Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

4 листопада, 2006 - 00:00

У Івана Дзюби з’явиться своє Вранішнє Сонце

Уряд Японії нагородить українського письменника Івана Дзюбу орденом Вранiшнього Сонця, Золотих Променів з Розеттой (The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Rosette). Відповідний указ ухвалив уряд Японії, повідомляє прес-служба посольства Японії в Україні. І. Дзюба нагороджується орденом за видатні досягнення в справі популяризації японської культури й поглиблення її розуміння в Україні, йдеться в повідомленні прес-служби посольства. Іван Дзюба є видатним перекладачем японської літератури українською мовою й популяризатором її в Україні. Серед його перекладів — «Звір» Кендзабуро Ое, «Країна Снігу» Ясунарі Кавабата, «Жінка в пісках» Кобо Абе, «Погоня за вівцею» Харукі Муракамі. Церемонія нагородження відбудеться 22 листопада в резиденції посла Японії в Україні Муцуо Мабучі.

Робота «не своїх» міністрів під питанням

Верховна Рада України 15 листопада заслухає звіти міністра оборони Анатолія Гриценка та міністра закордонних справ Бориса Тарасюка, повідомляє Інтерфакс-Україна. За відповідну постанову проголосував 241 депутат із 436. Як заявив один iз авторів постанови, комуніст Спиридон Килінкаров, до Міністерства оборони є запитання, пов’язані з незаконними методами ведення господарської діяльності, відчуження земель санаторних комплексів, із передачею в приватні руки об’єктів власності шляхом їх фіктивного банкрутства. Депутат також зазначив, що міністр закордонних справ Борис Тарасюк «очевидно, взагалі в одиночному відриві від загальної соціально-економічної реальності вибудовує зовнішньополітичні відносини України». За словами С. Килінкарова, діяльність Б. Тарасюка, який очолює опозиційну партію Народний рух України, спрямована на «педалювання тематики НАТО на противагу думці українського народу», а також цілеспрямовано загострює взаємовідносини з Росією. Водночас, депутат наголосив, що не йдеться про те, щоб висловити недовіру міністрам, йдеться про звіт щодо їхньої роботи.

Проте прийняття цієї постанови спричинило невдоволення в лавах опозиційних фракцій. Народний депутат Михайло Поживанов (фракція «Наша Україна») вважає, що внесення на порядок денний цього питання є першим кроком до імпічменту Президенту України Віктору Ющенку. На думку М. Поживанова, питання про заслуховування звітів було запропоновано внести «з політичних міркувань, оскільки ці міністри не подобаються так званій антикризовій коаліції». А на думку бютівця Олександра Турчинова, було б коректним, якби перш ніж ставити це питання на обговорення у Верховній Раді, порадитися з Президентом України, оскільки кандидатури міністрів оборони та закордонних справ вносить глава держави, і це є його квотою, а не квотою парламентської коаліції.

Янукович уже задоволений Луценком

Прем’єр-міністр Віктор Янукович задоволений публічними коментарями міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, оскільки він більше «не ображає людей». Про це він повідомив учора на брифінгу, передає Ліга. Янукович зазначив, що робота Луценка, як і робота будь-якої людини, має недоліки. Але на сьогодні Янукович не має у своєму розпорядженні фактів, які дозволили б йому запідозрити Луценка в корупції або порушенні закону. «Таких фактів у мене немає. Якщо вони будуть виявлені під час розгляду цього питання, тоді буде розмова й буде, відповідно, реакція уряду та моя особисто», — сказав він. Також Янукович наголосив, що єдиний недолік, який, на його думку, був у Луценка, міністр уже майже подолав. «Це підміна вашої роботи, тобто роботи кореспондента або співробітника ЗМІ. Його коментарі, вони викликали в мене особисто негатив. На мій погляд, він зараз підійшов до нормального співробітництва й його коментарі сьогодні вже професійні, тобто вони не ображають людей», — зауважив Янукович.

Лікарні ім. Павлова виповнилося двісті років

Позавчора виповнилося двісті років відтоді, як неподалік від Кирилівської церкви побудували першу в Україні лікарню психіатричної допомоги. До урочистої дати на місці перших будов відкрили пам’ятний знак. Його спорудження обійшлося в двадцять тисяч гривень, що їх пожертвували спонсори. За двісті років лікарня ім. Павлова кардинально змінилася. По- перше, зараз вона вважається однією з найкращих в Україні. А по-друге, вона стала «містечком у місті» — так її називає персонал. Адже на величезній території розташовані двадцять п’ять корпусів, у яких близько тридцяти відділень. На сьогодні на стаціонарному лікуванні знаходиться близько 1300 пацієнтів. Лікують тут від депресій i до найважчих психічних розладів. Утім, є у лікарні й свої проблеми. Погане медикаментозне забезпечення, стан лікарняних корпусів, до речі, якнайкраще грає на імідж «психушки». Більш детально про проблеми «Павловки» читайте в найближчих номерах «Дня», повiдомляє Тетяна КОЛЕСНИЧЕНКО , «День».

Газета: 
Рубрика: