Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ліквідація юридичної особи за... відсутністю «особи»

17 травня, 2003 - 00:00

Вже однозначно можна твердити, що незабаром політичних партій в Україні стане менше. Другий етап перевірки Міністерства юстиції України наблизив до фінішу юридичне існування ще 12 суб’єктів партійного життя країни. Серед них — Партія національного порятунку України, Партія комуністів (більшовиків) України, Партія слов’янської єдності України, Партія духовного, економічного і соціального прогресу, Соціал-демократична партія молоді та інші, невідомі навіть політологам структури (якщо, звичайно, так можна назвати юридичних осіб, які не подають ознак життя). Головною претензією до цих партій є невідповідність їхнiх статутних документів вимогам Закону «Про політичні партії в Україні». До кінця поточного року Мін’юст перевірить усі 120 політичних партій, які існують на сьогоднішній день. В останню чергу експертизою буде перевірено статутні документи активно діючих у країні політичних сил, яким громадяни висловили довіру на останніх виборах.

Як повідомив на прес-конференції в четвер Міністр юстиції Олександр Лавринович, одна партія з останньої групи, яка перевірялася — Зелена партія України — встигла під час експертизи привести в порядок свої статут і програму. Що ж до інших, то Мін’юст уже подав до Верховного суду подання про анулювання їхнiх посвідчень про реєстрацію. За словами О. Лавриновича, ніяких скарг на дії міністерства від суб’єктів, які перевіряються, не надійшло, оскільки більшість із них не лише не подавали ознак життя, але й не були виявленi взагалі. Серед них, до речі, й широко рекламована свого часу політична партія «Красива Україна».

Поступаючись наполегливим проханням журналістів, міністр юстиції також трохи зупинився на результатах і наслідках всенародного обговорення пропозицій Президента країни щодо політичної реформи. Він, щоправда, відмовився назвати будь-які тенденції в пропозиціях громадян у відповідь, але повідомив, що всі регіони країни вже передали належні матеріали, і в п’ятницю «матрицю народних реакцій» із приводу політреформи почала складати робоча група міністерства. За словами О. Лавриновича, підсумкові результати обговорення будуть відомі вже наступного тижня. Їх оголосить або сам Президент — ініціатор обговорення, або, після ознайомлення глави держави з узагальненими даними, міністр юстиції. Юридичні наслідки всенародного обговорення, на думку міністра, матимуть перспективний характер. «Після того, як буде узагальнено результати, глава держави ними користуватиметься. Очевидно, що на підставі цих результатів він може як змінити окремі пропозиції щодо конституційної реформи і, можливо, вилучити деякі, так і додати нові пункти. Оскільки серед пропозицій громадян є декілька свіжих, яких немає в президентському проекті», — сказав О. Лавринович.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи можна дійсно назвати обговорення всенародним, Лавринович сказав, що для цього треба мати критерій «всенародності». «Всі громадяни України, які хотіли висловити свою думку з цього приводу, могли це зробити», — сказав він. І додав, що «спектр думок і пропозицій від беззастережного схвалення до категоричного відкидання всіх пропозицій, включаючи назву реформи, свідчать про те, що участь у обговоренні взяли найрізноманітніші категорії громадян». Також, за словами міністра, можна твердити, що «обговорення носило загальноукраїнський характер, бо немає жодної адміністративної одиниці, з якої б не надійшли пропозиції».

Наталя ТРОФІМОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: