Ідея проекту полягає в тому, аби узагальнити досвід людини у впорядкуванні хаосу світобудови художніми засобами, розширити світоглядні межі та міфологізувати своє земне життя. Ця ідея перегукується з Арістотелевим уявленням про Космос як «найвеличніший витвір мистецтва». І апелює не лише до Людини у Всесвіті, а й до внутрішнього світу людини, тобто «мікрокосмосу». У виставці буде не лише художня, а й наукова складова: вона представить документи та дивовижні артефакти з профільних космічних музеїв та інституцій. Куратором «космічного» проекту виступить відмий мистецтвознавець і критик, заступник генерального директора «Мистецького Арсеналу» з музейної, виставкової діяльності та арт-маркетингу Олександр Соловйов, повідомляє прес-служба «Мистецького арсеналу».
У рамках проекту буде представлено твори художників з України, а також із Росії, Польщі, Австрії, Німеччини, Франції, США, Південної Кореї тощо. «Космічна Одіссея-2011» представить роботи останньої чверті століття, а також нові, створені спеціально до події в «Мистецькому арсеналі». Серед 130-ти художників — учасників проекту, зокрема, Павел Альтхамер, арт-дуо Semiconductor, група Roсhus Aust/Re-Load Futura, Алісія Фраміс, Йоанна Варжа, Олег Кулик, Арсен Савадов, Ілля Чiчкан, Сергій Братков та ін.
Окрім живопису (один із найцікавіших проектів — живописна серія «Чужі» білоруса Олександра Некрашевича, яка представить видозмінені портрети видатних діячів Великого Князівства Литовського епохи розквіту «білоруського бароко») та фоторобіт (зокрема, виставки фотографій із архіву NASA, зроблених із космічного телескопа Hubble), проект зосередиться на нових медіа, без яких процес розвитку сучасного мистецтва вже неможливо уявити. Зокрема, йдеться про перформанси, кінетичну скульптуру, лазерну проекцію тощо. Формат проекту передбачає також насичену кінопрограму та численні освітні заходи, лекції, круглі столи, зустрічі з легендарними мистецькими особистостями, а також дитячу програму.
Виставка «Космічна Одіссея-2011» триватиме в «Мистецькому Арсеналі» до 28 квітня.