«Наша Україна» спiймала Мороза на забудькуватості
Учора прес-служба «Нашої України» оприлюднила Меморандум про створення Коаліції національної єдності, підписаний 3 серпня, в ніч підписання Універсала. Меморандум підписаний трьома політичними силами — від «Нашої України» його підписав Роман Безсмертний, від Партії регіонів — Віктор Янукович, а від соціалістів — Василь Цушко. Підпису представників комуністів під меморандумом немає. Сам документ досить короткий і складається з трьох пунктів: перший про наміри укласти коаліційну угоду між чотирма силами; другий — про те, що в його основу лягає текст коаліційної угоди «Нашої України» та Партії регіонів, і третій — що найбільша фракція коаліції висуває свою кандидатуру на посаду прем'єра. Про існування «таємного» меморандуму громадськості в понеділок розповів лідер «Нашої України» Роман Зварич. Його заяву одразу спростував Олександр Мороз. Мовляв, такого документа не підписували. Щоб освіжити пам'ять спікера, «Нашій Україні» довелося виставити документ на загальний огляд. Тепер Олександр Мороз виступає проти бажання «Нашої України» спершу розпочати переговори про коаліційну угоду. «Коаліція в парламенті існує, те, що її треба розширювати, — безсумнівне. Можна зрадити корекції норми угоди про нашу спільну діяльність, але не починати все з самого початку», — сказав спікер журналістам. Утім, чи вестимуться переговори з самого початку чи ні, тепер багато в чому залежить від Раїси Богатирьової. Її учора обрали координатором «антикризової коаліції». Співголовами стали Віктор Янукович й Олександр Мороз, повідомляє Олена ЯХНО, «День».
Третина медичних приладів Харківщини бреше
За результатами перевірки якості обладнання та вимірювальної техніки в десяти лікарнях Харкова та області, фахівці ДП «Харківстандартметрологія» дійшли висновку, що кожен третій медичний прилад у цих установах дає недостовірні результати. У районних поліклініках ситуація виявилася гіршою, ніж у місті — із п'яти лабораторій лише одна пройшла атестацію. Всього було перевірено 530 одиниць обладнання, і виявилося, що 35% із них на даний момент потребує вивчення фахівців, доробки та обов'язкової перевірки. Як з'ясували фахівці, лише дві діагностичні лабораторії працювали і були укомплектовані за всіма правилами, а решта тривалий час працювали без перевірки, і тому покази їхніх приладів у результаті почали серйозно обманювати і відрізнятися від еталона. Левову частку приладів, за допомогою яких щодня в поліклініках ставлять діагноз, таких, як кардіографи, фотометри, тонометри і термометри, необхідно ремонтувати або взагалі списувати, оскільки їхній термін придатності вже закінчився. Причина даної проблеми криється в недостатньому фінансуванні медустанов, тому медики, відмовляючись від щорічних метрологічних перевірок, економлять кошти. У крайньому випадку, гроші йдуть на ремонт обладнання. У великих клініках справи йдуть краще, оскільки у них і бюджет побільше, але і в них обладнання також вимагає постійного контролю. На черзі у перевіряючих структур дитячі клініки, до яких проявляється особлива увага, адже на їхнє оснащення у найближчі три роки заплановано витратити 26 мільйонів гривень, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
«Еліта-Центр» по-кам'янецьки
Щонайменше на 1,5 млн. грн. «кинула» скромна 43-річна пані з Кам'янця-Подільського своїх родичів, близьких та їхніх добрих і не дуже добрих знайомих. Ця трудівниця малого бізнесу, яка має лише одне- єдине торгове місце в наметі, розповіла своїй подрузі про якусь прибуткову справу, якій вирішила присвятити решту життя. Мовляв, усі бажаючі можуть долучитися й одержувати щомісяця шалені дивіденди. Подруга зробила свій внесок у розмірі 80 тисяч гривень, з яких 50 тисяч напозичала. А далі пішло-поїхало. Тим, у кого грошей не було, пані допомагала в одержанні кредитів. Брали у фінансовій установі по 20 тисяч гривень. При цьому підприємлива пані сприяла своїм бідолашним клієнтам в одержанні «липових» довідок про прибутки. «Скандал стався тоді, коли клієнти почали одержувати з кредитних спілок рахунки щодо повернення боргів. Розрахуватися вони не мали чим, бо обіцяних дивідендів не було», — повідомив «День» начальник Центру зв'язків з громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. Цими днями міліція продовжує приймати заяви від ошуканих «вкладників» у примарну прибуткову справу. Підозрювану затримали тоді, коли вона намагалася накивати п'ятами з рідного міста. Оперативники вважають, що вона мала спільників серед чиновників, які видають «липові» довідки, й серед працівників кредитних спілок. «Найцікавішою» особливістю цієї справи є та, що жінка не знає, куди «вклала» щонайменше 1,5 млн. грн. Позичальникам ведеться кепсько, бо кредитні спілки вже виставляють свої претензії на застави — квартири, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
На Житомирщині ліквідували «Новобогданівку»
Вибухи на військових складах у Новобогданівці змусили військове керівництво переглянути принципи зберігання зброї та вибухівки, а рятувальників — укотре перевірити власні навички ліквідації подібних надзвичайних ситуацій. Одна з подібних перевірок відбулася на Житомирщині — на території військової частини А-2053, яка розташована за 15 кілометрів від обласного центру. Військові склади розміщені тут з 1959 року. На площі в 100 гектарів зберігається кілька тисяч тонн потужної вибухонебезпечної зброї — керовані авіабомби та авіаційні ракети (поруч зі складами — один із найбільших в Україні військових аеродромів). «Після новобогданівських подій, ми переглянули й без того суворі заходи безпеки та правила зберігання зброї», — повідомив «Дню» командир військової частини, полковник Віталій Баранюк. У свою чергу співробітники МНС відпрацювали на практиці ліквідацію ймовірного вибуху на військовому складі. З уявною надзвичайною ситуацією боролися кілька екіпажів пожежників, медики, правоохоронці. Був задіяний навіть спеціальний пожежний танк. Тож упродовж кількох годин «вибухонебезпечна ситуація» була локалізована й припинена, повідомляє Сергій БОВКУН, Житомир.