Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

11 липня, 2006 - 00:00

За вступним тестуванням спостерігали батьки. На екрані

Дев’ятого липня в Острозькій академії відбулося вступне тестування. Протягом трьох годин абітурієнти з усієї України мали змогу проявити знання з шести обов’язкових предметів, щоб здійснити свою мрію — стати спудеєм Національного університету «Острозька академія». Під час написання тесту в аудиторіях були присутні представники правоохоронних органів та засобів масової інформації. Такі заходи проводяться ректоратом уже другий рік поспіль задля забезпечення прозорості вступного іспиту, його написання та перевірки. Батьки і родичі абітурієнтів мали змогу спостерігати за процесом написання вступного тестування на мультимедійному екрані, який організатори розмітили на подвір’ї Академії, повідомляє прес-центр Національного університету «Острозька академія». Ректор Острозької академії Ігор Пасічник запевняє, що система вступу до університету перевірена за роки його існування і дозволяє відібрати кращих iз кращих серед абітурієнтів. Звідси, відповідно, і високі результати, що показують студенти Острозької академії, і беззаперечний престиж університету.

Телеефір хочуть «окультурити»

Кабінет Міністрів України планує провести реорганізацію телерадіокомпанії «Культура» й обласних телерадіокомпаній та створити на їхній базі й радіочастотному ресурсі державну телерадіокомпанію «Культура» й обласні державні телерадіоінформаційні агентства. Рішення з цього питання було схвалене на засіданні Кабінету Міністрів, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу віце-прем’єра з гуманітарних питань В’ячеслава Кириленка. Мета цієї реорганізації, за словами віце-спікера, — «щоб українські глядачі мали вільний доступ до каналу «Культура» через ефірне мовлення». «Нинішній режим мовлення через супутник і деякі кабельні мережі не може задовольнити ні уряд, ні глядачів», — додав він. «Ми повинні створити по-справжньому загальнонаціональний цілодобовий канал мовлення «Культура» для повного задоволення потреб наших глядачів у культурологічних програмах», — сказав В’ячеслав Кириленко. За словами віце-прем’єра, реорганізований телеканал матиме «сучасне технологічне обладнання та цікаве змістовне наповнення». «Також ми плануємо, що вже в бюджеті 2007 року фінансування каналу «Культура» зросте в кілька разів», — зазначив В’ячеслав Кириленко.

Великому кіно — велике журі

Сьогодні в «Артеку» закінчується XIV Міжнародний дитячий кінофестиваль «Артек». Його організатори МДЦ «Артек» і Фонд пропаганди дитячого кіномистецтва «Киногром» (Москва). Із 443 хлопчиків та дівчаток із Арабських Еміратів, Білорусі, Німеччини, Грузії, Ізраїлю, Казахстану, Латвії, Молдови, Польщі, Росії, США, Таджикистану, України, Фінляндії, Чехії, Естонії, які відпочивають у цю зміну в дев’яти дитячих таборах «Артека», стали учасниками Великого дитячого журі, єдиного журі, яке працює на кінофестивалі. Протягом тижня в артеківських кінозалах просто неба режисери, продюсери та актори з різних країн представили на суд юних глядачів вісім кінофільмів. Програмою фестивалю також було передбачено майстер-класи, на яких артеківці зустрілися з улюбленими акторами та режисерами, відомими і знаменитими гостями дитячого кінофестивалю. Було проведено творчі майстерні «Кінокритик», «Анімація», «Малюємо комікси», «Озвучення і дубляж фільмів», конкурс на краще озвучення фільму («Так треба Продакшн»), конкурс акторської майстерності, «аква-шоу» «Вперед і з піснею!», а також футбольний матч дітей з кіноакторами. Микита КАСЬЯНЕНКО, Артек — Сімферополь.

Газета: 
Рубрика: