Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

7 вересня, 2006 - 00:00

У Києві розпочався міжнародний конкурс флористів

Називається він «Ніч перед Різдвом», і в його рамках відбувся перший в Україні конкурс флористів серед дітей-сиріт «Різдвяні дзвоники». Дітей до конкурсу долучає Академія флористики під керівництвом Наталії Агеєвої. Нині в цьому навчальному закладі безкоштовно навчаються і працюють за спеціальністю двоє дітей-сиріт, але в Академії впевнені, що незабаром кількість таких учнів збільшиться.

НАТО займеться регіонал

У Верховній Раді України обрані керівники парламентських делегацій у міжнародних парламентських організаціях, повідомляє Інтерфакс-Україна. Про це повідомив керівник комітету з питань закордонних справ Віталій Шибко (фракція Соцпартії) в інтерв’ю журналістам у середу. В. Шибко розповiв, що на робочому засіданні були обрані керівники парламентських делегацій у НАТО, Парламентську асамблею організації Чорноморської економічної співпраці (ПАЧЕС), а також у Парламентську асамблею НАТО. За словами В. Шибка, керівником делегації українського парламенту в ПАЧЕС був обраний представник фракції Соцпартії Іван Бокій, керівником парламентської делегації в ОБСЄ обраний член фракції Блоку Юлії Тимошенко Олег Білорус, а керівником парламентської делегації, яка представлятиме Україну в Парламентській асамблеї НАТО став Григорій Ілляшов (фракція Партії регіонів). «Ми намагалися при обговоренні цих питань не політизувати їх», — наголосив В. Шибко. Водночас, за словами керівника комітету, поки що залишається невирішеним питання з керівником постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи. В. Шибко пояснив, що це пов’язано з існуванням неузгодженостей щодо складу цієї делегації.

Володимир Стретович хоче бути «в процесі»

Лідер Християнсько-демократичного союзу, член фракції блоку «Наша Україна» Володимир Стретович заявляє про те, що блок знову обговорюватиме питання входження чи невходження блоку до наявної в парламенті коаліції після напрацювання тексту коаліційної угоди. «Сьогодні ми прийшли до того, що зараз працює група, яка сьогодні провела перше засідання, в суботу збереться знову, коли буде напрацьований текст коаліційної угоди, і за змістом коаліційної угоди фракція «Наша Україна» ухвалюватиме рішення про входження чи невходження до коаліції», — сказав В. Стретович після зустрічі представників блоку з Президентом Віктором Ющенком у середу. «Загальний настрій такий, що краще це робити разом, аніж бути поза процесом і не впливати на жодні процеси», — сказав лідер ХДС. В. Стретович також зазначив, що Президент у ході зустрічі не намагався переконати учасників блоку «Наша Україна» підтримати коаліційну угоду. «Такого прохання не було, було міркування на тему того, що краще в інтересах України: бути поза процесом, чи бути в процесі безпосереднього здійснення владних повноважень. Оскільки думки розходяться, немає одностайності, і ви знаєте, з яких причин, адже позицію на зразок моєї висловлює також половина іншої політичної сили — Народний Рух України. Тому для забезпечення одностайності треба виробити цілісну та цілеспрямовану позицію «Нашої України» — або всі, або ніхто. В. Стретович також висловив надію, «що коаліція буде виписана таким чином, що підпис Петра Миколайовича (Симоненка — лідер КПУ. — ІФ ) не стоятиме під коаліцією», повідомляє Інтерфакс-Україна. Лідер ХДС також повідомив, що наступна зустріч Президента з фракцією «Наша Україна» запланована на наступний тиждень, оскільки до того часу вже буде вироблена «змістовна частина коаліційної угоди».

Як дискримінують жінок

Середня зарплата жінок в Україні становить 38,7% від середньої зарплати чоловіків, повідомив міністр сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко у своїй доповіді на першій сесії 31-ї генеральної асамблеї Міжнародної ради жінок, яка відкрилася у середу в Києві. Як передає Інтерфакс-Україна, міністр зазначив, що загалом в економіці України спостерігається така тенденція — найнижчий рівень оплати праці відзначається саме в тих сферах, де традиційно працюють жінки: легкій промисловості, освіті, медицині та сфері послуг. Крім того в Україні все ще існує такий вид дискримінації жінок, як зниження розміру заробітної плати в залежності від статі працівника. Також Ю. Павленко повідомив, що хоча на сьогодні частка жінок у загальній кількості держслужбовців становить 75%, серед службовців 1-ї (найвищої) категорії їх кількість не перевищує 7,8%, хоча 80% дорослих жінок в Україні мають вищу освіту. Також поширена практика дискримінації незаміжніх або жінок, які нещодавно вийшли заміж, — роботодавці змушують їх підписувати трудові контракти, згідно з якими жінка може бути звільнена у разі вагітності. «Жінка йде на пенсію на 5 років раніше за чоловіка, якраз у період, коли вона знаходиться у вигідних умовах для професійного і кар’єрного росту. Як результат — жінки мають менший стаж, нижчу посаду і, відповідно, отримують нижчу пенсію», — зазначив міністр. Ю. Павленко повідомив, що в його міністерстві розроблено державну програму забезпечення гендерної рівності на 2006—2010 роки, і закликав громадські організації жінок брати найактивнішу участь у формуванні державної політики в цьому питанні.

Газета: 
Рубрика: