Голова Рахункової палати за єдину антикорупційну стратегію
Голова Рахункової палати України Валентин Симоненко виступає за розробку єдиної антикорупційної стратегії, яка дозволить створити дійові механізми для боротьби з виявами корупції, повідомляє Інтерфакс- Україна. «Незалежний конституційний орган зовнішнього контролю має відігравати в цій системі визначальну роль», — сказав Симоненко, виступаючи на міжнародній конференції «Роль вищих органів фінансового контролю в боротьбі з корупцією й шахрайством», що відкрилася вівторка в Києві. Він також підкреслив необхідність створення соціально-відповідального й орієнтованого на суспільні цілі механізму управління країною. «Сьогодні... зберігається дублювання функцій органів виконавчої влади, діяльність яких характеризується слабкою відповідальністю й виконавчою дисципліною при реалізації вже прийнятих зобов’язань, законодавчих актів і рішень», — зазначив головний аудитор країни. Він повідомив, що тільки 2006 року Рахункова палата направила на адресу Генеральної прокуратури України 33 матеріали за підсумками контрольно- аналітичних перевірок. Виявлені під час перевірок правопорушення носили явно корупційний характер.
«Ми маємо зламати стереотип нашого буття, коли корупція в країні є, а корупціонерів немає», — підкреслив у своїй доповіді Симоненко.
Ті, що вільно визначаються
Верховна Рада встановила мінімальну кількість депутатів для формування парламентських фракцій на рівні не менше 15-ти чоловік. За відповідну постанову про внесення змін до регламенту Верховної Ради проголосували у вівторок 240 депутатів із 369 зареєстрованих.
Раніше ця ж норма регламенту встановлювала, що до фракції парламенту має входити стільки ж депутатів, скільки їх пройшло у парламент на останніх виборах за списком політичної партії або блоку. Крім того, внесені зміни до регламенту, згідно з якими народний депутат, виключений зі складу тієї чи іншої фракції, є позафракційним і має право на підставі особистої заяви вступити до складу парламентської коаліції або опозиції, передає Інтерфакс- Україна.
Зварич пішов до школи
Міністр юстиції Роман Зварич проведе серію уроків соціально-правового захисту дітей в одній із київських середніх загальноосвітніх шкіл. Міністр поцікавився у учнів 8- го класу, наскільки вони обізнані у свої правах, чи знають Конституцію і як поводитимуться у випадку, якщо відносно них здійснюватимуться якісь порушення. «У Міністерстві юстиції розроблено програму «Правова освіта», яка задіяна на рівні всіх класів і на рівні навчального процесу», — сказав міністр. Щоправда, на його думку, ще треба підготувати правовий супровід для цієї програми. «У зв’язку з інцидентом, який стався в місті Чернівці, ми зрозуміли, що існують певні недопрацювання з боку Міністерства юстиції та Міністерства освіти», — визнав голова Мін’юсту. Як уже повідомлялося, шість випускників 2006 року однієї із шкіл Чернівців знущалися над молодшими школярами і записували це на відео, пізніше поширивши отриманий фільм під назвою «Лох — це доля» через мережу Fido, а потім — через інтернет. «У державі має бути підвищена увага до таких порушень прав дітей», — упевнений Зварич. Такі уроки, за наказом міністра, проводитимуться у всіх загальноосвітніх та професіонально-технічних навчальних закладах до 15 грудня.
У Дніпропетровську байкери змагалися з даїшниками
У Дніпропетровську відбулося IX Міжнародне байк- шоу. Узяти участь у ньому приїхали майже 300 мотоциклістів з України, Росії, Білорусі, Польщі, Чехії й Німеччини. Уперше в історії мотофестивалю в ньому взяли участь співробітники ДАІ й місцевої міліції.