Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

24 жовтня, 2006 - 00:00

Парламент визнає Голодомор геноцидом?

Протягом місяця Президент України Віктор Ющенко внесе до Верховної Ради України проект закону про визнання Голодомору актом геноциду проти українського народу. Про це глава держави повідомив у неділю в Будапешті під час зустрічі з українською громадою в приміщенні Державного органу самоврядування українців в Угорщині, повідомляє Інтерфакс-Україна. «25 листопада ми відзначатимемо річницю цієї страшної події, тому до цього Президентом буде ініційовано розгляд закону в парламенті про визнання Голодомору актом геноциду проти української нації», — зокрема, сказав В. Ющенко. У свою чергу голова Європейського конгресу українців Ярослава Хортяни, яка також є головою Товариства української культури в Угорщині, наголосила, що угорський парламент ще в листопаді 2003 року одноголосно ухвалив постанову, яка визнає Голодомор 1932—1933 рр. актом геноциду проти українського народу. «Дуже прикро, що український парламент ще не визнав цього», — зазначила вона.

Осінній автослалом журналістів

Під егідою Всеукраїнського клубу журналістів у неділю на Майдані Незалежності пройшли змагання з автослалому та фігурного водіння «Київська осінь-2006». Цьогоріч, окрім журналістів з усіх куточків України, на змагання приїхали зарубіжні гості з Литви, Болгарії та Перу. У класі автомобілів з двигунами до 1600 куб. см перемогу отримав екіпаж одеської автопрограми «Зелений фургон». Увесь п’єдестал пошани у класі авто понад 1600 «кубиків» окупували представники Литви. Призи глядацьких симпатій отримали жіночий екіпаж телекомпанії «Веселка» з Світлогорська (Кіровоградська обл.) та iвано-франківський екіпаж журналу «Карпати» на тюнінговому «горбатому» «Запорожці».

55 гривень для учасників війни...

До річниці визволення Києва від фашистських загарбників (6 листопада) мерія столиці виплатить грошову допомогу окремим категоріям ветеранів війни на загальну суму 8 млн. грн. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Київської міськадміністрації, ці кошти будуть виплачені з міського бюджету в рамках міської програми «Турбота». Зокрема, особи, що мають особливі заслуги перед Вітчизною, а їх серед киян 44 особи, отримають по 300 грн. Інвалідам війни, в тому числі, військових конфліктів, виплатять від 70 до 90 грн., в залежності від групи; учасникам героїчної оборони і визволення Києва — по 85 грн., колишнім партизанам і підпільникам, а також учасниками бойових дій — по 70 грн.; учасникам війни — по 55 грн. Членам сімей загиблих і померлих буде виплачено по 55 грн.

На Дніпропетровщині опозиціонерів немає?

Жодна з восьми партійних фракцій Дніпропетровської обласної ради не бажає бути в опозиції. Про це, відповідаючи на запитання журналістів, повідомив на прес-конференції голова облради Юрій Вілкул. За його словами, після обрання нового керівництва в обласній раді, як і раніше, діє коаліція більшості в складі Партії регіонів, блоку П. Лазаренка та КПУ. Вона зберегла свої позиції навіть після того, як лави лазаренківців залишили шість депутатів, які підтримували колишнього голову облради М. Швеця, а лідера фракції Павла Лазаренка, за постановою суду, позбавили депутатства. «Я розмовляв з керівниками всіх фракцій, — сказав Ю. Вілкул, — але ніхто з них не заявив, що вони перебувають у м’якій або жорсткій опозиції. Всі вони налаштовані на конструктивну роботу, яка будуватиметься на співпраці фракцій. Я їм дуже вдячний за таку позицію». Колишній голова облради М. Швець, з яким коаліція більшості боролася за владу понад п’ять місяців, за словами Ю. Вілкула, знаходиться у відпустці. Про його плани нинішньому голові нічого невідомо. Фракції НСНУ та БЮТ, які підтримували М. Швеця, тепер опинилися у скрутному становищі. Їх кількість різко скоротилася, а від тимошенківців відкололася група з восьми депутатів, яка створила нову фракцію під назвою «Конструктивізм. Ініціатива. Порядок». У її складі переважають бізнесмени та чиновники, налаштовані на тісну співпрацю з новим головою. Значні зміни відбулися і в апараті обласної ради. З дев’яти колишніх заступників голови свою посаду зберегла тільки Тетяна Полейко — вірна соратниця П. Лазаренка, яка очолює обласну організацію ВО «Громада». Ще більш важливу посаду першого заступника голови, за рішенням сесії, зайняв молодший брат екс-прем’єра Іван Лазаренко. Всі інші керівні посади в облраді дісталися регіоналам і частково комуністам. За словами Ю. Вілкула, деяким співробітникам апарату обласної ради, які працювали при М. Швеці, було запропоновано іншу роботу. Проте, багато хто з них поки не визначився з вибором. «Ці люди, — сказав голова, — ще працюють на колишніх місцях. Серед них є справжні професіонали своєї справи, а тому не виключено, що вони залишаться в апараті», повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

У Харкові будуватимуть дельфінарій

Містобудівна рада вже затвердила ескізний проект будівництва дельфінарію в саду ім. Т.Г. Шевченка, в самому центрі міста. За попередніми планами, об’єкт, замовником якого виступило ТОВ «Нерум», може розміститися між зоопарком, кіноконцертним залом «Україна» та фонтаном-каскадом. Про початок будівництва поки не говориться, оскільки облюбовану проектантами територію поки ще не підготовлено — на ділянці знаходяться нежилі будівлі, які належить знести; зелені насадження та інженерні мережі, які вимагають часткового винесення. Найбільшу увагу в роботах з очищення території буде відведено деревам, які підлягають частковому зносу зі збереженням найцінніших порід дерев з подальшою висадкою нових дерев, чагарників, газонів. За проектом, дельфінарій передбачає в собі наявність великого та малого басейнів; адміністративних приміщень, кафе, демонстраційних залів, службових і технічних приміщень, топкової (або кришної котельної), а також реабілітаційно-оздоровчого центру дельфінотерапії. Терміни початку будівництва поки не обговорюються, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Газета: 
Рубрика: