Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Лікарі склали тест на солідарність

Український медичний союз зібрав 900 тисяч гривень для постраждалих від повені лікарів
25 вересня, 2008 - 00:00
В ЗБОРІ КОШТІВ, ЯКИЙ ІНІЦІЮВАВ УМС, ВЗЯЛИ УЧАСТЬ БЛИЗЬКО 40 ОРГАНІЗАЦІЙ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Два місяці тому Всеукраїнська громадська організація «Український медичний союз» (УМС) почала збирати кошти для підтримки медичних працівників, які постраждали від повені. Наразі до списку УМС входить понад 1300 таких лікарів. Найбільше потерпілих — в Івано-Франківській області (906). За час акції на рахунок організації надійшло 900 тисяч гривень, а з 1 жовтня лікарі почнуть отримувати адресну допомогу у сумі однієї тисячі гривень. — Спочатку наші колеги отримають по 500 гривень, а до кінця листопада ми виплатимо решту суми, поки що нам не вистачає 500 тисяч гривень, аби сплатити транш повністю, — зазначив голова президії УМС Юрій Поляченко. — Отримати кошти потерпілі зможуть за сертифікатами, які видані головним лікарям центральних лікарень областей, що постраждали від повені. Наша акція довела, що свої ніколи не залишають у біді своїх. Першими на наш заклик відгукнулися власники приватних медичних закладів, за ними — асоціації кардіохірургів, офтальмологів, онкологів, фармацевтів і т.д. У цілому налічується 30—40 організацій, які взяли участь у зборі коштів.

Можливо, сума допомоги менша, ніж хотілось би, але для лікарів вони дуже потрібні. Адже медпрацівникам після стихійного лиха було удвічі складніше, ніж іншим потерпілим: вони надавали медичну допомогу і мусили рятувати своє майно.

— Уже на другий-третій день робота наших працівників була скоординована. Кожен знав, куди, з чим і до кого він має йти зі своїми послугами, — розповів заступник головного лікаря Старосамбірської ЦРЛ Львівської області Василь Савенко. — Спочатку було дуже важко, адже багато людей були зневірені, розгублені, не мали повної інформації і не знали, від кого їм можна чекати підтримки і розради. Але наші медики вийшли із цієї ситуації достойно: допомагали нам формувати списки потерпілих і визначати, яка саме поміч їм необхідна: амбулаторна допомога чи лікування на стаціонарі. Як переконують в УМС, найбільше роботи випало на долю сільських фельдшерів та медсестер, які, окрім основної роботи, допомагали санітарно-епідеміологічним службам дезінфікувати криниці і розносили по домівках таблетки для дезінфекції. За словами головного лікаря Коломийської ЦРЛ Івано-Франківської області Ірини Содов’як, лише в їхньому регіоні треба було дезінфікувати 8 тисяч криниць.

— У регіоні провели усі необхідні заходи для уникнення епідемії, у першу чергу вичищалися усі криниці, що опинилися у зоні стихійного лиха, потім їх обробляли спеціальними таблетками і ще раз чистили, — продовжила пані Содов’як. — Також ми обійшли кожну оселю, увесь час слідкували за станом здоров’я потерпілого населення, надавали вчасну допомогу, завдяки чому і вдалося уникнути спалахів інфекційних хвороб. Порівнюючи дані про стан здоров’я населення за аналогічний період минулих років, ми переконалися, що підстав для непокоєння нині немає. Незважаючи на те, що спалахів інфекційних хвороб усе-таки вдалося уникнути, медики продовжують контролювати стан здоров’я людей. Відповідно до указу Президента України про загальну диспансеризацію населення, наразі лікарі ще раз обстежують усіх постраждалих. Це важливо ще й тому, що в Україні не припиняються сильні дощі.

Інна ФІЛІПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: