Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Луганську воду можна буде... пити

22 січня, 2004 - 00:00

«У зв’язку з глобальним забрудненням довкілля одним із основних завдань компанії «Луганськвода» є постачання населенню Луганської області якісної питної води», — заявив на нещодавній прес-конференції генеральний директор обласного комунального підприємства «Компанія Луганськвода» Віктор Скобликов. За його словами, фахівцями розроблено програму з поліпшення якості води на Луганщині, яка передбачає оновлення водогінних шляхів та вдосконалення очисних споруд. Сьогодні вода, яка подається населенню області, не витримує ніякої критики. За показником жорсткості вона не відповідає тому доволі щадному для постачальників води рівневі, який визначено для Луганської області окремо і який перевищує загальноукраїнський мало не вдвічі. Часто вода виявляється бактерійно забрудненою, і тоді виникають вогнища зараження і навіть епідемії гепатиту та інших інфекційних захворювань. Часто у водопровідній воді міститься велика кількість іржі та інших домішок, через діряві труби підсмоктується бруд, часточки грунту й навіть фекалії. Власне кажучи, вода, споживана сьогодні мешканцями області, є технічною. Далеко не всі спроможні окремо купувати питну воду.

Здійснення проекту, який на цей час перебуває на остаточному розгляді в Кабінеті Міністрів та Міністерстві фінансів України, потребуватиме 51 млн. грн. До структури компанії входять 6 регіональних відділень, які добувають і транспортують воду водогінними магістралями до міст та районів області і 19 департаментів, які відповідають за розподіл водних ресурсів на місцях. При створенні компанії фахівці Луганської обласної адміністрації врахували досвід організації подібних підприємств у Англії та Франції.

На сьогодні до завдань компанії також входить формування тарифної політики, норм споживання води, встановлення приладів обліку та подібне. «Вперше Україна виділила 400 млн. грн. на ліквідацію аварій у системі водопостачання, приблизно 17 млн. з цих коштів буде використано на потреби Луганської області», — заявив Віктор Скобликов. Сьогодні близько 6 тис. осіб працює в організаціях і підприємствах, які входять до структури ОКП «Компанія «Луганськвода».

За тарифами, якi існують на сьогодні, всі підприємства компанії зазнаватимуть великих збитків, через що вирішено переглянути вартість споживаної води. За словам Віктора Скобликова, собівартість видобутку води становить 52 копійки, а з урахуванням транспортування плата збільшується. «Дорожче за всіх обходиться вода свердловчанам — 1,5 грн., а мешканці Кам’янобрідського району Луганська платять лишень 28 копійок». На думку Скобликова, «потрібно прагнути до того, щоб ціна на воду для всіх територій Луганщини була єдиною».

Окрім того, за словами директора, компанія має достатню потужність для 100-вiдсоткового забезпечення Луганської області водою. Також підприємство оснащене необхідним лабораторним обладнанням, яке дозволяє контролювати якість питної води. Однак існують і проблеми в роботі компанії. Велику частину водогонів у регіоні було прокладено в 70-х роках минулого сторіччя, а деякі ще раніше, і, «безперечно, вони в поганому стані». «Передбачається, що протягом півтора року частину цих магістралей буде замінено», — сказав Віктор Скобликов. У планах на майбутнє — створення підприємства для ремонту обладнання водопостачання, що дозволить заощадити кошти компанії, які виділяються на реставраційні послуги іншим підприємствам. До середини 2004 року планується завершити будівництво водоводу до Свердловська, на цей час залишилося прокласти близько п’яти кілометрів магістралі.

Олена ПРИВЕН, Луганськ
Газета: 
Рубрика: