Центрвиборчком Криму повторно розглянув питання про підсумки виборів по 39-му виборчому округу і, оскільки окружна комісія підтвердила своє колишнє рішення про визнання виборів недійсними, члени Центрвиборчкому тепер остаточно скасували її рішення і визнали обраною Людмилу Денисову. Однак голова Центрвиборчкому Іван Поляков сказав, що отримання Людмилою Денисовою депутатського мандата прямо залежить від збереження нею посади міністра в уряді Сергія Куніцина. Втім, схоже, навколо цього питання у Сімферополі розгорається новий скандал. Як повідомив під час засідання уряду на минулому тижні голова Ради міністрів Криму Сергій Куніцин, йому стало відомо, що «заступник Голови Верховної Ради Юрій Корнілов вніс на вересневу сесію питання «Про дострокове припинення повноважень депутатів Верховної Ради Криму — членів уряду».
Як відомо, ст. 5 Закону України «Про Верховну Раду Криму», прийнятого Верховною Радою України і підписаного Президентом у 1998 році, передбачає, що «депутати Верховної Ради АРК не можуть одночасно бути членами Ради міністрів АРК, представником Президента в АРК, мати інший представницький мандат». Відповідно до цієї статті свого часу було пред’явлено претензії депутатові Василю Кисельову, який працював представником Президента в Криму, однак вони не були задоволені. Василь Кисельов висунув тоді аргументи про те, що положення про розділення законодавчої і виконавчої гілок влади стосується лише народних депутатів України й уряду України, як це і передбачає Конституція України. Верховна Рада Криму є не законодавчим, а тільки представницьким органом, тому, на його думку, вказана стаття закону про Верховну Раду Криму не відповідає Конституції України. На цих підставах Президент України у тому ж 1998 році звернувся з поданням до Конституційного суду країни, однак він досі не дав свого тлумачення цієї законодавчої колізії. Отже, вважають у Верховній Раді Криму, стаття 5 діє у повному обсязі…
Таким чином, сам факт винесення даного питання на обговорення ставить під сумнів депутатські повноваження 8 чоловік: самого Сергія Куніцина, його заступників Віктора Антипенка, Сергія Веліжанського, Лентуна Безазієва, нинішнього представника Президента у Криму Анатолія Корнійчука, міністра Михайла Голубєва, а також знову Василя Кисельова, котрий тепер призначений виконуючим обов’язки заступника глави уряду, та міністра фінансів Людмили Денисової, отримання мандата якою Центрвиборчкомом поставлений у пряму залежність від збереження нею посади в уряді.
Разом iз тим кримські спостерігачі сумніваються в тому, чи має право сама Верховна Рада Криму вирішувати питання про позбавлення депутатів їхніх повноважень. Сергій Куніцин, наприклад, говорить, що його аналіз законодавчої бази підтверджує, що стаття 5 не відповідає Конституції України — з цього питання є висновки і Мінюстиції України, і правового управління адміністрації Президента.
Тим часом немає сумніву, що питання про повноваження 8 депутатів Верховної Ради Криму має для глави парламенту Леоніда Грача стратегічне значення. По-перше, до числа «сумнівних» депутатів потрапляють лише два голоси з його табору — це комуністи Михайло Голубєв і Лентун Безазієв, якими можна пожертвувати заради того, щоб «вибити» із табору Сергія Куніцина цілих 5 або 6 голосів. По- друге, питання ініційоване саме на вересень, тоді як відомо, що рішення про відставку уряду відкладене до 1 жовтня і, можливо, доведеться багато які рішення приймати в умовах «критичного» голосування, коли кожен голос на обліку. Безсумнівно, ситуація знову потребує втручання Президента країни, оскільки, як свідчить практика, війна, що триває між кримською Верховною Радою й урядом уже майже рік, не вирішиться самотужки через активні атаки на уряд iз боку спікера парламенту. Позиція Леоніда Грача полягає у тому, як він сказав у інтерв’ю Інтернет-виданню Part.org.ua, що уряд уже вiдправлено у відставку з 1 жовтня і питання лише в тому, «скільки членів цього уряду, можливо і Сергій Куніцин серед них, зможуть після формування уряду увійти до його складу? Все залежить від того, які політичні і поведінкові кроки сьогодні вони роблять». У коментарі цієї ситуації для того ж Інтернет-видання Народний депутат Рефат Чубаров сказав, що «це явний шантаж з боку Леоніда Грача». По-перше, відомо, що рішення про відставку (з формулюванням про недовіру) урядові Криму відкладене до 1 жовтня не з метою дати урядові допрацювати до осені, а з метою, як було сказано, урегулювання правової колізії з невідповідністю норм різних законів один одному. Людмила Денисова у неділю звернулася із заявою до Центрвиборчкому з вимогою видати їй мандат депутата, оскільки комісія вже визнала її обраною. Однак журналістам вона сказала, що «шансів благополучно вирішити цю проблему практично немає, оскільки Верховна Рада Криму вирішила дочекатися 1 жовтня, щоб оголосити уряд відставленим».
Рефат Чубаров також сказав, що «Меджліс звернеться до Президента як гаранта Конституції України, щоб він вдався до необхідних, передбачених Конституцією кроків iз урегулювання цієї ситуації».