У понеділок вранці будівлю Дніпропетровської облдержадміністрації взяли в облогу студенти та викладачі Аграрного університету. Приводом для масової акції стала звістка про те, що один із старих вишів Дніпропетровська несподівано потрапив під ліквідацію. За ініціативою міністра освіти і науки Дмитра Табачника Кабінет Міністрів України 26 червня видав розпорядження, відповідно до якого Дніпропетровський державний аграрний університет зі всім майновим комплексом передається з відання Міністерства аграрної політики та продовольства до сфери управління МОН. Відомство Д.Табачника має намір незабаром «злити» три виші — Аграрний університет, Митну академію та фінансовий коледж, і на їхній базі створити Дніпропетровський економічний університет.
Зрозуміти логіку такого об’єднання в Аграрному університеті не можуть, а тому з’явилася версія про те, що на майно, будівлі в центрі міста і досить широкі земельні ділянки «накинули оком». «Наш виш є одним із найстаріших у Дніпропетровську — його історія нараховує 91 рік, — розповідає проректор ДДАУ Петро Волох. — Він підготував десятки тисяч фахівців для сільського господарства всієї України. Серед них чимало відомих людей, державні діячі, вчені зі світовим ім’ям, у тому числі 30 Героїв Радянського Союзу і Соціалістичної праці. Сьогодні в університеті з шістьма агроколеджами навчається 12 тисяч студентів за 17-ма фахами. Я не бачу жодного сенсу в такій реорганізації, яка загрожує розвалом вишу і втратою науково-викладацьких кадрів». Зараз у Дніпропетровську підготовкою економістів різних напрямів займаються Дніпропетровський національний університет, Національний гірничий університет, а також Дніпропетровський університет ім. А.Нобеля. «Навіщо потрібен ще один економічний університет, якщо в країні і так «надвиробництво» економістів і юристів?», — дивуються викладачі агроуніверситету. «У нас відбирають можливість навчатися в престижному виші, який дає молоді чудову професійну підготовку і можливість отримати нормальну роботу», — говорить студентка Віка.
Глава облдержадміністрації прийняв керівників Агроуніверситету і вислухав їх вимоги. У вишівців склалася думка, що він і сам не знає, що робити в даній ситуації. Як розповів після зустрічі ректор ДДАУ Анатолій Кобець, обласний глава пообіцяв зв’язатися з Кабміном і Д.Табачником, щоб вислухати їхні аргументи. За наявною інформацією, для зустрічі з ректорами вишів, що ліквідуються, до Дніпропетровська виїхав заступник міністра освіти і науки Євген Сулима. Ректора А.Кобця в ситуації, що склалася, більше за все турбує те, що розпорядження Кабміну з’явилося в той момент, коли приймальні комісії приймають документи абітурієнтів. «Якби я був батьком, то ніколи не віддав би своїх дітей до вишу, який ліквідується», — зазначив ректор. До мітингу вишівців оперативно приєдналася «Студентська Свобода», активісти якої постаралися надати мітингові біля адміністрації політичного «забарвлення». Судячи з усього, приводів для їх виступів буде ще чимало, адже майбутня реорганізація — далеко не єдина «задумка» урядовців із Міністерства освіти. У вишівському середовищі говорять про те, що буквально після цього Дніпропетровську консерваторію ім. Глинки можуть приєднати до Дніпропетровського національного університету ім. Гончара у вигляді Інституту мистецтв. Більше того, злиття загрожує і трьом старим вишам Дніпропетровська — Національному гірничому університетові, Дніпропетровській металургійній академії і Українському державному хіміко-технологічному університетові. На їх базі нібито хочуть створити «Дніпропетровську політехніку».