Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Малий бізнес понесли на носилках

17 листопада, 2005 - 00:00

Драматично закінчилося двотижневе голодування жінок- підприємців, які вимагали від влади Дніпропетровська наведення порядку на центральному міському ринку «Озерка». Найстійкіших із них працівники «швидкої допомоги» у важкому стані понесли на ношах із наметового містечка біля будівлі міськради, де вони вимагали зустрічі з міським головою Іваном Куліченком. Медики констатували в учасниць голодування надзвичайне виснаження та переохолодження організму, оскільки температура на вулиці, особливо ночами, нижче нуля. Утім, акція протесту так і не досягла своєї мети, — на страждання жінок, серед яких була й інвалід 2-ї групи, яка хворіє на діабет, не звернули особливої уваги ні дніпропетровські, ні столичні чиновники, хоча голодуючі надсилали телеграми голові ФДМ В. Семенюк, прем’єр-міністру Ю. Єханурову та самому Президенту В. Ющенку.

Суть скарг жінок-підприємців полягала в тому, що для них і їхніх колег, які торгують на «Озерці», склалися нестерпні умови. Головний ринок Дніпропетровська, на якому і раніше панувало свавілля адміністрації та чиновників, протягом останнього року перетворився на поле битви між двома бізнес-структурами, що прагнули встановити свій контроль. «Озерка» кілька разів, причому із застосуванням сили, переходила з рук у руки, а переможці поспішали обкласти підприємців подвійною «даниною». Незадоволених просто виганяли з території «Озерки», позбавляючи торгових місць, майна та заробітку. Усього, за словами учасниць голодування, жертвами свавілля стали близько 150 їхніх колег. Усі спроби навести лад і встановити над ринком державний контроль, як це спробував зробити колишній губернатор Ю. Єхануров, особливого успіху не мали. Поставленого за його рекомендацією Фондом держмайна України керівника підприємці давно не бачили, зате на самому ринку господарюють люди з підприємства, яке давно втратило право на оренду. Від міської влади голодуючі жінки вимагали захисту їхніх прав як підприємців і виконання рішень виконкому міськради, що, на їхній погляд, повинні нормалізувати роботу малого та середнього бізнесу в Дніпропетровську, в тому числі й на ринку «Озерка».

На жаль, міський голова Іван Куліченко так і не знайшов часу поспілкуватися з учасниками акції протесту, яка відбувалася під вікнами його кабінету. Більш того, до Бабушкінського районного суду було спрямовано позов із проханням визнати цю акцію підприємців незаконною, очевидно, для того, щоб мати підстави для «зачистки» території. Влада наполягала на тому, що в Дніпропетровську для подібних заходів відведене особливе місце — в міському парку біля підніжжя монумента Валерія Чкалова. Рік тому на цьому «п’ятачку» був вимушений мітингувати кандидат на посаду президента України Віктор Ющенко, а тому, дотримуючись логіки чиновників, і для інших не має бути жодного винятку.

Проте аргументи представників міськради судової колегії під головуванням Ярослава Семененка здалися непереконливими. Голодування жінок-підприємців судді не кваліфікували як масовий захід, таким чином визнавши за ними право на вираження протесту. Ця маленька перемога хоч і надихнула учасників акції, але не вирішила самої справи. Протягом останніх днів, за словами адвоката голодуючих Світлани Бедлецької, стан жінок різко погіршився. Спершу «швидка допомога» відвезла одну з них iз ознаками серцевої недостатності, за нею почали забирати на ношах й інших. Оранжеві пов’язки, з якими підприємці не розлучалися два тижні протягом усієї акції протесту, вони зрештою просто зняли та викинули.

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: 
Рубрика: