Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Мамаї» готуються у похід

12 червня в Національному центрі народної культури «Музей Iвана Гончара» відкрилася виставка «Відкрите море»
13 червня, 2013 - 14:21
«КОЗАК МАМАЙ» НАТАЛІЇ КУРИЙ-МАКСИМІВ / ФОТО З САЙТА SVIT.IN.UA

У рамках заходу також відбувся аукціон у підтримку козацької чайки «Спас». Як розказали «Дню» організатори, мистецький, історичний, морський проект «Відкрите море» — це трансєвропейська подорож козацького дерев’яного човна «Спас», залогу якого складатимуть відомі художники, музиканти, фотографи, письменники, скульптори, оператори та історики. Спільний проект Фонду розвитку екотуризму «Витоки» та Асоціації «Проліски» має на меті спілкування та співпрацю відомих метрів із молодими митцями, а також творчий обмін активної молоді з різних країн під час унікальної подорожі уздовж Чорного та Середземного морів, а також Атлантичним океаном на реконструйованому за історичними кресленнями XVI століття козацькому човні-чайці.

У рамках проекту «Відкрите море» човен та його залога перетворяться на універсальний символ свободи мистецтва, здатний переходити всі кордони.

— Художники, якщо й зверталися до козацької тематики, то лишень — як пізніх реплік реконструкцій історичної тематики. Єдиним, але яскравим винятком були картини «Козаки Мамаї», котрі наочно пояснюють, що єднає ці професії — дух вольності та свободи як у життєвих вчинках, так і в творчому самовираженні, — зазначає художник і мистецтвознавець Анатолій ЗВІЖИНСЬКИЙ. — Нині представлено різношерста колекція картин художників зі Львова, Києва та Івано-Франківська, які виставлено на продаж. Мета заходу — посприяти матеріально для організації морського походу.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: