Львівська національна академія мистецтв святкує своє 75-ліття. Хоча у Львові, тільки-но торкнешся якогось питання, моментально з’ясується, що святкувати треба значно більшу дату. Адже ідея створення у Львові мистецької академії зародилася понад 100 років тому, і не буде помилкою стверджувати: навчальний заклад, що представляє один із найцікавіших напрямків вищої освіти України, а саме — професійну підготовку і виховання творчих особистостей у царині образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва, дизайну, реставрації, культурології, мистецтвознавства та менеджменту мистецтва, є спадкоємцем кращих традицій і надбань художньої освіти, започаткованої у Львові ще в середині ХIХ століття. Свою історію художня освіта веде від Художньо-промислової школи (1876 р.), Вільної академії мистецтв (1905 р.), Мистецької школи Олекси Новаківського (1923 р.), інших навчальних закладів у системі яких апробовувалася академічна освіта. У цих мистецьких закладах навчалися, а згодом і викладали видатні митці, вихованці провідних європейських академій: Іван Труш, Йосип Курилас, Антон Монастирський, Олена Кульчицька, Григорій Смольський, Святослав Гординський та багато інших.
Відкриття в 1946 році у Львові вищого навчального закладу було зумовлено потребою України у фахівцях, що працювали б у царині декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Багато років поспіль провідну роль відігравали кафедри художнього текстилю та кераміки, дерева, скульптури, живопису. Вони були тісно пов’язані з традиціями народної художньої творчості і водночас продовжували акумулювати досягнення європейської художньої освіти та мистецтва. Важливу роль у становленні академії відіграли відомі українські педагоги, художники й теоретики мистецтва Й. Бокшай, І. Севера, Р. Смольський, В. Монастирський, К. Звіринський, М. Федюк, П. Жолтовстький та інші, які першими заснували авторські школи у царині живопису скульптури, декоративно-прикладних мистецтв, сценографії, історії та теорії мистецтва. І сьогодні навчально-творчі майстерні (мистецькі класи) провідних професорів як унікальна, властива для мистецької освіти структурна форма навчання, відіграють провідну роль. Те, що академія готує і в професійному, і в духовному сенсі митців, гідних уваги суспільства, засвідчив хоча б такий факт — 21 випускник академії став лауреатом Національної (Державної) премії України імені Тараса Шевченка.
Та час вимагає новацій, і сьогодні в академії можна отримати спеціальності, що відповідають сучасним запитам. Йдеться про ексклюзивні напрями графічного дизайну, художніх засобів реклами, монументального малярства, художнього металу, інтер’єру середовища, проектування меблів, нових видів кераміки, студійного скла, художнього текстилю тощо.
Виставка, яку підготували викладачі та студенти академії до ювілею вузу, вразила своїм розмахом — близько 600 робіт на трьох поверхах палацу. Відкривали експозицію твори декоративно-ужиткового мистецтва, — те, на чому академія робить найбільший акцент і те, в чому має найбільше досягнень. Однак і «класика» не відставала. Можна бути впевненими у рівні мистецького середовища, яке творить академія.