Про необхідність займатися спортом знають усі, та, на жаль, роблять це всього 13% українців. Одна з причин — бігати вранці крос чи просто поганяти м’яча практично немає де. Щоб вирішити цю проблему й створити в кожному місті діючий спортивний майданчик, Міністерство сім’ї, молоді та спорту з 1 квітня проводить місячник «Спорт для всіх — спільна турбота». Основне його завдання — впорядкувати існуючі спортмайданчики, збудувати, якщо треба, нові, а також агітувати населення активніше займатися фізкультурою. За прогнозами міністерства, до акції долучиться майже 2,5 мільйона українців і буде впорядковано більше ніж 27 тисяч майданчиків.
— Суть місячника в тому, щоб упорядкувати cпортивні майданчики за місцем проживання та у місцях масового відпочинку, а також привернути увагу як державних організацій, так і громадськості. У рамках акції ми проведемо своєрідні спортивні толоки — за участю спортивних товариств та освітніх закладів. Так, минулого року (подібна акція проводиться в Україні вже п’ятий рік) ми впорядкували понад 25 тисяч майданчиків, — зазначив директор Всеукраїнського фізичного центру здоров’я населення «Спорт для всіх» Петро Мартин. — За останні чотири роки збудовано понад тисячу спортивних майданчиків. Ще один хороший показник — якщо п’ять років тому в місцевих бюджетах не було жодної копійки для будівництва спортмайданчиків, то нині на одну гривню з державного бюджету виділяється 20 гривень з місцевого.
Медики наголошують: щоб бути здоровим, треба займатися фізичними вправами не менше двох годин щодня. Такої ж думки дотримуються і психологи: людина має приділяти фізичному здоров’ю таку саму увагу, як і роботі, родині та духовному розвитку — лише тоді почуватиметься гармонійною та щасливою.
КОМЕНТАР
Галина ПУНДИК, заслужений майстер спорту з фехтування, чемпіонка Олімпіади-2008:
— Людям треба займатися навіть не так спортом, як фізкультурою, бо спорт — це більш професійний рівень. А от розвиватися фізично громадянам треба обов’язково, особливо в наш час, коли екологічна ситуація вкрай погана і стан здоров’я українців не зовсім задовільний. У першу чергу до спортивних заходів слід залучати дітей. Наприклад, мене батьки віддали до спортивної секції у 12 років, і лише з однієї метою — щоб їхня дитина була здоровою. Спочатку це було звичайне хобі, яке потім переросло у професійний спорт. Нині я тренуюся щодня: якщо попереду немає важливих змагань, то роблю це по кілька годин раз на день, а якщо готуюсь до серйозних ігор — то по два-три рази на день. На це я витрачаю по 6—7 годин. А звичайній людині, щоб тримати себе у фізичній формі, достатньо хоча б години. Що саме робити? Бігати, качати прес, піднімати гантелі — людина має обирати сама, залежно від того, що найбільше їй подобається робити. От нині крос на свіжому повітрі — саме те, що треба, адже це допоможе наситити організм киснем.