Пік святкувань, як розповів «Дню» генеральний директор Львівської національної опери Тадей Едер, припаде на жовтень, адже відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. Тоді відбувся прем’єрний показ лірико-драматичної опери «Янек» Владислава Желенського — про життя карпатських верховинців, провідну партію в якій заспівав видатний український тенор Олександр Мишуга.
А до свого 110-го дня народження театр готує дві прем’єри — оперу «Данило Галицький» львівського композитора Мирослава Волинського та балет за музикою живого класика Мирослава Скорика «Про життя і творчість Паганіні». Кожна постановка коштуватиме щонайменше 700 тисяч гривень. Керівництво театру через сесію обласної ради планує звернутися до Президента України, щоб у бюджет окремим рядком було внесено фінансування ювілею. «За 17 років ми не отримали від держави ні копійки, — в розпачі говорить Тадей Едер. — Мені соромно про це казати, але навіть за престижний міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької, в якому взяли участь 96 учасників, що представляли чотирнадцять країн і який відбувся півроку тому, ми досі не заплатили гонорарів ані переможцям, ані членам журі!». А ще потрібні кошти для заміни інструментів оркестрантам. У планах — придбання сучасної телерадіоапаратури, облаштування репетиційного та балетного залів, встановлення нової пожежної автоматики й налагодження системи для електронного продажу квитків на вистави Львівської опери по цілому світу. Наразі ж директор похвалився індивідуальним опаленням оркестрової ями та відновленням зруйнованої кілька десятків років тому системи очищення й підігріву повітря у залі для глядачів.
Відзначення 110-річччя Львівської опери заплановане як парад гастролей на львівській сцені постійних і надійних партнерів львів’ян — колег із Варшави, Києва, Мінська, а також італійського Ла Скала, французького Гранд Опера, американського Метрополітен Опера, санкт-петербурзького Маріїнського та московського Большого театрів, а ще — з Берліна, Будапешта, Праги та Донецька.
Гарний подарунок Львівській опері зробить музей Ла Скала — з Мілана до столиці Галичини привезуть 20 сценічних костюмів, у яких співали неперевершені Марія Каллас, Лучано Паваротті, Енріко Карузо, Матіа Баттістіні. А у Львівському національному музеї буде розгорнута виставка творів видатного українського театрального художника Євгена Микитовича Лисика, який 30 років своєї праці віддав рідному театру.
Сама ж Львівська опера найближчим часом вирушить у турне Францією — перший, березневий, тур охопить сім міст, а запропонують французам сценічну кантату видатного німецького композитора Карла Орфа для хору, солістів та оркестру «Карміна Бурана» у балетному супроводі. Як розповів «Дню» постановник вистави диригент із Франції Григорій Пентелейчук, виступи львів’ян відбуватимуться у так званих «Зенітах» — естрадних залах, місткість яких — від п’яти до п’ятнадцяти тисяч. За словами диригента, квитки вже продані на 95 відсотків, бо «львівський театр цікавить європейців передовсім чесністю виконання — ваші артисти не халтурять». Другий тур Францією відбудеться у листопаді.