Ухвалення в першому читанні законопроекту "Про оренду землі", що відбулося вчора, стало можливим винятково через неприязнь депутатів до альтернативного указу Президента.
"1941 року силою нас взяти не вдалося, - заявив у зв'язку з обговоренням віце-спікер Олександр Ткаченко, - то невже сьогодні продамося за "зелені?" Як і слід було сподіватися, статті законопроекту про купівлю-продаж орендних ділянок, заставу, суборенду ("перепродаж" права на оренду) викликали серйозний спротив лівої частини депутатського корпусу. Як зауважив член фракції "Комуністи" Петро Шкрабак, суборенда в нинішніх умовах не потрібна. Якщо орендатор не хоче обробляти землі, досить повернути її безпосередньому власникові (поки що це держава). На думку Олександра Мороза, автори законопроекту були стурбовані не стільки перспективою оренди, скільки шукали можливості узаконити право переходу землі в приватну власність.
Аргументи центристів про те, що необхідний закон, який обумовлює умови об'єднання власників земельних паїв, не знайшли відгуку в "лівих" депутатів. Таким чином, закон було схвалено в першому читанні тільки тому, що може набрати чинності аналогічний Указ Президента, і депутати не зможуть контролювати "сам процес". "Крамольні" статті щодо переходу права власності на землю із законопроекту виключено. Судячи з настрою парламенту, серйозні "розбирання" з Президентом у Конституційному суді стосовно земельного питання - ще попереду. За словами О. Мороза, згідно з Конституцією земельні відносини регулюються винятково законами, а не президентськими указами.