Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

14 вересня, 2006 - 00:00

Українські телевізійники поборються за звання найкращої програми Європи

Два українські документальні фільми увійшли в 16 найкращих програм, які братимуть участь в основній конкурсній програмі Берлінського фестивалю PRIX EUROPA 2006, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на продюсерський центр «Закрита зона». Ювілейний — 20-й — щорічний фестиваль PRIX EUROPA 2006, який на сьогодні є найпрестижнішою премією у сфері електронних мас-медіа, відбудеться з 14 до 21 жовтня в Берліні. Цього року заявки на участь у фестивалі подали 35 країн Європи, загальною чисельністю понад 700 проектів у семи фестивальних номінаціях. У серпні 2006 року були визначені 16 робіт у номінації TV Current Affairs («Події сьогоднішнього дня на телебаченні»), які мають боротися за звання найкращої програми Європи. Від України — єдиної з країн Східної та Центральної Європи — у 16 найкращих програм, які увійшли до основної конкурсної програми фестивалю, потрапили два фільми виробництва продюсерського центру «Закрита зона»: документальний фільм «День Сьомий» (2005, режисер Олесь Санін, автор Наталя Фіцич, продюсер Володимир Ар’єв) і програма «Перший відділ» з фільмом «Про мишей і людей» (2006, режисер Олексій Павлійчук, автор Федір Сидорук, продюсер Володимир Ар’єв). Український продукт вступив у конкурентну боротьбу з такими каналами як ВВС (Велика Британія), ARTE GEIE (Франція), ZDF (Німеччина). Документальний фільм «День Сьомий» присвячений подіям помаранчевої революції, програма «Перший відділ» з фільмом «Про мишей і людей» — ліквідаторам Чорнобильської катастрофи.

Каналізацію зустріли «в багнети»

На північній околиці Дніпропетровська, в невеликому містечку- супутникові Підгороднє, вирують неабиякі пристрасті. Місцеві жителі влаштували велелюдний мітинг під вікном міської ради. Вони протестують проти прокладання магістральної каналізаційної труби, по якій стоки з дніпропетровського котеджного мікрорайону «Золоті ключі» будуть подаватися на очисні споруди. За проектом горезвісна труба має пройти під вулицями Підгороднього, а в перспективі й прийняти на себе стоки маленького містечка. Незважаючи на те, що Підгороднє має статус міста, його жителі у своїй більшості досі позбавлені благ цивілізації — централізованого водопостачання та каналізації. Однак чутки про те, що нечистоти з елітного селища підуть через їхню «малу батьківщину» розбурхали підгороднянців. Олії у вогонь підлили місцеві екологи, які заявляють, що в разі аварії госпфекальні стоки отруять воду в артезіанських свердловинах і колодязях. Такі перспективи лякають підгороднянців найбільше, а тому вони стіною встали на захист рідної природи. Тим часом, фірма-забудовник «Золотих ключів» — Міжнародна будівельна компанія «Україна—Канада» — запевняє громадськість у повній безпеці проекту. Голова компанії Ігор Соколов говорить, що на такому варіанті наполягла обласна влада, щоб прискорити прихід цивілізації в Підгороднє. Усі варіанти, пов’язані з будівництвом каналізаційного колектора, міська влада вирішила винести на позачергову депутатську сесію. Проте сам процес обговорення народні обранці на чолі з міським головою Підгороднього вирішили засекретити, не пустивши в зал як своїх виборців, так і журналістів. Саме ця закритість і насторожує жителів Підгороднього, що вже мають сумний досвід спілкування з комерційними структурами. Багато людей розказують, як зовсім недавно мешканці двох багатоквартирних будинків на вулиці Ленінградській з великим подивом дізналися, що велика ділянка землі поруч з ними віддана в оренду. Фірма-орендар, що займається розливом газованої води, поспішила відгородитися бетонною огорожею. Таким чином місцеві жителі виявилися відрізаними від питної води й сидять без цілющої вологи вже два тижні. Тепер підгороднянці побоюються, щоб подібна історія після прокладання каналізації не трапилася і в міському масштабі, повiдомляє Вадим РИЖКОВ , «День».

ЦВК зареєструвала 12 народних депутатів

Центральна виборча комісія визнала обраними та зареєструвала 12 народних депутатів замість тих парламентаріїв, які достроково склали повноваження через обрання до виконавчих органів влади, повідомляє Інтерфакс-Україна. ЦВК на засіданні у вівторок оголосила обраними та зареєструвала 12 народних депутатів, зокрема від Партії регіонів — Ігоря Мітрошкіна, Володимира Фалька, Василя Демчишина, Михайла Разгоняєва, Миколи Якименка, Володимира Литвинова, Володимира Демидка; від блоку «Наша Україна» — Сергія Бичкова, Володимира Шкляра; від Соцпартії — Василя Богачука, Геннадія Савосіна, Юрія Зубка. Як повідомлялося, у зв’язку з обранням народних депутатів до виконавчих органів влади парламент достроково припинив повноваження депутатів фракції Партії регіонів: Василя Джарти, Андрія Клюєва, Володимира Козака, Володимира Рибака, Сергія Тулуба, Віктора Януковича; обраних за списками блоку «Наша Україна»: Юрія Павленка, Бориса Тарасюка, за списком Соцпартії: Станіслава Ніколаєнка, Миколи Рудьковського, Валентини Семенюк. 4 серпня парламент затвердив Віктора Януковича на посаді прем’єр-міністра та персональний склад нового Кабінету Міністрів. Із 24 членів уряду, включаючи прем’єра, 11 — народні депутати (6 — від Партії регіонів, 3 — від «Нашої України» та 2 — від Соцпартії). За підсумками парламентських виборів, Партія регіонів отримала 186 мандатів, «Наша Україна» — 81, Соцпартія — 33.

Мельниченко приїде в Раду?

15 вересня, в разі гарантування йому безпеки перебування на території України, колишній майор держслужби охорони Микола Мельниченко готовий узяти участь у парламентських слуханнях про перебіг розслідування справи Георгія Гонгадзе. Про це повідомив адвокат колишнього майора Павло Сичов, передає «Українська правда». За словами адвоката, нині уряд США, який надав Мельниченку політичний притулок, вирішує питання про надання йому можливості прибути в Україну. «Якщо рішення буде прийняте позитивне, й Україна забезпечить Мельниченку безпеку, щоб iз ним не сталося так, як, наприклад, із Кравченком (екс-міністр внутрішніх справ України), то я впевнений, що Мельниченко буде на парламентських слуханнях», — сказав Сичов. Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєстрований проект постанови «Про інформацію генерального прокурора України про стан розслідування кримінальної справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе». Цим проектом постанови передбачено заслухати інформацію на пленарному засіданні Верховної Ради 15 вересня.

Газета: 
Рубрика: