штіндловою і радник посольства Чеської Республіки в Україні Петр Вагнер. До Другої світової війни саме на Волині та ще у Криму проживало найбільше етнічних чехів. Тому в цих регіонах найактивніше нині діють товариства чехів в Україні, зокрема товариство «Матіце Волинська» — давно відоме як одна з найпотужніших етнічних груп у нашій області. Наразі візит високих гостей можна сприймати як суто ознайомлювальний. Хоча йшлося і про конкретні напрями співробітництва між Волинню й чеськими регіонами. Товарообмін між двома країнами зріс в останні роки на 50%, чеський капітал прийшов і на луцький завод виробів з пластмас, відкрито на Волині і представництво заводу «Шкода». Волиняни активно освоюють чеський бізнес у якості заробітчан. Як повідомив пан посол, українська діаспора у Чехії найчисельніша — до 70 тисяч людей, проте нелегально тут перебуває щонайменше втричі більше. На прес-конференції журналістів цікавили різні питання. Зокрема, зацікавив досвід Чехії з впровадження державної мови (він, за словами пана посла, передбачав і досить жорсткі заходи), питання теперішніх взаємин чехів і словаків, а також про те, що у Чехії видаються твори Тараса Шевченка, Лесі Українки, Оксани Забужко, Юрія Андруховича. Наразі шукають і цікавого автора, щоб видати й «Історію України», повідомляє Наталія МАЛІМОН , Луцьк.
Кіно українською захистить... прокурор
Президент України Віктор Ющенко звертає увагу генерального прокурора Олександр Медведька на необхідність вжити всіх можливих заходів для забезпечення захисту прав та інтересів громадян, які хочуть дивитися іншомовну кінопродукцію рідною мовою. Відповідне прохання викладене в листі глави держави до генпрокурора з посиланням на вимоги статті 121 Конституції, повідомила у вівторок прес-служба Президента. В. Ющенко нагадав про рішення Апеляційного господарського суду від 17 жовтня 2006 року, яким відмінено положення постанови уряду від 16 січня нинішнього року про деякі питання поширення та демонстрації фільмів стосовно встановлення квот обов’язкового дублювання, озвучення або субтитрування українською мовою фільмів невітчизняного виробництва. «Така ситуація може негативно позначитися на реалізації прав та інтересів громадян, які ідентифікують себе з українством і мають право дивитися іншомовну кінопродукцію рідною мовою», — наголосив Президент.
На Новий рік на Майдані встановлять 35-метрову ялинку
Цього року 35-метрову ялинку на Майдані Незалежності буде прикрашено понад 300 ти видами іграшок, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації з посиланням на представника Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень. «Ми додатково хочемо зробити новий світлодіодний дизайн ялинки», — додав представник центру. За його словами, ялинка буде збірною з 250-300 маленьких ялинок, а її висота сягатиме близько 35 ти метрів. Представник центру також повідомив, що його організація має намір розробити нову верхівку ялинки і урізноманітнити асортимент ялинкових іграшок, передає obkom.net. Він підкреслив, що обертатися ялинка не буде, оскільки, хоч така функція й можлива, коштує це дуже дорого, а питання безпеки людей все-таки залишаються актуальними. При цьому представник центру оцінив роботи з установки ялинки та декоративного оформлення міста в 500 тис. гривень.