Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

19 вересня, 2006 - 00:00

Чи має Тимошенко таємний план?

Глава Верховної Ради України Олександр Мороз розкрив «страшну таємницю»: на його думку, у лідера однойменного блоку Юлії Тимошенко є план зміни влади. Під час недільної робочої поїздки до Вінниці спікер підкреслив: «У неї є таємний план — через 7 місяців владу змінити. Цей план дуже простий: треба відбити політичну реформу назад через Конституційний суд, потім відставка або переконати Віктора Андрійовича (Ющенка. — Ред. ), щоб він йшов на іншу роботу, а вона тим часом балотуватиметься в Президенти», повідомляє ForUm. За словами Мороза, лідерка БЮТ у різні часи виступала як проти проведення політичної реформи в Україні, так і за неї. А оть сам Мороз упевнений, що лише політреформа може забезпечити створення збалансованої системи влади в Україні, й сповнений рішучості дати відсіч як своїм противникам, так і союзникам по коаліції. «Треба не допустити, щоб диктатура або авторитаризм з боку виконавчої влади й з боку Президента перейшли в Кабінет Міністрів. У зв’язку з цим треба, щоб у коаліції парламентській були присутні й нашоукраїнці, які можуть бути стримуючим чинником разом з нами (фракція СПУ. — Ред.) проти намірів таких, які мала б, наприклад, Партія регіонів», — резюмував Мороз. На думку політолога Володимира Фесенка, у Юлії Тимошенко «на все є цінні плани». Щоправда, не завжди їх вдається реалізувати. «У Олександра Олександровича, по-моєму, вже є деякі фобії щодо політреформи. Реальних шансів у Тимошенко торпедувати політреформу через Конституційний Суд практично немає. Мороз просто боїться за своє дітище. Ось частина оточення Ющенка дійсно плекала надію скасувати конституційну реформу через КС. Що стосується Тимошенко, то вона також може діяти через судову владу, але в цьому разі вона швидше спробує розгорнути масові акції проти політреформи не зараз, а дещо пізніше», — вважає Фесенко, повідомляє Олена ЯХНО , «День».

Юристи навчатимуться лікувати. Душі?

Відтепер при кожному юридичному факультеті вузів III-IV рівня акредитації може бути створена юридична клініка. Це випливає з відповідного наказу Міністерства освіти та науки, зареєстрованого в Мін’юсті. Юридична клініка — новація в освітньому процесі. Її призначення — підвищувати рівень практичних знань, умінь та навичок студентів юридичних спеціальностей, а також забезпечувати доступ представників соціально-вразливих груп населення до безплатної правової допомоги. Під час роботи в юридичній клініці майбутній юрист ще у процесі навчання отримає таку бажану практику, а клієнти юридичних клінік — не менш бажані безплатні юридичні поради, для отримання яких у адвокатській конторі може не вистачити грошей. Стажування полягатиме не лише в наданні правової допомоги, а й у роботі з документами, просвітницькій діяльності, аналізі судової практики та практики Європейського суду з прав людини, поширенні інформації про права людини. Поняття «юридична клініка» виникло ще позаминулого століття за аналогією з медичними клініками, де стажуються студенти-медики. Перші такі клініки з’явилися в Україні у середині дев’яностих, а новаторами в цих процесах були Київ, Львів і Донецьк. Та сьогодні їх в Україні менше 35-ти, i знаходяться вони лише в обласних центрах та великих містах. Між тим можливості для створення таких закладів юридичної допомоги громадянам набагато більші і використовуються не повністю. Щороку в Україні 170 вищих навчальних закладів видають юридичні дипломи близько 30 тисячам молодих правників. «Запровадження юридичних клінік зможе посприяти кардинальним змінам у юридичній освіті, на якi наголошують і представники Міносвіти, і представники Мін’юсту, — вважає голова Асоціації юридичних клінік України, менеджер програм «Верховенство права» та «Фонд правової допомоги в Україні» Міжнародного фонду «Відродження» Маркіян Дулеба. — Йдеться про переорієнтацію юридичної освіти на підготовку, насамперед, кваліфікованих правників, що працюватимуть з людьми і для людей, а не лише для державних структур, а також про більшу практичну складову в освіті молодого юриста», повідомляє Євген БРИЖ , Полтава.

Школярі допомагають Музею космонавтики. Макулатурою

Свій внесок в підготовку до відзначення 100-річного ювілею від дня народження видатного земляка, конструктора космічних систем Сергія Корольова (народився 12 січня 1907 року) вирішили зробити учні ліцею №25 міста Житомира. Наприкінці минулого тижня вони назбирали макулатуру, а кошти за неї мають намір перерахувати на благодійний рахунок Житомирського музею космонавтики. Одна з ініціаторів акції, голова сектору милосердя ради старшокласників ліцею Анастасія Зубрицька розповіла «Дню», що до цієї думки учні прийшли, коли писали реферати про освоєння космосу і співпрацювали з музеєм, стан якого нині викликає співчуття. В акції взяли участь близько тисячі ліцеїстів. Очікується, що до неї приєднаються й учні інших шкіл міста. І тоді, на думку начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Василя Врублевського, внесок школярів може перевищити розмір коштів, які надійшли на потреби реконструкції музею від підприємців і зараз складають суму у 6,5 тисячі гривень. Як повідомив Врублевський, у жовтні має бути закінчена реконструкція і відновлена експозиція меморіального будинку, де народився Корольов. У наступному році за новим проектом планується провести повну реконструкцію павільйону космонавтики, який і зараз, за визнанням фахівців, є чи не найкращий на теренах країн колишнього Радянського Союзу і у світі. Держава на даний час виділила на ці цілі 455 тисяч гривень, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».

Над Полтавщиною — грип. Мисливці сидітимуть вдома

З понеділка на Полтавщині заборонено полювання. Услід за Сумщиною, в Хорольському та Семенівському районах області після обстеження відстріляних перелітних птахів виявлено вірус пташиного грипу. Дикі качки, що пролітали над територією області, виявилися хворими. Щоправда, для людей даний різновид грипу не становить небезпеки, адже вражає тільки птахів. Та для того, щоб не допустити епідемії, санітарні лікарі прийняли рішення достроково закрити сезон полювання на пернату дичину, повідомляє Євген БРИЖ , Полтава.

Газета: 
Рубрика: