У колишній слідчій в’язниці гестапо й НКВД у Львові — Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» — представили документальні свідчення про злочини каральних органів окупаційних режимів на території Латвії. Виставка має назву «Латвійська трагедія. 1941», і відкрив її з нагоди 95-ї річниці проголошення Акта незалежності Латвійської Республіки спільно із представниками Центру балтистики та Центру досліджень визвольного руху почесний консул ЛР у Львові Володимир Гарцула.
Експозиція складається з 25 банерів, на котрих — світлини, репродукції документів та газетних публікацій, що ілюструють злочинну політику на латвійській землі радянського та нацистського тоталітарних режимів — депортації і Голокост, репресії комуністичного режиму, репатріація німців, нацистська окупація та репресії, а також спротив окупаційним режимам.
«Нова експозиція з Музею окупації у Ризі у музейному приміщенні сумнозвісної Тюрми на Лонцького розповідає про латвійську трагедію 1941 року, жертвами якої стали 100 тисяч громадян Латвії різних національностей», — говорить заступник директора Національного музею «Тюрма на Лонцького, лауреат Премії ім. Ірини Калинець Вікторія Садова. І додає, що експозицію уже демонстрували у країнах Західної Європи. В Україні ж вона вперше.
Автори виставки — історики Музею окупації Латвії Ритварс Янсонс і Оярс Степенс, а також працівники Музею і центру документації «Євреї у Латвії» Ілля Ленський та Маргер Вестерман.
Експозицію «Латвійська трагедія. 1941» можна оглянути до 1 лютого 2014 року, щодня, з 10.00 до 19.00 за адресою: вул. Степана Бандери, 1 (вхід з вул. Брюллова).