Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Крапка у кривавому щоденнику

17 липня, 2002 - 00:00

У понеділок виконувач обов’язків начальника Управління МВС у Житомирській області полковник міліції Сергій Нестерчук і прокурор області Микола Черненко на спеціальній прес-конференції повідомили про обставини затримання наприкінці минулого тижня групи осіб, яка підозрю ється у скоєнні серійних вбивств і яких дехто з журналістів встиг охрестити «житомирськими людожерами». Оперативники «вийшли» на них у ході розслідування зникнення 26 червня поточного року 18 річної учениці одного з профтехучилищ обласного центру Ірини Г.

Вистеживши в процесі спроб отримання підозрюваними викупу від її батьків за повернення доньки в сумі трьох тисяч доларів одного з них, правоохоронці протягом доби затримали ще трьох чоловік. Як з’ясувалося пізніше, дівчина була вбита вже в перший день зникнення. За попередніми даними, група складалася з подружжя, главі якого 31 рік, брата дружини і ще одного молодого чоловіка. Всі непрацюючі, чоловіки займалися карате, вели здоровий спосіб життя. Й саме ватажок, як зараз він сам розпвідає слідчим, під приводом побачення зустрівся з Іриною Г., відвіз її у дачне селище під Житомиром, де, за його словами, збирався пограбувати квартиру, в якій вона мешкала з батьками, відібравши ключі від їхньої оселі. Однак ключів у дівчини не виявилось і той вбив її ножем, потім викликав дружину, з якою разом розчленив тiло вбитої. Деякi частини тіла вони відвезли додому, а рештки закопали у лісі. Однак, заявив С. Нестерчук, говорити про схильність членів затриманої групи до канібалізму завчасно — на даному етапі у слідства немає для цього достатніх підстав.

В ході обшуку на останній квартирі, де жили затримані, знайдено вогнепальну й холодну зброю, маски, речі пограбованих людей і, головне, щоденник, до якого дружина лідера систематично заносила дані про «роботу» групи (до речі злочини, як правило, планувалися заздалегідь і вельми ретельно). З нього, а потім iз показів затриманих, слідчі довідались ще про чотири скоєних ними у Житомирі з початку року вбивста, 14 розбійних нападів і шiсть пограбувань. Всього угруповання діяло близько двох років. Зараз епізоди, про які стало відомо слідству, об’єднані в одну справу, що порушена прокуратурою за ознаками статті 257 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за бандитизм. За словами прокурора і в.о. начальника УМВС, затримані поводять себе на допитах спокійно і зовнішніх ознак психічних розладів не виявляють. Однак останнє слово у цьому питаннi буде, безумовно, належати фахівцям.

Загалом, на тлі певного зниження рівня злочинності, кожен з останніх 4—5 років на Житомирщині правоохоронцями знешкоджується, як мінімум одна банда, за якою тягнувся шлейф жорстоких злочинів. І це стає певною прикметою регіону, який вважається відносно менш криміналізованим.

Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»
Газета: 
Рубрика: