Учора заступник міністра аграрної політики Роман Шмідт інформував журналістів про те, як виконується Указ Президента України «Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки». За станом на 4 квітня у 90% реорганізованих господарств (загалом 10 тисяч) проведено загальні збори співвласників майна і створено комісії з вирішення майнових питань. Більше половини з них (6,2 тисячi) уточнили склад і вартість майна пайового фонду і розпочали видачу свідоцтв на право власності на майнові паї.
Як відомо, у вересні минулого року Президент України зобов’язав органи місцевої влади видати селянам до 1 квітня 20% державних актів на право приватної власності на землю і провести подальшу реструктуризацію сільськогосподарських виробничих кооперативів. За словами Р.Шмідта, на сьогодні видано понад 21% державних актів, що складає більше 1,4 млн., а із 3,4 тис. сільськогосподарських кооперативів реструктуризовано у приватні форми господарювання 1,2 тис. (37%). Лише в трьох регіонах цю роботу не було проведено — в Республіці Крим, Житомирській і Вінницькій областях.
Останнім часом на оптовому ринку сільськогосподарської продукції встановилися стабільні ціни, хоча й спостерігалася тенденція до зростання цін на зернові культури і соняшник. Цього тижня на аграрних біржах ціна на пшеницю складала: третього класу — 856 грн. за тонну, четвертого класу — 800 грн., шостого класу — 660 грн., ціна на борошно першого гатунку — 1225 грн. за тонну, на житнє борошно — 950 грн. Як позитивний факт Р.Шмідт відзначив те, що 40% усіх контрактів на біржі складають форвардні контракти, і ціни, встановлені за ними, досить стабільні. Заступник міністра повідомив, що ціни на соняшник зросли до 200–225 доларів за тонну, що є оптимальним рівнем. Р.Шмідт підтвердив, що врожай-2001 очікується на рівні 35 млн. тонн зерна, і тому міністерство зараз активно займається просуванням українського зерна на зовнішні ринки.