У Київській області продаватимуть не землю, а проекти
У Київській області проводитимуть інвентаризацію та переоцінку землі, після чого великі земельні ділянки продаватимуться лише в рамках проектів розвитку територій, заявила глава Київської обласної адміністрації Віра Ульянченко, повідомляє Інтерфакс-Україна. На прес-конференції у вівторок у Києві вона повідомила, що при обладміністрації вже створена комісія, що почала роботу з моніторингу стану землі в області: що продали, що здали в оренду тощо. За словами В. Ульянченко, вiдразу після закінчення роботи цієї комісії керівництво області порушуватиме питання про переоцінку землі. Крім того, зазначила В. Ульянченко, кожен район буде зобов’язаний розробити проект розвитку своїх територій, і після проведення переоцінки землі її продаватимуть лише разом із проектом, який міститиме і розвиток соціальної інфраструктури цієї місцевості. «Ми не продаватимемо землі, ми продаватимемо проекти», — наголосила вона. Відповідаючи на запитання журналістів, В. Ульянченко повідомила, що керівництво області розробляє програму будівництва соціального житла в містах-супутниках, що розпочнуть найближчим часом. Зокрема, за її словами, мери таких міст уже отримали доручення з підготовки списку будівельних майданчиків, придатних для цього завдання.
Педагогам піднімуть зарплату
З 1 грудня заробітні плати працівникам освіти піднімуть на 7 — 8%, заявив міністр освіти й науки Станіслав Ніколаєнко в інтерв’ю журналістам у вівторок у Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна: «Ми чекаємо середню зарплату на ставці в середньому приблизно 920 — 930 грн., у вищій школі — приблизно 1500 — 1700 грн.» Коментуючи на прохання журналістів ситуацію з прийомом дітей до середніх учбових закладів, міністр повідомив, що з 1 вересня в українські школи підуть майже 5,1 млн. учнів, серед яких 380 тис. першокласників. Усього, зі слів С. Ніколаєнка, з початку учбового року розпочнуть працювати 20,5 тис. середньоосвітніх шкіл, з яких 13,8 тис. — школи в сільській місцевості. Міністр підкреслив, що на сьогоднішній день майже 75% шкіл готові до початку учбового року. Разом із тим, він акцентував увагу на складній ситуації зі станом професіонально-технічних училищ. Зі слів міністра, майже 1/3 українських ПТУ перебувають на сьогоднішній день у стані ремонту. Говорячи про забезпечення шкіл підручниками, С. Ніколаєнко повідомив, що близько 120 млн. грн. було виділено на таке забезпечення цього року. Так, зі слів міністра, друк підручників для першого—шостого класів загальноосвітньої школи був профінансований на 100%, а підручників для 9 — 11-их класів на 80 — 90%, що на 35% перевищує показники минулого року, підкреслив міністр. Відповідаючи на питання журналістів про те, чи планується цього року закриття деяких шкіл в Україні, С. Ніколаєнко відмітив, що «дійсно, більше 70 шкіл, орієнтовно називають кількість 85, можливо, припинять існування». Така ситуація, за його словами, виникла у зв’язку з малою кількістю учнів у цих школах. Разом із тим, за інформацією міністра, планується, що майже 30 — 35 шкіл цього року розпочнуть роботу в Україні.
Краще попереджати, ніж лікувати
Очевидно, уроки минулого для санітарних лікарів не пройшли даремно після того, як 2003 року троє дітей у Харкові померли від токсичного гепатиту, а 2004 року в Україні були масові харчові отруєння серед малюків. Минулого літа головний державний санітарний лікар Харківської області Іван Кратенко видав постанову «Про заборону на виготовлення кондитерських виробів із кремом (з вмістом цукру у водній фазі менше за 60%) і м’якого мороженого» з метою попередження можливого виникнення харчових отруєнь і захворювань на гострі кишкові інфекції, кількість яких, звичайно, зростає у спекотний період року. Постанова діє кожного літа. Крім того, епідеміологи потурбувалися про припинення виробництва кондитерських виробів у цехах, які не відповідають санітарним нормам. Вирішено, що всі хлібобулочні вироби повинні продаватися в гігієнічній упаковці. Санстанція також пригрозила, що припинить продаж кондитерських виробів і мороженого в торгових точках, не обладнаних холодильниками. Заходи були прийняті вчасно. Цього року кількість захворювань кишковими інфекціями знизилася. Серед населення проводиться профілактичне щеплення, також проти гепатиту. Як повідомила заступник губернатора Харківської області Людмила Бєлова, в літній період нинішнього року триває проходить оздоровча кампанія для дітей. Серед цілей цієї програми — попередження захворюваності на гострі кишкові інфекції. Крім 46 заміських оздоровчих таборів, в яких відпочивають 10379 дітей, в області ще працює вісім санаторіїв, де проходять лікування 1070 дітей, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.
Злодійські набіги на найдавніші храми
Найзухваліші крадіжки із двох найдавніших храмів скоєно за одну ніч у Славутському районі (Хмельницька область). Із побудованої у далекому 1763 році без жодного цвяха дерев’яної Свято-Дмитрівської православної церкви у селі Старий Кривин невідомі винесли два срібних хрести, гроші й три ікони — Спасителя, Божої Матері та Володимирської Божої Матері. «Цим образам ціни не складеш», — повідомив для «Дня» сільський голова Володимир Хижавський. Він говорить, що церкву у Старому Кривині ніколи не закривали й на день. Навіть у часи войовничого атеїзму тут ніхто не зазіхав на атрибути святої віри. Мовляв, ікони мають велику художню та історичну цінність. Найдорожча пам’ятка архітектури — Свято-Дмитрівський храм — побудований «у стилі козацьких церков, віддалік нагадує корабель». Такі ж цінні ікони Почаївської Божої Матері і Апостолів Філіпа та Нафаїла, срібні хрести, украдені із Свято- Михайлівської православної церкви у сусідньому із Старим Кривиним селі Колом’є. В обох вельми прикрих випадках вгадується одна злодійська рука: зловмисники проникли у храми, зірвавши замки на дверях. Постраждалі парафіяни зазнають великих моральних страждань, звертаються із пристрасними молитвами до Всевишнього, аби «посприяв» детективам у розшуку слуг диявола. І — щоб ті «взяли» зловмисників разом із речовими доказами резонансного злочину, тобто з іконами і хрестами. Хоча надія на те, що вкрадені раритети ще не переправлено поза межі Батьківщини, згасає з кожним днем, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Отруєний відпочинок
У Бердянську дітей годували харчами із закінченим терміном реалізації, розповів журналістам заступник начальника запорізького обласного управління захисту прав споживачів Дмитро Сухінін. У дитячому таборі «Дзержинець» співробітники управління виявили равіолі, строк реалізації якої скінчився ще в лютому. Годували дітей також курячими ніжками, які переправляли в Україну контрабандою з Росії. Як повідомив Дмитро Сухінін, подібні порушення виявили і в інших дитячих таборах Бердянську. Керівників табору притягнули до адміністративної відповідальності. Наразі співробітники відомства перевірятимуть санаторії та бази відпочинку ще в одному курортному центрі на Азовському морі — у Кирилівці, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО , Запоріжжя.