Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Країна потребує доброти

У Києві відкрилася фотовиставка, присвячена дітям із обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги
2 червня, 2011 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Вчора з нагоди Дня захисту дітей в парку ім. Тараса Шевченка в Будинку дитячої творчості відкрилася фотовиставка «Ми є!». Вона проходить у рамках інформаційної кампанії фонду Арсенія Яценюка Open Ukraine «Діти як діти». «Ми є!» — це 16 фоторобіт Олександра Індичого — київського молодого фотографа, у якого до цього вже відбулося кілька виставок.

— Олександр знімає у різних жанрах, серед іншого займається дитячою фотографією. Раніше його до своїх соціальних проектів долучав фонд Рината Ахметова «Розвиток України»: він робив зйомку в дитячих будинках. Ми його долучили через те, що знаємо, як він працює — з душею ставиться до цієї роботи, до благодійних справ, — сказав менеджер виставки Євген Матвієнко.

Мета такої виставки — нагадати її відвідувачам, що всі діти потребують любові та підтримки, а діти з особливими потребами — особливої уваги.

— На роботах, які зараз можуть бачити відвідувачі виставки, — різні діти. Там є і здорові, є і з обмеженими можливостями. На фото не видно, що це діти з відхиленнями, всі зняті однаково красиво, — говорить Олександр Індичий.

Фотовиставка «Ми є!» — частина роботи програми фонду «Простір змін», мета якої — підтримати активну молодь.

— Цього року ми підтримали 34 дівчини. Група цих ініціативних дівчат і проводить фотовиставки «Діти як діти». Заплановано, що ці презентації будуть проходити одночасно в десяти містах. Сьогодні відкриваються у чотирьох, а решта найближчими днями в Луцьку, Львові, Долині, Харкові, Сумах, Чернігові та Житомирі, — розповів Євген Матвієнко.

Фотороботи — це не єдиний культурний продукт виставки. Також організатори роздавали «Правила дружби та доброти» — листівки із загальновідомими принципами людського співжиття, які ми, дорослі, чомусь забуваємо. Наприклад, є такі правила: «даруй любов, допомогу, щирість і вдячність. Чим більше ти їх даруєш, тим більше їх тобі повертається»; «прислухайся до слів інших людей, якщо хочеш, щоб люди прислухалися до твоїх»; «захищай тих, хто потребує захисту, і тебе захистять тоді, коли тобі це буде потрібно». Їх написали дитячі психологи, які працюють з фондом Арсенія Яценюка Open Ukraine.

Також під час виставки відвідувачі та гості підписали заяву — свого роду погодження дорослих із правилами дружби та доброти, тобто вони погодилися із чотирма пунктами: «я обіцяю докласти всіх зусиль, щоб навчити дитину цих правил», «я обіцяю навчати дитину на власному прикладі», «я обіцяю поважати почуття дитини» і «я обіцяю зберігати гідність і повагу до себе та підтримувати дитину в її намаганні бути доброю».

Виставка в парку Тараса Шевченка триватиме три дні, а потім переїде до іншого місця у Києві — зараз фонд обирає найбільш відвідуване.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: