Краса й соціальна відповідальність, краса та благодійність, краса та милосердя. Таке не зовсім звичне, як для пересічного вуха, поєднання людських чеснот, набуває реального змісту під час благодійної діяльності переможниць конкурсу «Міс Світу» після отримання особливого титулу. Торік членом журі 57-го конкурсу «Міс Світу», фінал якого відбувся в місті Санья на острові Хайнань, вперше була представниця України — засновниця благодійного фонду «АнтиСНІД» Олена Франчук. Її участь не була випадковою: у 2007 році організаційний комітет «Міс Світу» оголосив про початок п’ятирічної соціальної програми боротьби зі СНІДом.
І ось тепер Україну, яка продовжує бути лідером в Європі за темпами поширення СНІДу, з благодійною місією відвідала володарка титулу «Міс Світу-2007» китаянка Чжан Цзилінь. Вона разом із директором конкурсу «Міс Світу» Джулією Морлі та Оленою Франчук зустрілася зі студентами Київського інституту міжнародних відносин на зустріч «Celebriti vs Society: популярність та громадянська відповідальність» і поговорили з ними про можливу співпрацю у сфері благодійництва.
— Після отримання цього титулу в мене появилося багато обов’язків, безліч благодійних програм у різних країнах світу. І вони — працюють, — розповіла Чжан Цзинь. — Так, лише завдяки одній благодійній програмі ми за ніч в Китаї змогли зібрати п’ять мільйонів доларів, а потім передали їх для будівництва лікарні Червоному Хресту. Також нещодавно я повернулася зі США, де брала участь в декількох благодійних акціях, допомігши зібрати для хворих дітей чотири мільйони доларів. У грудні ж цього року я знову приїду в Україну, зокрема, в Київ, щоб і тут зробити вклад у добру справу — боротьбу зі СНІДом.
Олена Франчук не втомлюється нагадувати, що нині в Україні 1,5% людей — носії цього вірусу, до того ж, про свій статус знає лише кожен четвертий. Щодня в Україні реєструється 48 нових випадків ВІЛ. Молодь, студенти — під особливою загрозою, тому не дивно, що наразі цільовою аудиторією пані Чжан стали саме молоді люди. Міс Світу й сама нещодавно закінчила Пекінський університет технологій, де здобула бакалаврську ступінь у сфері бізнесу (наразі вона планує здобути ступінь магістра в сфері реклами). Тому з проблемою вона знайома не з чужих слів: у Китаї та Індії, як і в Україні, проблема поширення ВІЛ/СНІДу теж набула загрозливих масштабів.
— 97% людей, які приєднуються до нас після того, як дізнаються про наші соціальні програми, — це студенти, — розповіла голова оргкомітету конкурсу Джулія Морлі. — Завдяки такому спілкуванню в нас з’являються нові можливості. Сумно слухати, коли кажуть, що краса дається дівчині тільки для того, щоб вона успішно вийшла заміж. Я ж кажу учасницям нашого конкурсу: «Користуйтеся своїм інтелектом!». І вони це успішно роблять, коли повертаються додому — хтось стає лікарем, хтось вченим. Девіз нашого конкурсу: «Краса — з метою», і ми вже переконалися, що маючи її, а також молодість, розум та енергію, можна зробити у світі багато добра.
Гарний приклад такого поєднання цих якостей — діяльність колеги Чжан Цзилінь за 2006 рік — чешки Тетяни Кухаржової, яка з благодійною місією на запрошення фонду «АнтиСНІД» торік відвідала Україну. Хоч нині вже вийшов її річний термін, коли вона як міс світу обов’язково мала займатися благодійництвом, пані Тетяна не збирається залишати цю роботу. За словами Джулії Морлі, Тетяна Кухаржова розповіла, що рік в новому статусі повністю змінив її світогляд, ставлення до життя та людей: на батьківщині в Чехії вона збирається відкрити благодійний фонд, щоб продовжити робити добро.
Організаційний комітет «Міс Світу» та фонд «АнтиСНІД» пообіцяли, що не лише Київ стане місцем їхньої роботи, адже торік благодійні програми вдалося реалізувати й у Львові, Одесі, кількох містах Криму. Наразі ж вони закликали українських студентів, які володіють англійською, китайською та іспанською мовами до співпраці: обіцяють, що вислухають усі ідеї, пов’язані з рекламними акціями, які б поширювали позитивний досвід в Україні, та благодійництвом.