16 серпня в Алжирі закінчується 15-й міжнародний фестиваль молоді та студентів, у якому, як писав «День», бере участь і українська делегація. Уперше цей фестиваль відбувся у 1947 р. у Празі. Пізніше у 1989 р. фестиваль ледве не припинив свого існування у зв’язку з розвалом найбільшої і наймогутнішої комуністичної імперії — Радянського Союзу. Річ у тому, що традиційно фестиваль завжди носив виражене «ліве» забарвлення, і його делегатами, як правило, була молодь країн «розвиненого» соціалізму чи соціалізму, що все ще «будується», а також «ліва» молодь інших держав.
У 1987 році фестиваль відродився на одному з найбільш старих оплотів сучасних будівників комунізму — о. Куба. Тоді представити Україну приїхало більше 130 делегатів. Цього року оргкомітет всесвітньої лівої «тусовки» молодих прийняв пропозицію Алжира провести фестиваль у Африці. Але замість звичних 20-30 тис., чи хоч би запланованих 15 тис. чоловік, в Алжир прибуло всього 5 тисяч. Зокрема, з країн СНД участь у фестивалі брали тільки Росія, Україна та Вірменія. Важко сказати, чим викликана подібна пасивність молодих борців за всесвітню рівність і справедливість: чи то зменшенням у світі загальної кількості «утопістів», чи то невпевненістю молоді з розвинених країн у тому, що африканська держава, котра тільки-но розвивається, з досить нестабільною внутрішньою ситуацією зможе забезпечити їм гідні умови проживання і безпеки. Потрібно відзначити, що алжирці старалися, як могли. Але ні стан економіки країни, ні можливості забезпечення безпеки безлічі іноземних делегатів не були достатніми для такого масштабного заходу. Виникало багато проблем з організацією фестивальних поїздок, з перекладачами, з отриманням делегатами інформації і т.д.
В українській делегації — 40 чоловік. Представники України проживають у місцевому студентському гуртожитку, де вони забезпечені триразовим харчуванням, двомісними кімнатами, і, на жаль, тільки холодною водою. До речі, на відміну від усієї іншої частини м. Алжира, вода у студентському містечку подається майже безперебійно.
Фестиваль, переважно, проходить у найбільшому університеті Африки — імені Хуарі Тумедьєна. Крім участі у брифінгах, лекціях, виставках, іноземна молодь щодня має можливість поїхати на Середземне море. Увечері бажаючі збираються у Зеленому театрі Алжира для святкування Днів Африки, Європи, Азіатських та Тихоокеанських країн, Алжиру та ін. (кожний день присвячений окремому регіону чи країні). Минула неділя була Днем Європи. Але незважаючи на присутність на фестивалі більшості представників європейських країн, континент представляли тільки делегації Росії та України. При чому Росія обмежилася виступом дагестанських виконавців. Від української делегації Алжир вітали студент Андрій Гончук, група ЦК ЛКСМУ «комсомольці-2000» і популярна група «Екс-президент».