Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Ліки» для опозиції

15 березня, 2007 - 00:00
У НОВОМУ ЗАКОНОПРОЕКТІ ДЕПУТАТАМ У СЕСІЙНІЙ ЗАЛІ НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ КОРИСТУВАТИСЯ ЇХНIМ УЛЮБЛЕНИМ «ІНСТРУМЕНТОМ» — МОБІЛЬНИМ ТЕЛЕФОНОМ / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Поки опозиція ігнорує пленарні засідання, представники правлячої більшості міркують над тим, як на законодавчому рівні заборонити парламентській меншині вдаватися до силових захоплень трибуни та інших стратегічно важливих об’єктів ВР.

Такий рецепт винайшли й виклали в проекті закону депутати від Партії регіонів. Документ передбачає заборону на використання в сесійному залі мегафонів та інших приладів, які можуть перешкоджати роботі депутатського корпусу. Постанову «Про внесення змін в Регламент Верховної Ради України (щодо дотримання дисципліни й норм депутатської етики на пленарних засіданнях) внесли на розгляд до ВР регіонали Валерій Бевзенко й Микола Комар. Парламентарії запевняють, що їхня ініціатива продиктована, насамперед, прагненням захистити здоров’я не тільки своїх колег iз коаліційного цеху, але й опозиціонерів з пропрезидентської фракції. «Депутати від БЮТ протягом тривалого часу системно й у грубій формі роблять все можливе для того, щоб нанести максимальну шкоду здоров’ю не тільки своїм політичним опонентам, але й союзникам iз фракції «Нашої України», — зазначається в пояснювальній записці до проекту постанови. «Синьо-білі» пропонують заборонити депутатам вносити до зали засідань парламенту й використовувати під час проведення пленарних засідань «будь- які технічні засоби, хімічні й біологічні речовини, а також інші предмети, які можуть нанести шкоду здоров’ю депутатів, спричинити психічні розлади або спровокувати серцеві напади й загострення хронічних захворювань».

У випадку, якщо постанова знайде підтримку під час голосування, парламентаріям не рекомендується навіть спілкуватися по мобільних телефонах під час засідань. У проекті постанови також зазначається, що на пленарному засіданні народний депутат не повинен перешкоджати викладу або сприйняттю виступу (вигуками, оплесками тощо), вживати образливі вислови й непристойні слова чи закликати до незаконних дій.

У випадку, якщо народний обранець своєю поведінкою заважає проведенню засідання ВР, пропонується, щоб спікер публічно закликав його до порядку. Якщо ж депутат не прислухається до прохань, то головуючий на засіданні, за згоди більшості депутатів від конституційного складу, без обговорення може вимагати від депутата залишити залу. Якщо ж і це не подіє, то регіонали пропонують спікеру або припинити засідання, або дати розпорядження службі парламентського приставу про негайне примусове виведення такого депутата із зали засідань.

Тим часом незрозуміло, як автори проекту пропонують поєднувати примусове виведення парламентарія- бешкетника з сесійної зали з депутатською недоторканністю.

Крім того, показово, що в списку предметів, які заборонено вносити до сесійної зали, відсутня вогнепальна зброя, а вона є чи не в кожного другого народного обранця.

Наталія РОМАШОВА
Газета: 
Рубрика: