Колеги заступилися за прокурора Києва
Колектив прокуратури Києва просить Президента та Генпрокурора не допустити звільнення прокурора Києва Василя Присяжнюка. «Останнім часом посада заступника генерального прокурора України, прокурора міста періодично скорочується й поновлюється в Києві та низці областей України... без належного обгрунтування об’єктивної необхідності. Найяскравішим прикладом сьогодні є необгрунтована спроба звільнити через скорочення посади прокурора міста Києва Василя Присяжнюка», — говориться у зверненні представників прокуратури. У листі також підкреслюється, що «підставою для цього звільнення є неприкриті наміри окремих посадових осіб місцевої влади впливати на кадрову політику прокуратури». За даними агентства Інтерфакс-Україна, позавчора мало відбутися призначення на посаду прокурора Києва — заступника генерального прокурора Рената Кузьміна, який займав цю посаду раніше, в 2003—2004 роках. В. Присяжнюк наразі перебуває на лікарняному. Згідно з трудовим законодавством, у зв’язку з цим його не можна звільнити.
Країна пригадає Ліпінського
У квітні наступного року в Україні відбудуться урочисті заходи з нагоди 125-ї річниці з дня народження видатного українського громадсько-політичного діяча, вченого, політолога, дипломата В’ячеслава Ліпінського. Про це підписав указ Президент України Віктор Ющенко, повідомляє Інтерфакс-Україна. Вшановування пам’яті В. Ліпінського пройде в місцях, пов’язаних iз його життям і громадсько-політичною діяльністю. Зокрема, в Волинському державному університеті ім. Лесі Українки планується провести міжнародну науково-практичну конференцію, буде проведено ремонтно-реставраційні роботи й у садибі сім’ї Ліпінських (в с. Затурці). Державному комітету з телебачення й радіомовлення доручено підготувати цикли тематичних передач, присвячених В’ячеславу Ліпінському. Наразі вивчається питання про перейменування вулиць і площ у різних містах України на честь вченого, політичного діяча, історика, соціолога, публіциста й теоретика консерватизму. В’ячеслав (Вацлав) Ліпінський народився 17 квітня 1882 р. Його вважають одним iз фундаторів державної школи в українській історіографії. Він брав участь в організації Української демократичної хліборобської партії. У період правління гетьмана П. Скоропадського був послом України у Відні, де й залишився в еміграції. Очолював консервативно-монархічні організації. Видавав збірники «Хліборобська Україна». Помер В Ліпінський у 1931 році.
Престиж професії двірника зміцнюють пільгами
З 1 липня харківські двірники отримують 100 вiдсотковупільгу на оплату квартплати, послуг з опалювання, холодної та гарячої води, каналізації. Тепер всі житлово-комунальні послуги, окрім електроенергії, для них сплачуватимуться за рахунок міського бюджету. До такого кроку владу міста підштовхнули масові протести працівників жеків і двірників аж до страйків, у зв’язку з тривалою затримкою виплати і без того мізерної заробітної платні. Оскільки зарплатня комунальників складається з двох складових: грошей від квартплати, підвищення якої депутати скасували, і дотації з міського бюджету, то й чекати нормальної зарплати в будь-якому випадку неможливо. Навіть якщо всі городяни будуть 100% сплачувати за комунальні послуги, то й цих грошей не вистачить для фонду заробітної платні комунальників. Проте, щоб грошей із квартплати вистачало на оновлення комунального інвентарю, будматеріали для ремонту житлового фонду і подібні роботи, й говорити нема чого. Комунальники наполягають на тому, що нинішні низькі тарифи не відповідають фактичним витратам на утримання житла. Міський голова Харкова Михайло Добкін, своєю чергою, вважає, що грошей, які заробляють жеки, повинно якраз вистачати на зарплатню працівникам. Зарплатня у харківських двірників — мінімальна. Професія далеко не престижна — некомплект штатів становить більше половини від необхідного мінімуму. Пільговий крок назустріч двірникам з боку депутатів міської ради — своєрідна приманка для залучення працівників до цієї галузі комунального господарства. Пільга надаватиметься виходячи з норми 21 квадратний метр загальної площі і норм споживання на 1 людину. Це соціальне нововведення коштуватиме бюджетові Харкова приблизно 50 гривень на кожного двірника, а в цілому 1 мільйон 464 тисячі гривень. Марина ГОЛІНА, Харків.
Поляки подарували Львову газовий ліхтар
Оригінальний газовий ліхтар (аналогічні освітлювали місто в минулому) дістався в подарунок Львову від міста- побратима Вроцлава. Наразі його виставили для оглядин у коридорі львівської мерії, з часом встановлять поруч каплиці Боїмів — місця, що найчастіше відвідується туристами древнього міста Лева.