Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кримчани хворіють все більше

31 жовтня, 2001 - 00:00

Як повідомили кореспонденту «Дня» в прес-службі Ради міністрів Криму з посиланням на управління статистики автономії, незважаючи на те, що працівники санітарно-епідеміологічної служби докладають усіх зусиль для створення благополучної епідситуації в Автономній Республіці Крим, їм все ж не вдається забезпечити зниження загальної захворюваності в республіці.

Так за 9 місяців 2001 року відмічається зниження захворюваності на окремі види інфекційних захворювань у порівнянні з аналогічним періодом 2000 року: на дифтерію на 80%, на коклюш — 53%, на гострі інфекції верхніх дихальних шляхів — 14%, на педикульоз — 13%, на сифіліс — 10% і так далі. Випадків холери, черевного тифу і паратифів не зареєстровано.

Однак у Криму все ж склалася неблагополучна епідситуація з окремих видів інфекційних захворювань. За підсумками 9 місяців відзначається зростання захворюваності на дитячі краплинні інфекції. Так захворюваність на кір збільшилася в 6 разів у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року і становила 12 випадків, половина з яких зареєстрована у дітей до 14 років. Випадки захворюваності на кір зареєстровані в Гурзуфі (Артек) — 5, у Сімферополі — 2, у Феодосії, Євпаторії, Ленінському, Первомайську, Сімферопольському районах — по 1.

Захворюваність на епідпаротит збільшилася на 39% (374 випадки проти 270 випадків у 2000 році), в тому числі у дітей на 27% (239 випадків проти 188).

Тривожна ситуація склалася у Криму із захворюваністю на малярію. За 9 місяців поточного року зареєстровано 7 випадків (у 2000 році — 1 випадок).

За січень-вересень поточного року зареєстровано 904 випадки захворюваності на коросту, що у півтора раза перевищує рівень захворюваності даного періоду 2000 року. Третину складає захворюваність у дітей.

Особливу тривогу викликає зростання захворюваності на вірусний гепатит. За 9 місяців 2001 року в Криму зареєстровано 1228 випадків, що в 1,7 раза більше за аналогічний період минулого року. Найбільш поширеним є вірусний гепатит А. Найбільше його зростання відмічене в Армянську — в 6,5 раза, Гурзуфі — в 4,4 раза, Сімферополі — в 3,3 раза, Євпаторії — в 3,1 раза; а також у Нижньогірському районі — в 6,7 раза, Кіровському — в 4 раза, Джанкойському та Красногвардійському — в 2,3 раза.

Серйозну стурбованість медичної і санітарної служб викликає зростання захворюваності на туберкульоз органів дихання. За 9 місяців поточного року зареєстровано 969 випадків, що на 203 випадки більше попереднього року. Збільшення кількості хворих, як вважають фахівці, зумовлено низьким життєвим рівнем населення.

На півострові продовжує також зростати захворюваність на ВІЛ-інфекцію. Якщо за 9 місяців минулого року було зареєстровано 312 інфікованих чоловік, то в поточному році — вже 374 людини, з них дітей 51 і 56 чоловік відповідно, 91% з них становлять діти до 2 років. Це свідчить про те, що зараження у всіх цих випадках сталося від ВІЛ-інфікованої матері.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь
Газета: 
Рубрика: